RSS

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

Rola naturalnych emulgatorów w poprawie jakości produktów spożywczych

Świadomość zdrowego odżywiania rośnie, społeczeństwo zaczyna przyglądać się składnikom, które znajdują się w produktach spożywczych…

«
»

Duży popyt na magazyny mimo pandemii

  • Napisany przez:

Pandemia jest ogromnym wyzwaniem dla wielu branż, ale są też takie, które na niej zyskały – jak m.in. e-commerce, IT czy logistyka. Stawki najmu powierzchni magazynowych w dużych miastach rosną, a do tej pory mało popularne lokalizacje zyskują na znaczeniu. Przykładem mogą być m.in. powierzchnie magazynowe w Szczecinie, Bydgoszczy czy Zielonej Górze albo Żorach.

Magazyny w Polsce – interesujący rynek dla inwestorów

Polska budzi rosnące zainteresowanie inwestorów i pełni bardzo ważną rolę w branży logistycznej. Wśród jej zalet jest dogodne położenie w centrum Europy, dostępność wykwalifikowanej kadry i pracowników fizycznych, lepsze, niższe stawki oraz rozwijana infrastruktura transportowa.

Eksperci twierdzą, że nawet wzrost cen w Polsce nie będzie dużą przeszkodą dla wielu firm do inwestowania w magazyny Polsce. Inwestują tu zarówno krajowi, jak i zagraniczni przedsiębiorcy, co wpływa na zmniejszanie się dostępności gruntów, a także wzrost zainteresowania do niedawna mało popularnymi terenami – jak m.in. magazyny w Szczecinie czy Bydgoszczy.

Części Polski najważniejsze w branży magazynowej

Plany inwestorskie dotyczą w zasadzie całej Polski. Nowoczesne parki magazynowe i hale produkcyjne są planowane często pod dużymi miastami, a mniejsze realizacje bliżej centrum. Stanowią one odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie przedsiębiorców z wielu branż, m.in. e-commerce czy z branży nowych technologii.

Wzrosła liczba zarówno deweloperów, jak i inwestorów zainteresowanych magazynami w Polsce. Największy popyt jest na oferty w Warszawie, Górnym Śląsku czy w Polsce Centralnej, ale warto zauważyć, że coraz większe znaczenie mają także inne lokalizacje. Za przykład niech nam posłużą magazyny do wynajęcia w Szczecinie, Rzeszowie czy w Bydgoszczy.

Nowoczesne magazyny na wynajem  

W Polsce zainteresowanie budzą nie tylko tereny pod budowę ogromnych parków logistycznych, ale również mniejszych inwestycji. Popularność zyskują też lokalizacje uznawane za mające niski potencjał – jak m.in. tereny pod hale produkcyjne w Szczecinie. Teraz jednak znacznie zyskują na znaczeniu.

Kolejne projekty magazynowe są w planach. Muszą one spełniać konkretne założenia, ale lokalizacja, rozwinięta infrastruktura drogowa, atrakcyjne stawki czy potencjał regionu to ważne zalety. Każdy inwestor jest w stanie znaleźć teren odpowiedni dla siebie, by stworzyć magazyn lub hale produkcyjne pod daną branżę. Wszystko wskazuje na to, że branża magazynowa, logistyczna i e-commerce nadal będą się w Polsce prężnie rozwijać.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu