RSS

Artykuły biurowe niezbędne w każdej firmie

Kompletujesz wyposażenie biura? W takim razie sprawdź ten artykuł i zobacz, jakie akcesoria są niezbędne…

Z dala od ekranów: Korzyści z aktywnego spędzania…

Wakacje to czas, kiedy dzieci spędzają więcej czasu przed ekranem, co może prowadzić do wielu…

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

«
»

Akcesoria erotyczne – jak je kupować?

  • Napisany przez:

Akcesoria erotyczne to oczywiście bardzo intymna sfera zakupów, natomiast od czasu do czasu warto podjąć ten temat, szczególnie ze względu na dobro partnerów, którzy mają z nich skorzystać. Dzisiaj nie trzeba przełamywać wstydu i z rumieńcami (albo bez) na twarzy wchodzić do sklepu z zabawkami erotycznymi. Dzisiaj ten sam wybór oferują sklepy online. Jednak i tutaj warto zakupy robić z rozwagą.

  1. Dla przyjemności
  2. Wybieraj umiejętnie
  3. Czytaj instrukcje

Dla przyjemności

Akcesoria erotyczne służą do eksploracji przyjemności seksualnej (w parze lub solo). Aby jednak mogły one spełnić swoją funkcję, należy umiejętnie je wybierać. W przypadku kobiet najlepszym przykładem, jak jest to ważne zagadnienie, jest wybór pomiędzy wibratorem a dildo. Wiele kobiet nie tylko nie do końca rozróżnia te dwa gadżety, lecz także nie potrafi do końca określić, co jest dla nich źródłem przyjemności. Dla przypomnienia: podstawową funkcją wibratora – jak sama nazwa wskazuje – jest wytwarzanie stymulujących kobietę wibracji, w przypadku dildo chodzi głównie o penetrację. Oczywiście istnieją akcesoria, które łączą te dwie funkcje, natomiast z reguły z przewagą nakierowania na wibracje lub penetrację. Na początek może więc warto kupić prosty model jednego i drugiego urządzenia i przekonać się, które sprawia kobiecie więcej przyjemności. Kupowanie wibratora, jeśli oczekuje się przede wszystkim przyjemności płynącej z penetracji, jest kompletnie nietrafionym wydatkiem i może jedynie prowadzić do frustracji w łóżku.

Wybieraj umiejętnie

Na Veneria.pl dostępny jest cały szereg różnorodnych akcesoriów, które dopasować można do osobistych preferencji. Warto jednak szczegółowo zapoznać się z opisami poszczególnych produktów, lub – jeśli robi się zakupy w sklepie stacjonarnym – dopytać o nie sprzedawcy. Jest to szczególnie istotne w przypadku zabawek erotycznych o charakterze analnym. Jeśli tego typu stymulacja seksualna jest dla ciebie interesująca, upewnij się, że kupujesz gadżet dedykowany właśnie jej. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo podczas stymulacji, ponieważ – w przeciwieństwie do pochwy – kanał odbytu nie ma końca, więc przy odrobinie nieuwagi, zbyt dużym podnieceniu i utracie kontroli zabawka może przedostać się głębiej wewnątrz ciała, co jest niebezpieczne i wymaga interwencji lekarskiej. Zabawki analne są projektowane tak, aby do takiej sytuacji nie doszło, jeśli więc kręcą się analne gadżety erotyczne, to przed kupnem upewnij się, że z takim właśnie produktem masz do czynienia.

Czytaj instrukcje

Z pozoru to oczywiste, natomiast praktyka pokazuje, że wiele osób zapomina przyjrzeć się bliżej adnotacją producenta do konkretnego produktu. Warto to jednak zrobić z kilku powodów. Przede wszystkim często zdarza się, że nawet korzystając z danego gadżetu erotycznego, nie odkrywasz w pełni jego możliwości. Wiele zabaw wymaga określonej praktyki i doświadczenia, jednak spora część osób często nie odkrywa nawet możliwości konkretnych zabawek, tylko dlatego, że nie czyta dołączonej do niego instrukcji. Poza tym, nie wszystkie zabawki można na przykład łączyć z lubrykantami, o czym wiele osób zapomina. Na przykład silikonowe akcesoria erotyczne w połączeniu z lubrykantami na bazie silikonu to bardzo złe połączenie. Sam silikon jest co prawda bezpieczny, natomiast połączenie jego wersji stałej i płynnej może doprowadzić do uszkodzenia gadżetu. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej jest sięgnąć po lubrykant na bazie wody. Przy okazji należy pamietać, aby po całej zabawie  umyć gadżet ciepłą wodą z mydłem lub – jeśli zabawka jest ze szkła albo stali nierdzewnej – potrzymać ją we wrzątku przez kilka minut.

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu