Warto posiadać, czy wynajmować powierzchnie magazynowe?
Twoja firma się zmienia, potrzebuje nowej i większej przestrzeni magazynowej. Pojawia się dylemat związany z tym, czy wybudować budynki magazynowe, czy może raczej zdecydować się na usługi firmy wynajmującej. Przed podjęciem dobrej decyzji warto przeanalizować wszystkie za i przeciw.
Czas to pieniądz
Każdy, kto prowadzi większą firmę, zapewne wie, że w biznesie szybkość realizacji poszczególnych zadań ma kluczowe znaczenie. Jest tak także i w tym przypadku. Wyszukanie i wynajęcie odpowiedniej przestrzeni magazynowej stanowi cel, który można zrealizować w kilka dni. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarek hal do wynajęcia i na sprzedaż. Budowa takiego budynku to inwestycja trwająca kilka miesięcy, a nawet lat. Co więcej, wiąże się ona z potrzebą nadzoru prac i pokonywaniem wielu różnych trudności.
Optymalna powierzchnia i lokalizacja
Przedsiębiorca nie zawsze ma szansę zakupu działki pod budowę na terenie wybranego przez siebie miasta. A najlepsza sytuacja jest wtedy, kiedy magazyn zlokalizowany jest blisko siedziby firmy. Liczy się także to, aby był w miejscu, do którego klienci i kontrahenci będą mieli łatwy dojazd. Nie możesz zbudować budynku w dogodnym miejscu, spróbuj go wynająć. Jeżeli zdecydujesz się zmienić lokalizację swojej firmy, przenieść ją do innego miasta lub regionu wtedy magazyny, z których korzystasz, nie będą Ci już potrzebne. Podobnie będzie w sytuacji, kiedy zechcesz zawiesić na pewien czas, lub zamknąć swoją dotychczasową działalność. Rozwiązanie umowy wynajmu sprawi, że pozbędziesz się swojego problemu. Więcej zachodu wiąże się tymczasem z ewentualną sprzedażą takich budynków.
Większa mobilność firmy
Jeżeli zdecydujesz się zmienić lokalizację swojej firmy, przenieść ją do innego miasta lub regionu wtedy magazyny, z których korzystasz, nie będą Ci już potrzebne. Podobnie będzie w sytuacji, kiedy zechcesz zawiesić na pewien czas, lub zamknąć swoją dotychczasową działalność. Rozwiązanie umowy wynajmu sprawi, że pozbędziesz się swojego problemu. Więcej zachodu wiąże się tymczasem z ewentualną sprzedażą takich budynków.
Magazyny do wynajęcia – województwo dolnośląskie
Województwo dolnośląskie stanowi bardzo dobrą przestrzeń do rozwoju małych i dużych przedsiębiorstw. W roku 2017 w rejestrze REGON zarejestrowanych było 368 811 podmiotów gospodarki narodowej. W tym 237 887 stanowiły osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. W ubiegłym roku zarejestrowano tam aż 30 657 nowych firm.
Wśród podmiotów posiadających osobowość prawną w dolnośląskim najwięcej (37 770) jest stanowiących spółki handlowe z ograniczoną odpowiedzialnością. W regionie tym najczęściej deklarowanymi rodzajami działalności są: handel hurtowy i detaliczny, a także naprawa pojazdów samochodowych oraz budownictwo. To doskonałe miejsce do rozwoju także i Twojej firmy, sprawdź dostępne powierzchnie magazynowe.
Sprawdź ofertę magazynów do wynajęcia na Dolnym Śląsku na https://www.warehouses.pl/pl/magazyny/do-wynajecia/wojewodztwo/dolnoslaskie
https://www.mistrzu.com/magazyn-czasowego-skladowania-na-co-pozwala-przedsiebiorcy/
Artykuł zewnętrzny
https://www.mistrzu.com/panele-akustyczne-co-je-wyroznia/
https://www.mistrzu.com/hale-przemyslowe-opolskie-jak-przebiega-montaz-konstrukcji-stalowej/
https://www.mistrzu.com/duzy-popyt-na-magazyny-mimo-pandemii/