RSS

Podróż klienta – wszystko, co musisz wiedzieć na…

Stworzenie mapy klienta, czyli tzw. customer journey map, to proces, który może skutecznie pomóc Ci w…

Lina stalowa - do czego możę się przydać?

Liny stalowe to powszechnie wykorzystywany element konstrukcyjny wielu maszyn oraz urządzeń. Stosowane są w wielu…

Korzystaj z konta Revolut Premium i dbaj o…

Oszczędzanie na codziennych zakupach jest możliwe bez konieczności odmawiania sobie wszystkich przyjemności. Każdy może sobie…

Nowoczesne kliniki dentystyczne w Opolu

W Opolu jest parę nowoczesnych klinik dentystycznych. Należy jednak pamiętać, że nowoczesny sprzęt to nie…

«
»

Usuwanie dokumentów biurowych za pomocą profesjonalnej niszczarki

  • Napisany przez:

Każde biuro powinno być wyposażone w profesjonalny i podstawowy sprzęt. Do sprzętu podstawowego zalicza się niszczarki dokumentów. Bez profesjonalnej niszczarki współczesne biura nie mogą istnieć. Dzisiejsze prawo wymaga niszczenia dokumentów. A jedynym sensownym rozwiązaniem jest właśnie niszczarka.

Prawo i brak miejsca

Obecnie bardzo dużo dokumentów jest tworzonych online. Nie trzeba ich mieć w wersji fizycznej. Jednak mimo całego skomputeryzowania wiele kwestii jest ogarnianych w tradycyjny sposób. W związku z tym, że w biurach w większości dokumentów używa się tzw. danych wrażliwych dokumenty należy zniszczyć w sposób, który faktycznie uniemożliwi ponowne wykorzystanie danego dokumentu, czy też odczyt danych z niego. Dlatego każde biuro musi posiadać niszczarkę.

Niszczarki ze sklepu internetowego

Na forcopy.com.pl oferowane są różne niszczarki do biura. W zależności od zapotrzebowania niszczarki są różnej wielkości. Do tego należy wziąć pod uwagę pozostałe parametry poszczególnych niszczarek. Istotne jest to ile w biurze dziennie ma zostać zniszczonych dokumentów oraz to „jak bardzo” muszą zostać zniszczone, tzn. czy wystarczy zwykłe pocięcie kartki, czy może dokumenty muszą być niemalże zmielone na wiór. Wszystkie te kwestie są związane z parametrami dostępnych niszczarek, z którymi przez zakupem trzeba się zapoznać.

Warto w firmie zastanowić się, czy kilku osobom nie przydałaby się mała niszczarka do papieru. Czasem bywa tak, że jakiś dokument jest potrzebny dosłownie na chwilę, a później musi zostać zniszczony. Nie warto nawet zanosić go do dokumentacji biurowej, bo nie byłby on tam potrzebny. Dlatego warto pomyśleć, przy których stanowiskach pracy w biurze, czy przydatne nie okazałyby się dodatkowe niszczarki.

Najczęściej jest tak, że w biurze znajduje się jedna lub dwie większe niszczarki, jednak dla oszczędności czasu, a jak wiadomo-czas to pieniądz, warto byłoby pomyśleć o dodatkowych sprzętach do niszczenia dokumentów.

Co z dokumentami w domu?

Dokumenty, które są w naszych domach to często papiery, z którymi nie wiemy, co zrobić. Można je wyrzucić i liczyć na to, że nikt ich nie wykorzysta lub też zainwestować w małą niszczarkę. Ta pierwsza opcja jest bardzo nieodpowiedzialna i niepolecana. Inwestycja w niszczarkę sprawi, że na półkach nie będą zalegały stare rachunki, umowy, które już dawno straciły ważność, czy inne dokumenty. Warto dbając o swoje dobro zadbać o zniszczenie dokumentów z danymi, które mogłyby zostać wykorzystane przez kogoś postronnego.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/biura-wirtualne-w-warszawie-czekaja-na-twoja-firme/

https://www.mistrzu.com/sprzedaz-serwis-i-wynajem-kserokopiarek-dla-twojego-biura-we-wroclawiu/

https://www.mistrzu.com/serwis-i-dzierzawa-kserokopiarek-w-warszawie/

https://www.mistrzu.com/pieczatki-firmowe-na-zamowienie/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu