RSS
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/Mailingo/domains/mistrzu.com/public_html/wp-content/themes/News/gavern/widgets.slideshow.php on line 130 Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/Mailingo/domains/mistrzu.com/public_html/wp-content/themes/News/gavern/widgets.slideshow.php on line 130

Oprogramowanie do kantoru intern…

Głównym czynnikiem determ…

5 faktów na temat Forex

W wielu przypadkach wiedz…

Ile można zyskać na koncie oszcz…

Polacy coraz częściej dek…

Meksyk

Meksyk to wyjątkowe miejs…

Jednolity podatek?

Rząd wciąż planuje ujedno…

Kredyt gotówkowy bez wychodzenia…

Pilnie potrzebujesz dodat…

Sprzęt do jogi. Co kupić na pocz…

Ostatnia dekada to czas r…

Obniżenie wieku emerytalnego pon…

Decyzja odnośnie obniżeni…

Nowy producent rowerów na polski…

Co najbardziej przyciąga …

Masz firmę i chcesz przyspieszyć…

Współpracując z kontrahen…

«
»

Dokonania rządu Prawa i Sprawiedliwości

Nieco ponad rok temu Polacy przy urnach wyborczych zadecydowali, iż partią, która poprowadzi Polskę przez kolejne cztery lata będzie Prawo i Sprawiedliwość. Na decyzję Polaków wpłynęło przede wszystkim zmęczenie i rozczarowanie rządami Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Rządy tej koalicji charakteryzowały się wieloma wpadkami i aferami – niemal każdego roku wypływał na światło dzienne jakiś news, który kładł się cieniem na partię rządzącą. W kampanii wyborczej liderzy Prawa i Sprawiedliwości obiecywali zmianę i wiele reform ułatwiających życie zwykłych obywateli. Politycy PIS-u mówili o zwiększeniu znaczenia Polski na arenie międzynarodowej oraz rozprawieniu się z patologiami życia politycznego, które według nich były na porządku dziennym. Co dotychczas udało się osiągnąć rządowi Prawa i Sprawiedliwości?

Program 500+

Według wielu polityków program 500+ to najlepsza polska inwestycja od 26 lat. Program ten był kartą przetargową w kampanii wyborczej i jedną z tych obietnic wyborczych, której wprowadzenie PiS przyjęło jako punkt honoru. Pomimo wielu kontrowersji, jakie wzbudzał program (zwłaszcza sposoby przyznawania środków finansowych), zaczął on obowiązywać z dniem 1 kwietnia 2016 roku. W ramach tego programu każda polska rodzina otrzymuje na drugie i kolejne dziecko 500 zł pomocy od państwa (wypłata środków na pierwsze dziecko uzależniona jest od dochodu w rodzinie). Program 500+ niewątpliwie poprawił byt wielu polskich rodzin. Zyskuje też gospodarka, gdyż dzięki konkretnej pomocy finansowej wzrasta konsumpcja oraz wydatki na towary i usługi.

Obniżenie wieku emerytalnego

Obniżenie wieku emerytalnego to jedna z podstawowych obietnic polityków Prawa i Sprawiedliwości. W kampanii wyborczej pojawiały się argumenty, iż ujednolicenie wieku emerytalnego dla wszystkich Polaków i podniesienie go do 67 roku życia jest niesprawiedliwe i zmuszające Polaków do pracy w starszym wieku. Zgodnie z obietnicami rząd PiS-u uchwalił ustawę, według której zasady przechodzenia na emeryturę powracają do tych sprzed reformy koalicji PO i PSL. Od 2017 roku kobiety mogą przejść na emeryturę w wieku 60 lat, a mężczyźni pięć lat później. Jednocześnie rząd podkreśla, iż przygotuje pakiet ustaw, który zachęci Polaków do dłuższej pracy i gromadzenia większych środków na przyszłą emeryturę.

Podwyżki w zakresie płac

Rząd Prawa i Sprawiedliwości już kilka tygodni po objęciu władzy obiecał Polakom podniesienie minimalnych wynagrodzeń. I słowa dotrzymał – od 2017 roku o 8% wzrasta płaca minimalna (do 2000 zł brutto), zostaje wprowadzona minimalna stawka godzinowa (do 13 zł brutto), a najniższe emerytury i renty osiągną pułap 1000 zł. Jednocześnie ustawa wprowadza przepis zabraniający wypłacania osobom podejmującym pierwszą pracę 80% płacy minimalnej. Jak podkreśla minister Elżbieta Rafalska zagwarantuje to zarabianie na umowie o pracę co najmniej minimalnego wynagrodzenia.

Darmowe leki dla seniorów

Osoby, które ukończyły 75 rok życia mogą liczyć na pomoc państwa w zakresie darmowych leków. Oczywiście nie wszystkie leki są darmowe, jednak – jak podkreśla Ministerstwo Zdrowia – największe zniżki dla seniorów obejmą farmaceutyki charakterystyczne dla ich wieku. W ten sposób osoby starsze będą mogły zminimalizować comiesięczne wydatki na leki.

Wymienione wyżej osiągnięcia rządu Prawa i Sprawiedliwości wiążą się ściśle z obietnicami wyborczymi, jakie partia złożyła Polakom podczas kampanii wyborczej. Wielu polityków podkreśla, iż rząd Beaty Szydło wprowadził wiele innych reform, które chronią interes Polski i ułatwiają życie zwykłych obywatelom – między innymi program Mieszkanie Plus, reforma armii, ochrona przed wykupieniem ziemi przez spekulantów czy reforma wymiaru sprawiedliwości. Rządzący podkreślają, iż to dopiero początek zmian, a kolejne ustawy są przygotowywane.

Artykuł: Mistrzu

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu