RSS

Profesjonalne buty zapaśnicze to lepszy trening — zobacz…

Zapasy to jeden ze sportów walki znany od setek lat. Polega na fizycznym zmaganiu się…

Badania NDT - metody, zastosowanie, specyfikacja

Badania NDT - co to takiego? Gdzie znajdują zastosowanie? Dlaczego są tak istotne? O tym…

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

Alkoholizm: czym jest i jak może wpłynąć na…

Alkoholizm jest poważnym problemem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i społecznych. Jeśli Ty…

«
»

Dlaczego warto współpracować z doradcą kredytowym?

  • Napisany przez:

Zdecydowałeś się na wzięcie kredytu hipotecznego? Zanim wybierzesz konkretną ofertę, skonsultuj się z doradcą kredytowym. To nic nie kosztuje, a może pomóc Ci zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dlaczego jeszcze warto podjąć współpracę z ekspertem do spraw kredytów?

Być może zabrzmi to nieco górnolotnie, ale prawda jest taka, że doradca hipoteczny wspiera ludzi w spełnianiu ich marzeń o pięknym mieszkaniu. Doradza, negocjuje z bankiem, przedstawia najlepsze oferty, dzieli się swoim doświadczeniem i udziela wsparcia. To bardzo wiele, biorąc pod uwagę, ile stresu kosztuje proces starania się o kredyt hipoteczny.

Ekspert kredytowy – kto kryje się za tym stanowiskiem?

Ekspert kredytowy, ponieważ tak nazywa się dzisiaj doradcę kredytowego, to osoba, która jest wynagradzana przez banki, a wysokość jego wynagrodzenia jest przedstawiona do wiadomości klienta, dlatego Ty nic nie musisz płacić za jego usługi. Pracuje w myśl ustawy o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami z lipca 2017 roku, która uczyniła jego zawód regulowanym prawnie. Każdy doradca hipoteczny musiał wtedy zdać egzamin przed Komisją Nadzoru Finansowego oraz otrzymał numer licencji do wykonywania swojej pracy. Chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących pracy eksperta kredytowego? Zajrzyj do tego artykułu: https://malychabusinessfinance.com/doradca-kredytowy-czy-warto/.

Jak może pomóc doradca kredytowy?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto podjąć współpracę z doradcą kredytowym, poznaj kilka aspektów, w których ekspert może Cię wesprzeć. Na samym początku przychodzi na myśl kwestia doświadczenia. Doradca, w odróżnieniu od zdecydowanej większości klientów banków, ma za sobą nierzadko wieloletnią praktykę w zawodzie. Dzięki temu jest w stanie z łatwością wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Kolejna kwestia dotyczy strategii negocjacji. Dzięki wyżej wspomnianemu doświadczeniu każdy ekspert kredytowy jest w stanie efektywnie pertraktować z bankami na temat ostatecznej wysokość kredytu hipotecznego. Wie też doskonale, które placówki są skore do podejmowania dyskusji na temat różnych aspektów kredytu.

Warto także wspomnieć o tym, że ekspert kredytowy to również doskonały planista. Spośród dziesiątek propozycji banków wybierze te najlepsze, dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. W końcu nie pozostawi Cię również samego z wyborem, tylko po przedstawieniu palety różnorodnych propozycji pomoże Ci wybrać tą najlepszą.

Zdecydowałeś się na wzięcie kredytu hipotecznego? Zanim wybierzesz konkretną ofertę, skonsultuj się z doradcą kredytowym. To nic nie kosztuje, a może pomóc Ci zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dlaczego jeszcze warto podjąć współpracę z ekspertem do spraw kredytów?

Na koniec nie mniej ważna kwestia – doradca kredytowy, który na co dzień pracuje z ludźmi, dobrze wie, ile nerwów kosztuje klienta proces starania się o kredyt hipoteczny, dlatego bardzo wiele kwestii załatwia w jego imieniu, by odciążyć go od tych, często skomplikowanych formalności.

Jak wybrać najlepszego doradcę kredytowego?

Nigdy nie wiesz w 100% na kogo trafisz, ale zanim udasz się do konkretnego doradcy kredytowego, zapytaj swoich bliskich, czy mieli doświadczenia z takimi osobami. Będą to z pewnością szczere i niewymuszone opinie. Co więcej, możesz poszukać informacji na forach internetowych, stronach firm w zakładkach „Opinie”, czy też na Facebooku. Internet to dzisiaj miejsce, gdzie ludzie stale dzielą się swoimi odczuciami i doświadczeniami, dlatego z pewnością znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytanie.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu