RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Rozwód z pomocą kancelarii adwokackiej

  • Napisany przez:

Rozwód to bez wątpienia bardzo trudny czas. Spośród mnóstwa rzeczy, z którymi należy się zmierzyć, przechodząc rozpad swojego małżeństwa, formalności prawne wydają się jednymi z najmniej istotnych. Jednak zignorowanie starannego przygotowania prawnego do procesu rozwodowego może być bolesne w skutkach i nieść za sobą konsekwencje ciągnące się przez resztę życia.

Czy potrzebny jest adwokat do rozwodu?

Toczący się rozpad pożycia małżeńskiego i będące jego konsekwencją postępowanie rozwodowe jest ogromnym stresem dla dotkniętych nim osób. Niekiedy bardzo gwałtownie okazuje się, że rodzina, która wydawała się monolitem, przestaje istnieć. Trzeba na nowo zacząć organizować swoje życie, całkowicie zmieniać dotychczasowe plany i starać się zatroszczyć o dzieci przechodzące bardzo trudny czas.

Nietrudno w tym natłoku zajęć odłożyć kwestię doboru adwokata na dalszy plan. Oczywiście, nawet zupełnie bez jego obecności, można przeprowadzić rozwód i zakończyć małżeństwo, jednak może okazać się to znacznie bardziej skomplikowane, a sprawy łatwo mogą przybrać negatywny kierunek. W tych trudnych chwilach dobry adwokat może okazać się jedyną osobą zapewniającą potrzebne wsparcie.

Oczywiście wszystko zależy od stopnia skomplikowania sprawy – jeśli rozwód przebiega za obopólną zgodą, bez wzajemnych roszczeń, to szanse na sprawne zakończenie małżeństwa rosną – zarówno z adwokatem, jak i bez niego.

Rozwód bez adwokata – co może pójść nie tak?

Według opinii Kancelaria Adwokacka Makoś – wbrew pozorom całkiem sporo. Były małżonek może nie do końca być chętny zgodzić się na spełnienie wynikających z jego winy zobowiązań. Na sali sądowej może się okazać, że zamiast spodziewanego korzystnego podziału majątku i praw do opieki nad dziećmi, przypuszczony zostaje frontalny atak ze strony eksmałżonka i jego prawników, mający na celu wywrzeć presję na niewinnego partnera i wymusić niekorzystne rozwiązanie. Dzieje się tak szczególnie często, jeśli małżeństwo zgromadziło znaczny majątek, lub byli małżonkowie mają rozbieżne zdanie co do praw do opieki nad dziećmi. Niekiedy okazuje się, że dla własnych korzyści sięgają po bardzo nieczyste zagrania, włączając w to kłamstwa, manipulacje i pół-prawdy.

W rezultacie na salę sądową mogą być wyciągane różne intymne szczegóły z pożycia małżeńskiego, mające na celu obciążyć również stronę niewinną i skłonić sędziego do wydania mniej korzystnego wyroku. Bardzo często strona niewinna jest całkowicie zaskoczona wysuwanymi oskarżeniami i nieprzygotowania do skutecznego ubiegania się o swoje prawa.

Adwokat rozwodowy – w czym może pomóc?

Na każdym etapie sprawy rozwodowej zatrudnienie adwokata może być dobrym pomysłem. Jednak im wcześniej się na ten krok zdecydujemy, tym łatwiej postępowanie rozwodowe będzie można utrzymać pod kontrolą. Już na etapie, kiedy składany jest pozew o rozwód, adwokat pomoże uniknąć błędów i przygotować go w sposób niepozostawiający zastrzeżeń. Wspólne opracowanie z nim planu działania, obranych celów, zorganizowanie i uporządkowanie posiadanych dowodów i przesłanek, może znacznie przyspieszyć i uporządkować przebieg postępowania. Adwokat uchroni również przed błędami i nieczystymi zagraniami drugiej strony. Już na etapie, kiedy składany jest pozew o rozwód, adwokat Zabrze pomoże uniknąć błędów i przygotować go w sposób niepozostawiający zastrzeżeń.

Negocjacje rozwodowe – czy adwokat również może pomóc?

Oczywiście nie każdy rozwód musi oznaczać długiej i męczącej wojny z dawnym małżonkiem. Sporo par postanawia się rozwieść z klasą – na drodze negocjacji, a wniosek o rozwód składają jedynie, by dopełnić formalności. Nawet wówczas pomoc adwokata może okazać się bardzo przydatna – m.in. do poprawnego sporządzenia dokumentacji i wniosków, dopilnowania przebiegu negocjacji i upewnienia się co do zgodności z prawem wypracowanych porozumień i rozwiązań. Adwokat może również okazać godnym zaufania doradcą, który w dodatku zawsze będzie stał po Twojej stronie.

Rozwód to wielkie wyzwanie i okres pełen stresu, zmian i niepewności. Warto ułatwić sobie choć trochę jego przebieg, m.in. korzystając z pomocy prawnika. Dzięki temu rosną szanse, że uda się go przeprowadzić szybko i sprawnie i szybko rozpocząć nowe życie.

Więcej informacji o zagadnieniach prawnych związanych z rozwodem na stronie http://adwokat-wyszkow.pl/

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu