RSS

Co umowy śmieciowe oznaczają dla…

Około miliona Polaków pra…

Gdzie spędzić urlop w tegoroczne…

Ciepły piasek pod stopami…

Budowa dróg - asfalt czy beton?

W 2019 roku oddano 460 km…

Demencja starcza – przewodnik i …

Demencja, nosząca zamienn…

Jak przygotować się do biegania …

Co zrobić, by zacząć bieg…

Jak zaoszczędzić w święta?

Zbliżający się wielkimi k…

Polski Fundusz Rozwoju o emerytu…

Paweł Borys, prezes Polsk…

Jak znaleźć tanią nieruchomości …

Znalezienie nieruchomości…

Jak wybrać aplikację do przygoto…

Przedsiębiorcy zarejestro…

Jak chronić swoje pieniądze w in…

Nawet 30 mln Polaków ma d…

«
»

Jak wybrać najlepszy fotel fryzjerski?

Jak ważne są porządne fotele fryzjerskie, wiedzą i fryzjerzy, i ich klienci. Kupując je, musisz zwrócić uwagę na ich funkcjonalność oraz wygląd. Wygodne i dopasowane do aranżacji całego salonu meble fryzjerskie dadzą ci gwarancję, że będzie ci się dobrze pracowało, a klienci wyjdą naprawdę zachwyceni. Na co zwrócić uwagę, gdy chcesz kupić najlepszy fotel fryzjerski? Podpowiadamy, co jest najważniejsze.

Fotel fryzjerski do salonu – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  • REGULACJA WYSOKOŚCI

Bardzo ważna jest płynna i łatwa w obsłudze regulacja wysokości fotela oraz możliwość odchylenia oparcia. Nie tylko gwarantuje to wygodę klientowi, który może swobodnie oprzeć stopy o podłoże lub specjalny podnóżek, ale także daje komfort fryzjerowi. Możliwość dopasowania ustawień fotela sprawia, że nie odczuwa on bólu pleców po całym dniu pracy. Tym samym jego praca jest efektywniejsza.

Fotele fryzjerskie mogą być obsługiwane ręcznie lub przy pomocy praktycznej pompy hydraulicznej. Pozwala na płynne zmienianie wysokości i dostosowanie jej do własnych potrzeb. Okazuje się także bardzo wydajnym i niezawodnym systemem.

  • PODSTAWA FOTELA

Fotele fryzjerske mają różne warianty podstawy. Możesz wybierać je w zależności od swoich potrzeb i możliwości, które daje ci powierzchnia salonu.

Jeśli zależy ci na stabilności fotela w czasie strzyżenia, idealnym rozwiązaniem dla ciebie będzie fotel fryzjerski z ciężką płaską podstawą. Najczęściej ma ona kształt koła lub kwadratu. Dodatkową jego zaletą jest łatwość w utrzymaniu w czystości. Gładka powierzchnia nie sprawia bowiem trudności przy usuwaniu z niej włosów. Są to jednak stacjonarne fotele fryzjerskie, które bardzo trudno przestawiać ze względu na ich dość dużą wagę.

Zdecydowanie bardziej mobilny okazują się fotel fryzjerski na kółkach. Najczęściej siedzisko osadzone jest na specjalnej pięcioramiennej podstawie. Najtrwalszym rozwiązaniem będzie stal nierdzewna, którą łatwo utrzymać jest w czystości.

  • SIEDZISKO, OPARCIE I PODŁOKIETNIKI

Z punktu widzenia klienta najważniejsza będzie wygoda. Niektóre zabiegi fryzjerskie wymagają spędzenia w salonie nawet kilku godzin! Komfortowe fotele fryzjerskie mają szerokie siedziska z odpowiednio miękkim wypełnieniem. Istotne są również właściwie wyprofilowane oparcia, które chronią przed bólem kręgosłupa, odciążając go. Okazuje się, że nie mniej ważne są również podłokietniki. Profesjonalny fotel fryzjerski musi mieć je na właściwej wysokości, by nieprawidłowa postawa klienta nie była przyczyną krzywego cięcia.

  • TAPICERKA

Odpowiednio dobrana tapicerka to nie tylko elegancki wygląd, ale przede wszystkim gwarancja, że fotel fryzjerski będzie łatwy do utrzymania w czystości. Można z niej usuwać kurz, brud i włosy. Bardzo estetycznie wygląda i jest przyjemna w dotyku dla klienta.

Profesjonalne fotele fryzjerskie do twojego salonu

Wybór właściwego fotela fryzjerskiego jest bardzo ważny. Chodzi bowiem o to, by łączył w sobie funkcje, które nie tylko usprawnią twoją pracę, ale także sprawią, że klient wyjdzie z salonu zadowolony i zrelaksowany. Fotel fryzjerski musi mieć idealnie dopasowujące się siedzisko i oparcie, by dać wsparcie plecom w czasie długiego siedzenia. W połączeniu z wyjątkowym designem jednocześnie zapewnia wygodę i miły oku efekt estetyczny.

Nowoczesne meble do salonu fryzjerskiego nie tylko prezentują się naprawdę pięknie, ale są również funkcjonalne jak nigdy wcześniej. Duży wybór sprawia, że możesz bez trudu znaleźć rozwiązania, które sprawdzą się u ciebie. Pamiętaj, że cena nie jest najważniejszym kryterium – tanie fotele do zakładu fryzjerskiego mogą mieć dokładnie te same parametry. Zanim podejmiesz decyzję, dobrze ją przeanalizuj.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu