Czym kierować się, wybierając wakacje last minute?
Wakacje last minute cieszą się dużą popularnością wśród turystów na całym świecie. Oferty tego typu są świetnym rozwiązaniem dla osób które cieszą się dużą swobodą czasową i mobilnością. Dlatego też są często wybierane przez studentów, freelancerów czy po prostu turystów o spontanicznym usposobieniu, którzy zachowują elastyczność działania i potrafią – z godziny na godzinę – dopasować plany na najbliższy weekend. W poniższym poradniku podpowiemy Ci, czym się kierować, wybierając wakacje last minute.
Punkt pierwszy: data wyjazdu
W pracy pojawiły się nagłe zmiany, efektem których jest Twój nagły urlop? Zachowaj w takim razie elastyczność i jak najlepiej wykorzystaj wolny czas, który pojawił się tak nieoczekiwanie. Skorzystaj z możliwości, jakie dają wakacje last minute, i zarezerwuj pobyt w miejscu, o którym od dawna marzysz. Dzięki szybkości działania i krótkiemu oczekiwaniu na wylot nie zmarnujesz ani chwili. Plusem tej sytuacji jest też oferta cenowa, znacznie lepsza w porównaniu do standardowych stawek wycieczek. Jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych wybieranych właśnie „na ostatnią chwilę” jest bardzo lubiana przez Polaków (i nie tylko) Grecja. Jeśli marzysz o odwiedzeniu tego słonecznego kraju, ta oferta może Cię zainteresować: https://r.pl/grecja/last-minute
Punkt drugi: kierunek podróży
Kolejnym ważnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, jest wybór destynacji. W tej kwestii warto kierować się nie tylko własnymi preferencjami, ale także sprawdzić za pośrednictwem strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych, czy kraj, do którego się wybierasz, nie znajduje się na liście miejsc niebezpiecznych – z wydanym w tej sprawie ostrzeżeniem.
Punkt trzeci: wybór hotelu
Wybierając się w podróż marzeń, koniecznie sprawdź na stronie organizatora wycieczki, jak realnie będzie wyglądać zakwaterowanie. Internet jest pod tym względem fenomenalnym źródłem informacji. Nawet jeśli obiekt hotelowy podkoloryzuje bazę noclegową, w porównywarkach turystycznych bez trudu znajdziesz rzeczywiste fotografie obiektów, wykonane przez samych użytkowników, jak również szczere opinie na temat pobytu. Pamiętaj o sprawdzeniu jakości i standardu hotelu, jakie czekają na Ciebie na miejscu. Systemy oceniania standardów hotelowych mogą różnić się w zależności od kraju, dlatego nie kieruj się wyłącznie liczbą gwiazdek przy nazwie obiektu. Sprawdź wyposażenie konkretnych pokoi, ale również dostępność łazienki i kuchni wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz dodatkowych usług, na przykład możliwości wypożyczenia deski do prasowania i żelazka. Jeśli nie możesz samodzielnie dotrzeć do tych informacji, zapytaj o nie swojego touroperatora.
Punkt czwarty: sprawdź, na jakie udogodnienia możesz liczyć
Oferty przedstawiane w internecie potrafią być bardzo kuszące, jednak nie zawsze mówią wprost o tym, jakie udogodnienia są wliczone w cenę, a za które przyjdzie Ci dodatkowo zapłacić. Dlatego też rozeznaj się, czy rzeczywiście możesz z nich swobodnie korzystać bez ponoszenia ekstra opłat. W przypadku większości ofert all inclusive przyjęło się w standardzie zapewniać gościom napoje bezalkoholowe i alkoholowe bez limitu. Choć dostęp do sieci Wi-Fi jest obecnie standardem, to w niektórych rejonach świata w obiektach hotelowych może być on dodatkowo płatny.
Punkt piąty: wybór touroperatora
Sytuacje finansowe biur podróży bywają różne. Zdarzały się już spektakularne bankructwa, a konsekwencje tych sytuacji spadały bezpośrednio na podróżnych. Dlatego też, aby uniknąć stresujących sytuacji i nieprzyjemnych wspomnień, warto prześledzić touroperatorów przed podjęciem ostatecznej decyzji. Zdecydowanie lepiej korzystać z dużych biur podróży, które dają większe poczucie bezpieczeństwa turystom, także w razie ewentualnych problemów finansowych.
Punkt szósty: sposób zapłaty za wycieczkę
Najbardziej optymalnym sposobem opłacenia wyjazdu jest skorzystanie z karty kredytowej. Dzięki niej, w razie ewentualnych problemów, można skorzystać z usługi chargeback (obciążenia zwrotnego), dzięki któremu operator karty zwróci pobrane środki z powrotem na nią. Procedurę tę, w imieniu klienta przeprowadzi bank, u którego została wydana karta kredytowa. Stanowi to rodzaj ochrony dla kupującego w razie wystąpienia nieprzewidzianych trudności, na przykład w sytuacji podejrzenia oszustwa, chęci zwrotu lub unieważnienia transakcji dokonanej za pośrednictwem płatności online.
Punkt siódmy: ubezpieczenie podczas podróży
Koszty leczenia za granicą potrafią być bardzo wysokie. Co roku przekonuje się o tym wielu turystów, płacąc za brak zapobiegliwości dużą cenę. Jaki rodzaj ubezpieczenia jest zagwarantowany i wliczony w cenę oferty przygotowanej przez touroperatora? Co dokładnie obejmuje ubezpieczenie? Dowiedz się tego wszystkiego jeszcze przed wylotem. Wiele ofert ubezpieczeń turystycznych znajdziecie pod adresem: https://r.pl/ubezpieczenia.
Artykuł zewnętrzny
https://www.mistrzu.com/oryginalne-pomysly-na-udany-wypoczynek-nad-morzem/