Kłótnia – jak z niej wychodzić?
Kłótnie zdarzają się nam od dziecka przez życie dorosłe po starość i dotyczą najróżniejszych kwestii. Kłótnie w związku mogą dotyczyć poważnych i naprawdę błahych spraw, które się na siebie nałożyły. Pierwsze miesiące znajomości często bywają błogie i zwracamy uwagę głównie na zalety drugiej osoby. Dopiero po pewnym czasie pojawiają się pewne zgrzyty, które zaczynają nam przeszkadzać. Najistotniejsze jest to, aby minusy nie przysłoniły nam plusów, a kłótnie były na argumenty i dawały nadzieję na szybkie pogodzenie.
Powody kłótni
Nawet najmniejsza bzdura może okazać się ciekawym powodem do kłótni. Rzadko kiedy kłócimy się z powody jednorazowej rzeczy, która nas zdenerwowała, zazwyczaj są to kwestie, które się powtarzają.
Gdy zamieszkacie razem zaczniecie zauważać, rzeczy, o których nie mieliście pojęcia. Nagle okaże się, że jedno z was nie przykłada wagi do sprzątania, podczas gdy druga osoba będzie lubić przebywać w mieszkaniu, gdzie wszystko ma swoje miejsce. Jedna osoba weźmie na siebie więcej domowych obowiązków co zacznie prowadzić do flirtacji a ostatecznie kłótni. Dałoby się tej sytuacji uniknąć, gdybyście o tym rozmawiali i podzielili się obowiązkami. Jeśli nawet w tak błahej sprawie nie jesteście w stanie dojść do porozumienia to dalej nie będzie łatwiej.
Pieniądze a właściwie to w jaki sposób są wydawane to częsty powód do kłótni. Największe niedopowiedzenia i konflikty rodzą się, gdy macie wspólne konto. Już pierwsza decyzja na co je wydać może prowadzić do kłótni. Gdy jedna osoba będzie chciała nowe meble albo wakacje, druga może myśleć o odkładaniu na wypadek utraty pracy. Do tego dochodzi kwestia tego kto, ile pieniędzy poświęca na własne przyjemności kosztem domowego budżetu. Biorąc pod uwagę fakt, że będziecie zarabiać różne kwoty, ciężko jest ustalić dobre proporcje, dlatego pieniądze zawsze mogą stanowić punkt zapalny kłótni.
Spojrzenie na dzieci i rodzinę to kolejny powód do kłótni, który nie powinien nim być. Rodzina Twojej drugiej połówki za bardzo ingeruje w wasze życie? Spróbujcie o tym porozmawiać zamiast się kłócić. Przygotuj sobie listę z najważniejszymi punktami, które Cię irytują i sytuacjami na ich poparcie, a następnie wspólnie z drugą osobą postarajcie się im zaradzić.
Gdy pojawiają się dzieci, kłótnie dotyczą nie tylko sposobu wychowania, ale również tego kto ma się nimi zajmować. Obie strony chcą mieć czas wolny dla siebie i choć kompromis jest łatwy do osiągnięcia to często pojawiają się kłótnie na tym tle.
Jeśli chcesz wiedzieć jak unikać kłótni oraz ciekawią cię temat damsko-męskie zajrzyj na stronę https://intymnapolska.pl/.
Pogodzenie się po kłótni
Kłótnia minęła, kurz opad i nastały ciche dni. Niestety, ale natychmiastowe pogodzenie się nie jest takie proste, w grę wchodzą emocje i często wymagane jest trochę czasu, aby te się uspokoiły. Obie strony mają czas na przemyślenie słów, które zostały wypowiedziane i ustosunkowanie się do nich.
Niezależnie od powodu kłótni warto spojrzeć na siebie ze strony drugiej osoby. Zastanowić się czy faktycznie coś robimy źle. Samo przepraszanie, żeby tylko przeprosić niewiele zmienia, gdyż prędzej czy później dojdzie do ponownej kłótni.
Postarajcie się na przyszłość nie chować w sobie emocji, rozmawiajcie o rzeczach, które was uwierają. Najlepiej takie rozmowy przeprowadzać, gdy jesteście wypoczęci i w nienajgorszym humorze. Zmęczenie po pracy i obowiązkach domowych może tylko zaognić sytuację.
Słowo „przepraszam” ma potężną moc, nie bój się być stroną przepraszającą, choć nie przepraszaj na siłę, za rzeczy, za które uważasz, że nie należy przepraszać. Gdy dojdzie do sytuacji, że nie rozumiesz powodu kłótni warto skorzystać z pomocy psychologa.
Artykuł partnera
https://www.mistrzu.com/czym-jest-syndrom-dda-kogo-dotyka-i-co-robic/
https://www.mistrzu.com/zycie-po-wypaleniu-zawodowym/