RSS

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

«
»

Pożyczki bez BIK – co warto o nich wiedzieć?

  • Napisany przez:
W przypadku pożyczki pozabankowej nie zawsze trzeba przechodzić procedurę weryfikacji w BIK lub innych bazach. Pieniądze można pozyskać z pożyczki bez BIK i bez zaświadczeń.

Pożyczki bez BIK – podstawowe informacje

Pożyczki bez BIK na 7pozyczki.pl/pozyczki-bez-bik to oferty bez sprawdzania klientów w Biurze Informacji Kredytowej. Biuro Informacji Kredytowej jest przedsiębiorstwem zajmującym się gromadzeniem i udostępnianiem danych dotyczących historii kredytowej klientów banków, SKOK-ów i firm pożyczkowych. W BIK znajdują się dane osobowe, informacje dotyczące zobowiązań oraz historia spłat kredytów i pożyczek.

W przypadku pożyczki bez BIK firma pozabankowa nie sprawdza danych danych w tej bazie, a tym samym nie widzi czy konkretny wnioskodawca ma złą historię kredytową w BIK i z braku takich informacji nie odmawia udzielenia pożyczki. Takie oferty są przeznaczone stricte dla osób mających złą historię kredytową lub nieposiadających zdolności kredytowej. Pożyczki przez internet bez BIK są dostępne dla szerszego grona potencjalnych klientów niż kredyty.

Czy warto szukać pożyczek bez sprawdzania baz?

Zasadność poszukiwania ofert pożyczki bez BIK jest zależna od sytuacji konkretnego wnioskodawcy. Jeśli potencjalny pożyczkobiorca ma dobrą historię kredytową, spłacone wszystkie swoje zobowiązania lub na bieżąco spłacane obecne, to nie musi szukać typowych ofert bez BIK. Jeśli natomiast sytuacja finansowa wnioskodawcy mogłaby być negatywnie oceniona przez firmę pozabankową, to zasadność poszukiwania pożyczki bez BIK nie podlega już wątpliwości. Ogólnie rzecz biorąc, szybkie pożyczki bez sprawdzania w bazach wiążą się też z mniejszą ilością formalności i mogą być przyznane szybciej, więc bywają lepszym rozwiązaniem w momencie, kiedy bardzo szybko potrzebujemy pieniędzy.

Pożyczki bez BIK – czy są drogie?

Zauważalną wadą pożyczki bez BIK, o której trzeba wspomnieć, jest fakt, że z reguły jest ona droższa od kredytu. Wyższy koszt pożyczki pozabankowej jest sposobem na zminimalizowanie niebezpieczeństwa braku spłaty. Instytucje pozabankowe doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w przypadku klienta ze zweryfikowaną pozytywną historią kredytową szansa na terminową spłatę jest wyższa, niż w przypadku klienta ze złą historią kredytową lub takiego, którego historia kredytowa nie była sprawdzana. Żeby zabezpieczyć się przed tym ryzykiem, koszt pożyczki jest nieco wyższy.

Pożyczka bez baz jako sposób finansowania ważnych wydatków

Pożyczki pozabankowe bez sprawdzania w bazach są zwykle udzielane na pilne wydatki. Z pożyczek jakie znajdziemy na 7pozyczki.pl/pozyczki-bez-baz, klienci regulują raty kredytów w bankach, spłacają wcześniejsze pożyczki, opłacają czynsz i media, a także rachunki za inne usługi. Pieniądze z pożyczki bez BIK są często przeznaczane też na bieżącą konsumpcję oraz na drobne remonty czy naprawy w domu. Część klientów przeznacza pieniądze z pożyczki przez internet na podnoszenie swoich kompetencji lub na kształcenie dzieci, ale też na wakacyjne wyjazdy lub organizację świąt czy rodzinnych przyjęć okolicznościowych.

Więcej o tym na co najczęściej Polacy biorą takie pożyczki dowiesz się na:
https://ofio.pl/katalog-firm/91476/pozyczki-bez-bik-na-co-biora-je-polacy/

Kwota pożyczki bez BIK – ile pożyczyć?

Trudno określić jedną najlepszą kwotę pożyczki bez BIK, dlatego że każdy ma inne potrzeby, a poszczególne sytuacje też wymagają innych budżetów. Niepisana zasada mówi tylko, że należy pożyczać tyle, ile absolutnie potrzebujemy, co pozwoli też zmniejszyć późniejsze koszty i łatwiej spłacić swoje zobowiązania. Lepiej nie ryzykować pożyczania maksymalnej dostępnej w danej firmie kwoty, jeśli absolutnie takiej nie potrzebujemy – pożyczyć jest łatwo, ale statystyki podają, że aż 2,8 mln klientów banków i firm pożyczkowych ma problemy ze spłatą swoich zobowiązań. Aż 4 na 10 pożyczkobiorców nie spłaca swoich zobowiązań w terminie lub nie robi tego wcale, a przyczyn należy upatrywać przede wszystkim w zbyt małych możliwościach finansowych. Zwykle jedna wyższa pożyczka będzie korzystniejsza niż dwie w niższych kwotach, ale i z tym nie ma reguły. Kwotę pożyczki trzeba dostosować do wysokości swoich dochodów oraz do terminu spłaty.

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu