RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Piec do pizzy – serce pizzerii

  • Napisany przez:

Najpopularniejsze danie kuchni włoskiej? To wcale nie spaghetti, calzone czy risotto. To pizza podbiła serca wielu, dlatego nie dziwi fakt, że pizzerie i restauracje serwujące pizze można spotkać niemal na każdym kroku! Sprawdź, jak wyposażyć swoją restaurację, by móc serwować najlepszą pizzę w okolicy!

Własna pizzeria? Zaplanuj to z głową!

Dynamicznie rozwijający się rynek włoskiej kuchni na mapach naszych miast i miasteczek doskonale świadczy o tym, jak intratnym pomysłem jest założenie własnej pizzerii. Własny biznes to wiele wyrzeczeń i inwestycji. Prócz oczywistej inwestycji w wykwalifikowany personel czy, nie mniej ważne, oryginalne i dobrej jakości produkty, niezwykle istotne jest właściwie wyposażenie kuchni w Twoje restauracji. Prócz lodówek i chłodni, profesjonalnych zmywarek gastronomicznych czy mebli, które umożliwią sprawne i bezpieczne przygotowywanie posiłków dla klientów  sercem każdej pizzerii jest piec do pizzy!

Piec do pizzy – jaki wybrać?

Piec do pizzy to inwestycja, którą należy podjąć, by móc serwować prawdziwie włoski popularny placek. Piec to serce kuchni – nie tylko w gorącej i słonecznej Italii – stolicy pizzy, ale także w każdej pizzerii, każdej włoskiej restauracji, która chce zadbać o podniebienia swoich klientów. Wybór pieca nie jest szybką decyzją i z pewnością należy przemyśleć taki zakup. Wziąć pod uwagę należy kilka czynników: rodzaj pieca – wiąże się to z ceną oraz sposobem ogrzewania, prognozowane zapotrzebowanie na pizzę wśród potencjalnych klientów, a także szereg innych detali.

Piec do pizzy powinien być bezpieczny dla obsługujących go osób, powinien spełniać założone wymagania techniczne, a także być solidnym i jakościowym produktem – wszak kupujemy go na lata, a nie na chwilę! W tym celu warto zaufać sprawdzonym markom i renomowanym punktom sprzedaży – jednym z nich jest gastroprodukt.pl. Znajdziesz tam różne piece: począwszy od elektrycznych przez gazowe aż do piece do pizzy opalane drewnem czy piece doskonale nadające się do kuchni pod chmurką!

Piece elektryczne do pizzy

Piec elektryczny to dobry wybór dla wszystkich tych, którym zależy na prostocie jego obsługi. Inną znaczącą zaletą jest wygoda użytkowania – piece tego typu posiadają zazwyczaj specjalny panel, przy pomocy którego możesz ustawić temperaturę wewnątrz pieca a także określić moc grzania. Koszt eksploatacji pieca elektrycznego może nie być tak atrakcyjny, jak w przypadku sprzętów w inny sposób ogrzewanych, jednak z pewnością będzie dobrym wyborem do lokali i pizzerii o niewielkiej powierzchni, takich, które nie zamierzają podawać wyłącznie pizzy, ale też inne włoskie dania. Piece elektryczne do pizzy mogą być jedno lub dwukomorowe – dlatego jednocześnie możesz przygotować kilka zamówień, jednocześnie oszczędzając czas i energię. W takim piecu przygotujesz również smakowite zapiekanki albo pyszny własnoręcznie zrobiony chleb.

Piec do pizzy gazowy

Gazowy piec do pizzy jest bardzo popularnym wyborem wśród pizzerii i restauracji. Główną zaletą i przewagą nad innymi jest jego wydajność i koszty eksploatacji. Choć ich koszt zakupu jest nieco wyższy niż w przypadku pieca elektrycznego, to jednak zwrot kosztów następuje dość szybko. Piece gazowe do pizzy można podłączyć zarówno pod LPG jak i pod gaz ziemny. Piece gazowe posiadają wentylowane komory, dzięki czemu możesz mieć pewność, że każda pizza, która z niego wyjdzie będzie doskonała.

Włoski piec do pizzy opalany drewnem

Piec do pizzy, który opala się przy pomocy drewna, jest najbardziej tradycyjnym piecem. Właśnie takie można spotkać w rodzimej dla pizzy Italii. Tradycyjny smak i rodzaj opalania powoduje, że taki piec do pizzy znajduje szereg miłośników. Komora pieca jest wykonana z wymiennych płyt, odpornych na ogień, które stopniowo wchłaniają i oddają ciepło, zapewniając jednocześnie doskonałe wypiekanie. Piec rozgrzewa się do temperatury 500 stopni Celsjusza – dzięki temu możesz nawet w 1 minutę uzyskać gotową prawdziwie włoską pizzę.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu