RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Jaki słuchawki do Ciebie pasują? Wybierz najlepsze

  • Napisany przez:
Producenci wszelakich sprzętów elektronicznych rozpieszczają swoich użytkowników coraz bardziej i co chwilę wypuszczają oni na rynek nowe produkty, które mają za zadanie ułatwić życie i umilić czas. Nowe propozycje smartfonów, tabletów, smartwatchy pojawiają się tak szybko, że zanim jeden model na dobre zagości w sklepowych witrynach, kolejne już czekają, aby je kupować.

Na pewno choć raz zastanawiałeś/aś się skąd wzięło się to małe urządzenie, które trzymasz w dłoni – jaka jest jego historia i kto je wymyślił. Jednym z „cudów” technologicznych są słuchawki, których używamy na co dzień – w domu, pracy, na uczelni, w drodze do sklepu i w autobusie miejskim. Jednak czy zdajesz sobie sprawę, że istnieje kilka rodzajów słuchawek, a każdy z nich ma swoje wady i zalety? Jeśli nie, to przeczytaj poniższy wpis i dowiedz się, jakie słuchawki najbardziej do Ciebie pasują.

Sposób przesyłu dźwięku

Pierwszym rozróżnieniem, które należy poczynić, jest sposób, w jaki dźwięk trafia do naszych uszu. Zapewne nie będzie niespodzianką, że dzieje się ta za sprawą kabla lub bezprzewodowo (np. przez bluetooth).

Plusem używania przewodowych słuchawek jest zdecydowanie lepsza jakość dźwięku i fakt, że o wiele trudniej je zgubić. Do minusów należy zaliczyć ciągłą walkę z plączącym się kablem i skłonność kabla do zaczepiania się o różne rzeczy, np. elementy odzieży.

Użytkownicy słuchawek bezprzewodowych cenią sobie przede wszystkim wygodę użytkowania i swobodę w ruchach. Minusem tych słuchawek jest niższa jakość dźwięku, skłonność do wypadania z ucha czy potrzeba regularnego ich ładowania.

Różna budowa słuchawek

Słuchawki to akcesoria GSM, które dzielą się na cztery główne typy budowy:

  • otwarte,
  • zamknięte,
  • półotwarte,
  • kanałowe.

Słuchawki otwarte

W tego rodzaju słuchawkach głośniki są umieszczone blisko uszu, dzięki czemu cyrkulacja powietrza jest lepsza, a użytkownik nie ma poczucia „odcięcia” od tego, co go otacza. Wentylację zapewniają specjalne otwory. Do plusów tych słuchawek należy wysoka jakość dźwięku, który cechuje się przestrzennością i naturalnością. Minusem może być słabe wytłumienie odgłosów z zewnątrz, co może przeszkadzać w odbiorze dźwięku ze słuchawek.

Słuchawki zamknięte

Słuchawki zamknięte (inaczej zwane nausznymi) posiadają nauszniki, które szczelnie pokrywają małżowinę uszną. W tego typu słuchawkach w odbiorze dźwięku bierze układ słuchowy w całości. Słuchawki zamknięte zapewniają liniowe przenoszenie wysokich i niskich tonów, a także bardzo dobrą dynamikę. Co więcej, bas w tych słuchawkach jest bardzo dobrze odczuwalny, a nauszniki odcinają użytkownika od otoczenia, gwarantując skupienie się tylko na dźwiękach ze słuchawki. Do minusów słuchawek należy słaba cyrkulacja powietrza. Słuchawki nie są rekomendowane do używania ich w miejscach, gdzie należy zachować czujność, np. na ulicy.

Słuchawki półotwarte

Te słuchawki można nazwać hybrydą dwóch poprzednich typów, z których biorą one to, co najlepsze. Słuchawki tego typu zapewniają dobrą cyrkulację powietrza, dźwięk jest bardzo dobrej jakości i jest słabo słyszalny osób wokół. Słuchawki gwarantują przenoszenie niskich, średnich i wysokich tonów w dobrej jakości. Nie odcinają one użytkownika w całości od dźwięków z otoczenia.

Słuchawki kanałowe

Ostatni rodzaj słuchawek to tzw. słuchawki douszne (czyli kanałowe). Są one o wiele mniejsze i łatwiej je chować i przenosić. Są najpopularniejszym rodzajem słuchawek, które producenci często dołączają do sprzętu elektronicznego. Do ich plusów należy dobra słyszalność dźwięków z otoczenia, co zapewnia większe bezpieczeństwo podczas przemieszczania się. Wadą jest zdecydowanie gorsza jakość dźwięku i słaby bas.

źródło zdjęć: freepik com

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu