RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Jak znaleźć pracę dzięki mediom społecznościowym?

  • Napisany przez:

Media społecznościowe kojarzą się nam wyłącznie z rozrywką i relacjami z bliskimi osobami. Jednak są one również doskonały sposobem na znalezienie nowej pracy. Pracodawcy również są obecni w social mediach, mają tam zarówno swoje profile firmowe jak i osobiste. Obserwują różne grupy i osoby, będąc aktywnym można zwrócić na siebie uwagę. Szczególnym rodzajem medium jest LinkedIn, który został stworzony z myślą o relacjach czysto biznesowych. Jak pomóc sobie w znalezieniu pracy przez media społecznościowe i kto powinien się tym zainteresować?

Załóż konto na LinkedIn

Może brzmieć to jak reklama, ale nią nie jest. LinkedIn to potężne narzędzie, dzięki któremu możesz trafić do pracodawców z całej Polski. Na LinkedIn działa ogromna masa rekrutrów, którzy poza ogłoszeniami na stronach z ofertami pracy szukają aktywnie osób do pracy w ich firmach. Jak pokazują statystyki ponad 90% rekrutrów ma konto na LinkedIn.

To co jest w tym najlepsze to fakt, że już samo założenie konta i wypełnienie go w odpowiedni sposób może sprawić, że praca przyjdzie sama do nas. Fachowcy są poszukiwani na rynku pracy i długo nie pozostają bez pracy.

Podstawową kwestią jest poprawne uzupełnienie profilu. Z opcji technicznych koniecznie zaznacz, że jesteś zainteresowany otrzymaniem ofert pracy. Jest to informacja dla rekrutera, że znalazł osobę, która potencjalnie będzie zainteresowana jego ofertą.

Ogromne znaczenie ma Twój profil i to jak się w nim pokażesz. Dokładnie uzupełnij doświadczenia zawodowe i posiadane umiejętności. Postaraj się, aby ktoś je potwierdził co jest widoczne na profilu.

Rozwijaj swoją sieć kontaktów, im więcej znajomości tym większa szansa na znalezienie pracy.

Bądź aktywnym i publikuj posty, które przedstawią Cię jako eksperta. Możesz również podawać dalej ciekawe badania i pytać inne osoby o ich opinie. To wywoła dyskusję na Twoim profilu co sprawi, że ten stanie się bardziej rozpoznawalny.

O tym jak działa LinkedIn możesz przeczytać więcej na stronie https://mediatorspoleczny.pl/.

Jak znaleźć pracę przez inne media społecznościowe?

Drugim miejscem, w którym warto szukać pracy jest Facebook, ten sam na którym lajkujesz zdjęcia znajomych i prowadzisz towarzyskie rozmowy.

Podstawową funkcjonalnością pozwalająca na znalezienie pracy jest grupa. Większość osób na FB dołącza do grup typu „kupie sprzedam” czy związanych z ich miastem. Istnieją również grupy zrzeszające osoby szukające pracy i pracodawców. Wystarczy do wyszukiwarki wpisać frazy:

  • Szukam pracy,
  • Dam pracę,
  • Praca w Polsce.

Zobaczysz, że znalezienie takich grup nie będzie stanowić żadnego problemu. Jednak przed napisaniem na nich wiadomości zapoznaj się z regulaminem grupy i zadbaj o to, aby Twój profil na FB nie zniechęcał pracodawcy. Masz wpisy powszechnie uważane za wulgarne albo mało profesjonalne zdjęcia? Zmień możliwość ich wyświetlania wyłącznie dla znajomych. Pamiętaj o tym, że dodając potencjalnego pracodawcę do znajomych będzie miał on do nich dostęp, wtedy musisz ograniczyć ich widoczność tylko dla siebie.

Idąc dalej warto śledzić profile firm, które działają w naszej branży. Im większa firma tym częściej będzie prowadzić proces rekrutacji. Możemy również wyjść z inicjatywą i sami zaoferować swoje usługi pisząc prywatną wiadomość.

Media społecznościowe to doskonałe miejsce nie tylko na rozrywkę, ale również do rozwoju zawodowego. Zachęcamy na szukania pracy w ten sposób, zwłaszcza gdy w tradycyjny sposób nam się to nie udaje.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu