Typy rusztowań oraz ich zastosowanie i wymagania dotyczące montażu
Wraz z popularyzacją praktycznych rozwiązań z dziedziny wsparcia branży budowlanej i wykończeniowej oferta producentów sprzętu takiego, jak rusztowania uległa dynamicznemu rozszerzeniu. Postaramy się omówić najważniejsze typy rusztowań i ich zastosowanie w budownictwie i wykończeniu wnętrz.
Rusztowania ramowe – niezawodne rozwiązanie do prac zewnętrznych
Rusztowania ramowe, inaczej nazywane rusztowaniami elewacyjnymi stanowią jeden z powszechniej występujących typów rusztowań, doskonale znanych na każdym placu budowy. Rusztowania ramowe, będące konstrukcją stacjonarną doskonale sprawdza się przy dużych projektach budowlanych i wykończeniu elewacji.
Ich główną zaletą jest optymalny komfort użytkowania. Dzięki stabilnej konstrukcji nie musimy obawiać się prac na umiarkowanych i dużych wysokościach i co więcej, prace te mogą być wykonywane jednocześnie przez kilku pracowników. Dużym ograniczeniem rusztowań ramowych jest ich mała mobilność. By przenieść konstrukcję, najczęściej zachodzi potrzeba demontażu i ponownego montażu w miejscu przeznaczenia. To jednak nie stanowi dużego problemu dla wielu ekip budowlanych, które wykonują długotrwałe i skomplikowane prace w jednym, konkretnym miejscu.
Rusztowania modułowe – nowoczesna innowacja w branży budowlanej
Szukamy bardziej uniwersalnego rozwiązania o szerszym zastosowaniu niż tradycyjne rusztowania fasadowe? Specyfika naszych usług budowlanych lub wykończeniowych sprawia, że rusztowania bardzo często muszą być przymocowane w niecodzienny sposób? W takich przypadkach warto postawić na rusztowania modułowe dostępne pod adresem https://www.rusztowania-krause.dmn.pl/.
To konstrukcja, która składa się z wielu elementów – stojaków z rozetami, które pozwalają na dowolne zamontowanie elementów tworzących finalną, stabilną konstrukcję. Dzięki tak zaprojektowanym rozwiązaniom nasze rusztowanie modułowe może być ustawione w dowolny sposób, co z kolei pomaga w realizacji wymagających prac w obiektach o nieregularnych kształtach.
Rusztowania jezdne – mobilność i łatwość transportu w zasięgu ręki
Coraz częściej z rusztowań korzystają nie tylko przedsiębiorstwa, ale także osoby prywatne, które chcą samodzielnie wykonać malowanie elewacji lub dokonać drobnych poprawek wykończeniowych. Jednak zakup dużej, tradycyjnej konstrukcji z pewnością nie będzie optymalne – zarówno pod kątem samodzielnego montażu, jak i przechowywania w warsztacie o ograniczonej powierzchni.
W takich sytuacjach warto rozważyć zakup rusztowania jezdnego. To lekka konstrukcja, która wykonana z wysokiej jakości aluminium posiada specjalne kółka blokowane w momencie, gdy rusztowanie ustawione jest w odpowiedni sposób. Takie rusztowania z łatwością przemieścimy do kolejnego miejsca bez konieczności ponownego demontażu i montażu.
To najczęściej spotykane rodzaje rusztowań spotykanych na placach budowy. Oczywiście oferta rozwiązań tego typu jest znacznie szersza i obejmuje między innymi rusztowania wiszące czy szereg akcesoriów, które ułatwiają pracę na wysokości i zwiększają jej bezpieczeństwo.
Artykuł zewnętrzny