RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne męskie?

Ochrona oczu przed słońcem jest bardzo ważna. Nie tylko poprawia komfort w słoneczne dni, ale także chroni przed szkodliwym promieniowaniem. Dlatego warto odpowiednio przygotować się do zakupu okularów przeciwsłonecznych. Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę.

Okulary przeciwsłoneczne muszą mieć filtr UV

Okulary przeciwsłoneczne męskie nie mogą mieć tylko przyciemnianych szkieł. Muszą być wyposażone w odpowiednie filtry UV. Dzięki temu odpowiednio chronią gałkę oczną przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. W przeciwnym razie może dojść do nieodwracalnych uszkodzeń w obrębie narządu wzroku oraz pojawienia się bolesnych stanów zapalnych.

Najbardziej polecany jest filtr UV 400. Ma on zdolność do pochłaniania szkodliwego promieniowania słonecznego w 100%. Bardzo ważna jest także kategoria filtra. Producenci stosują oznaczenie cyfrowe: od 0 do 4. Im wyższa cyfra, tym mniejsza przepuszczalność światła słonecznego przez szkła.

Okulary przeciwsłoneczne powinny być dopasowane do kształtu twarzy

Dopasowanie okularów przeciwsłonecznych do kształtu twarzy jest bardzo ważne. W ten sposób można całkowicie zmienić swój wygląd. Niestety, zarówno na plus, jak i na minus. Dlatego dobrze jest wcześniej przymierzyć oprawki i zdecydować, które z nich wyglądają najkorzystniej.

Można też kierować się ogólnymi wskazówkami dotyczącymi tego, jaki kształt oprawek wybrać do konkretnego rodzaju twarzy. Przedstawiają się one następująco:

  • twarz owalna – pasują wszystkie kształty oprawek,
  • twarz okrągła – oprawki powinny być zwężane u dołu lub kanciaste,
  • twarz kwadratowa – oprawki powinny być okrągłe,
  • twarz podłużna – oprawki powinny być owalne.

Mając na uwadze te zależności, można kupić dobre okulary męskie również w sklepie internetowym, bez konieczności ich wcześniejszego mierzenia.

Warto postawić na ciekawy design

Dobrze jest wybrać także modne okulary męskie. Każdego roku królują inne trendy. Jednak wielu producentów oferuje oprawki ponadczasowe, które wyglądają dobrze zawsze. Warto sprawdzać nowości oraz oferty mało znanych marek.

Kolor soczewki w okularach przeciwsłonecznych ma znaczenie

Okulary przeciwsłoneczne mają różne kolory soczewek. Nie wpływają one jedynie na wygląd. Są one ważne ze względu na to, jak oko postrzega barwy oraz w jakim stopniu przepuszczane jest światło słoneczne.

Najczęściej okulary przeciwsłoneczne męskie mają szare szkła. Są one najbardziej neutralne. Nie zaburzają widzenia barw. Na rynku jest także dużo okularów w odcieniach brązu. Ten typ dobrze zatrzymuje światło niebieskie oraz poprawia kontrast widocznych barw. Natomiast żółte szkła rozjaśniają i poprawiają kontrast. Można ich używać wieczorem, gdy Słońce zmierza ku zachodowi.

Dobre okulary przeciwsłoneczne dla kierowców

Panowie, którzy są kierowcami, powinni zwrócić szczególną uwagę na wybór okularów przeciwsłonecznych. Trzeba pamiętać, że powinny one posiadać filtr polaryzacyjny. Dzięki niemu zostają zneutralizowane wszelkiego rodzaju blaski, które mogą powodować krótkotrwałe oślepienie.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/w-podroz-z-soczewkami-kontaktowymi-jak-dobrac-zestaw-podrozny/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu