RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Co musi mieć kask, żeby był bezpieczny?

  • Napisany przez:
Kaski narciarskie nie są w Polsce obowiązkowe dla osób dorosłych, jednak nie ulega wątpliwości, że dają one nie tylko ochronę przed zimnem, ale przede wszystkim znacznie zwiększają bezpieczeństwo zjazdu. Co będzie świadczyć o bezpieczeństwie kasku narciarskiego? Jak odpowiednio dobrać go do naszych potrzeb?

Odpowiedni, czyli jaki?

Kaski narciarskie mają za zadanie chronić naszą głowę przed urazami, jakie niosą za sobą upadki. Te zdarzają się każdemu – niezależnie od doświadczenia i poziomu zaawansowania narciarskich umiejętności. Brak kasku może sprawić, że nawet niegroźny upadek potencjalnie skończy się poważnymi problemami zdrowotnymi. Jak zatem dobrać kask, aby maksymalnie zwiększyć jego właściwości ochronne?

Kluczowe znaczenie będzie miał rozmiar kasku. Aby dobrze go określić, należy zmierzyć obwód swojej głowy. Warto przy wyborze konkretnego modelu kasku narciarskiego zwrócić uwagę nie tylko na standardowe rozmiary (S, M, L, XL), lecz także przyjrzeć się rozmiarówce w centymetrach, którą często podają producenci.

Płeć, wiek i rodzaj sportu, który uprawiamy, również ma znaczenie dla doboru kasku narciarskiego. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów kasków. Wystarczy spojrzeć na ofertę https://skiracecenter.pl/20-kaski-narciarskie. Wynika to zarówno z zapotrzebowania rynku, jak i specyficznych potrzeb danego sportu zimowego i użytkownika. Co więcej, każdy jest w stanie znaleźć ofertę skrojoną na swoją miarę – niezależnie od  budżetu, jakim dysponuje.

Cechy bezpiecznego kasku

  • Materiał wykonania

Ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowania kasku. Klasyczne kaski chronią całą czaszkę i czoło, a materiał, z którego są wykonane, różni się w poszczególnych częściach kasku. Zwykle miękkie są przestrzenie wokół uszu, co zwiększa komfort użytkowania i odbiór dźwięków z otoczenia. To kaski idealne dla snowboardzistów i osób, które rekreacyjnie traktują zjazdy narciarskie.

Narciarze, którzy lubują się w szybkich zjazdach, powinni postawić na twarde kaski. Zabudowują one nie tylko czaszkę i czoło, lecz często także szczękę. Ponadto przestrzenie wokół uszu również są utwardzone. Są to nie tylko kaski dla profesjonalistów, lecz także amatorów, którzy stawiają na dobrej jakości sprzęt.

  • Systemy wentylacji

Jaki wpływ na bezpieczeństwo jazdy ma wentylacja? Spory, ponieważ odpowiednie odprowadzanie potu zapobiega przegrzewaniu się i szybkiemu wychładzaniu zaraz po zdjęciu kasku, a to może mieć bardzo duże znaczenie szczególnie dla narciarzy, którzy na stoku lubią spędzać całe dnie.

  • Wygoda użytkowania

Każdy kask powinien umożliwiać swobodne poruszanie głową, ale musi także dosyć solidnie przylegać do głowy. Jednocześnie, kask narciarski powinien kończyć się nad linią karku i nad oczami – tylko wtedy zapewni on komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Powinien on być także stosunkowo lekki, co nie ma wpływu na poziom jego ochrony, ale sprzyja wygodzie. Dla wielu istotna jest również miękkość kasku np. w okolicach karku.

Ocena Ryzyka Zawodowego - online bhp

Połącz wygodę z bezpieczeństwem

Sklep narciarski skiracecenter.pl to idealne miejsce do skompletowania swojego zjazdowego sprzętu. Nie inaczej jest w przypadku kasków. Funkcjonalność i bezpieczeństwo to oczywiste cechy wszystkich kasków, ale dla wielu z nas ważna jest przecież także estetyka. Klasyczne, kolorowe, wzorzyste i lekkie – każdy z takich kasków narciarskich znajdziesz w sklepie skiracecenter.pl. Ich wygląd to jedno, ale pewne udogodnienia wpływają także na zwiększenie poziomu ochrony, np. dodatkowe wzmocnienie skorupy jest praktycznie niewyczuwalne, a znacznie poprawia pochłanianie siły uderzenia.

W ofercie sklepu znaleźć można także modele wyposażone w dodatkowe systemy zwiększające ochronę głowy w razie upadku czy zderzenia z innym narciarzem. To ważne, szczególnie dla narciarzy lubiących szybkie zjazdy.

Przekonaj się, czy warto kupować kask narciarski online.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu