RSS

Rola naturalnych emulgatorów w poprawie jakości produktów spożywczych

Świadomość zdrowego odżywiania rośnie, społeczeństwo zaczyna przyglądać się składnikom, które znajdują się w produktach spożywczych…

Stal Nierdzewna Vs Aluminium

Porównanie stali nierdzewnej z aluminium to temat często poruszany przy wyborze materiałów w projektowaniu produktów,…

Czym jest krykiet?

Krykiet jest jedną z najstarszych i najbardziej złożonych gier zespołowych, których korzenie sięgają Anglii w…

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

«
»

Nauczyciele a praca w chmurze – jakie narzędzia są niezbędne na laptopie?

  • Napisany przez:

Postęp technologiczny dotyka dziś niemal każdą dziecinę życia. Tak jest również w przypadku edukacji. Nauczyciele w szkołach nie korzystają już wyłącznie z tablicy i kredy, lecz także w dobrych laptopów i innowacyjnych aplikacji. Co ważne, narzędzi edukacyjnych obecnie nie brakuje. Nauczyciele mają w czym wybierać i skorzystać mogą z takich programów, które najlepiej posłużą do przekazywania wiedzy. Wśród nich wskazać można na kilka wręcz niezbędnych.

Narzędzia służące do kontaktu z uczniami

Zacząć warto od narzędzi umożliwiających zdalną komunikację nauczycieli z uczniami. W tym kontekście wskazać trzeba na trzy programy. Mowa tu o Skype, Microsoft Teams i Google Hangouts. Pierwsze znane od lat narzędzie służy do prowadzenia wideo-konferencji z możliwością nagrywania rozmów. Oczywiście możliwości tej aplikacji są dużo większe. Skype pozwala m.in. na prowadzenie chatu, przesyłanie plików czy udostępnianie ekranu. Program Microsoft Teams to już dużo bardziej rozbudowane narzędzie służące do prowadzenia lekcji online, udostępniania treści i przesyłania materiałów. Co ważne, program pozwala na podział uczniów na grupy i pracę zespołową. Trzecią wspomnianą aplikacją jest Google Hangouts, która umożliwia prowadzenie rozmów grupowych na chacie i wideo-rozmów. Pozwala także na pracę nad dokumentami i udostępnienie ekranu.

Narzędzia służące do udostępniania materiałów

Prowadzenie lekcji często wymaga udostępniania dokumentów, zdjęć i filmów. Do tego celu warto wykorzystać Google Drive. Jest to przestrzeń dyskowa w tzw. chmurze, do której przesyłać można wszelkiego rodzaju dokumenty, zdjęcia, filmy i inne pliki. Co ważne, dotyczy to także plików o bardzo dużej pojemności. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba ich przechowywać na dysku komputera, którego pojemność jest zawsze ograniczona. Innym godnym uwagi narzędziem jest Dropbox. Jest to aplikacja przeznaczona do pracy grupowej. Pozwala na gromadzenie wszystkim materiałów edukacyjnych w jednym miejscu.

Narzędzia służące do tworzenia prezentacji multimedialnych

Dziś trudno wyobrazić sobie nowoczesne lekcje bez profesjonalnie przygotowanych prezentacji multimedialnych. Warto zatem do ich tworzenia wykorzystywać dedykowane narzędzia. W pierwszej kolejności wskazać trzeba na PowerPoint. To od lat bardzo popularny i co ważne, łatwy o obsłudze program do tworzenia prezentacji multimedialnych. Ciekawym rozwiązaniem jest również program Prezi. Aplikacja służy do tworzenia prezentacji online. Dzięki niemu możliwe jest tworzenie swoistych map myśli i przedstawianie ich w sposób jasny i przejrzysty.

Narzędzia służące do sprawdzania i utrwalania wiedzy

Na koniec koniecznie wspomnieć trzeba jeszcze o narzędziach służących do sprawdzania i utrwalania wiedzy. Jednym z takich narzędzi jest Quizizz. To aplikacja służąca do tworzenia quizów i testów. Inną ciekawą aplikacją jest LearningApps, dzięki której możliwe jest tworzenie różnorodnych zadań online i gier dla uczniów. Poza typowymi testami aplikacja pozwala także na tworzenie zadań wielokrotnego wyboru, tekstów z lukami, wykreślanek, puzzli, czy krzyżówek.

Aby jednak móc korzystać z tych wszystkich aplikacji, konieczne jest posiadania dobrej jakości laptopa. Dziś nauczyciele skorzystać mogą dofinansowania na jego zakup. Mowa tu o bonie nauczycielskim na laptopa. Więcej o tym rozwiązaniu i o tym, czym się kierować przy wyborze komputera dla nauczyciela przeczytać można na stronie https://www.mediaexpert.pl/poradniki/komputery-i-tablety/bon-na-laptop-dla-nauczyciela.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/jak-rejestrowanie-czasu-pracy-online-moze-pomoc-w-zarzadzaniu-zespolem/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu