RSS

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

Alkoholizm: czym jest i jak może wpłynąć na…

Alkoholizm jest poważnym problemem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i społecznych. Jeśli Ty…

Kosmetyki do włosów dla mężczyzn

Jakie kosmetyki do włosów dla mężczyzn? Włosy mężczyzn wymagają takiej samej pielęgnacji i troski, co włosy…

Dlaczego mężczyźni powinni uprawiać sport? Korzyści płynące z…

Różne formy aktywności fizycznej są częścią życia każdego człowieka. W wielu badaniach naukowcy potwierdzili, że…

«
»

Co robić, jeśli dotknęła Cię jesienna chandra?

  • Napisany przez:
Cykliczność oznacza przewidywalność. A to prowadzi za sobą możliwość przygotowania się do stawianych przed nami wyzwań. Czy wiesz, jak się nie dać jesiennej pochmurności?

Jesienne wyzwania

Gdy lato odchodzi, zauważamy, że dni stają się coraz krótsze, za oknem mniej jest słońca, częściej za to pada deszcz, wieje wiatr i temperatury spadają. Taka aura może zdecydowanie pogarszać nastrój, zwłaszcza kiedy w wyniku niesprzyjającej pogody rezygnujemy z aktywności na świeżym powietrzu, spotkań ze znajomymi i zaszywamy się w domach. Oczywiście, jesień to też czas przeziębień, lecz czy warto z tego powodu zamknąć się w swoich czterech kątach? Istnieje wiele pomysłów, jak spędzać czas podczas tej pory roku, tak żeby zwalczyć jesienną chandrę!

Nie zapomnij o witaminach

Fakt, że słońce poprawia nastrój, od dawna jest znany. Gdy jego promienie spowijają świat za oknem, mamy więcej pozytywnej energii, chęci do działania i podejmowania różnego rodzaju inicjatyw. To zasługa witaminy D. Czerpiemy ją ze słońca, a kiedy jest go niewiele, warto ją suplementować. Co więcej, aby ochronić się przed jesienną chandrą oraz przeziębieniami, opłaca się też spożywać dużo produktów (lub suplementy) z witaminą B oraz bogatych w cynk.

Zadbaj o drobne przyjemności

Chcąc zwalczyć kiepski nastrój, zastanów się, co Ci go poprawia. Dla niektórych będzie to ciekawa książka, inni chętniej zobaczą film lub interesujące przedstawienie. O tej porze roku zarówno teatr w Warszawie, jak i w wielu innych miastach oferuje szeroki repertuar, w którym każdy może znaleźć propozycję w sam raz dla siebie. Zabawne komedie, skłaniające do refleksji dramaty, a może gwarantujący szereg estetycznych doznań musical? Na stronie internetowej https://teatrkomedia.pl/ możesz zapoznać się z informacjami o aktualnie wystawianych spektaklach. Bez wątpienia wizyta w teatrze pozwoli Ci na oderwanie się od codziennych problemów i smutków. To doskonały pomysł na spędzanie czasu jesienią. Z rodziną? Z przyjaciółmi? Z ukochaną osobą? Sam zdecyduj, kogo zabierzesz do teatru. Po wspólnym obejrzeniu sztuki możecie natomiast wymienić się wrażeniami.

Wykorzystaj jesień na niezapomniane spotkania z kulturą zamiast zmagań z chandrą!

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu