RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Czym jest syndrom DDA? Kogo dotyka i co robić?

  • Napisany przez:

Na psychoterapię indywidualną lub grupową zapisuje się coraz więcej pacjentów. Rośnie świadomość różnego rodzaju potrzeb, a ostatnie kilka lat boleśnie pokazało, że wsparcia wymagają dzieci i dorośli. Nie radzimy sobie ze stresem, problemami, uzależnieniami. Tym samym gabinet psychoterapii jest adresem, pod którym można uzyskać profesjonalną pomoc w ramach interwencji kryzysowej czy też stałego poradnictwa i wsparcia. Poszukiwany jest psycholog dzieci, młodzieży, dorosłych, osób po traumach czy też DDA i w wielu innych przypadkach.

Dopasowana do potrzeb psychoterapia Warszawa

To właśnie specjalista psychoterapii uzależnień https://kielczyk.pl/psychoterapia-warszawa/ pojawia się na liście najbardziej poszukiwanych terapeutów. Szacuje się bowiem, że w Polsce żyje nawet trzy miliony osób  Dorosłych Dzieci Alkoholików. Oczywiście nie jest to tylko problem naszego kraju, bo zjawisko jest globalne, natomiast profesjonalne wsparcie zalecane także przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne obejmuje coraz więcej potrzebujących pacjentów. Alkoholizm jest bowiem ogromnym problemem społecznym i medycznym, a najmocniej dotyka właśnie rodzin. I dlatego poza osobą uzależnioną, która najszybciej otrzyma wsparcie w postaci leczenia czy grup wsparcia, to właśnie małżonkowie i dzieci wymagają pomocy. To dla nich planuje się psychoterapię indywidualną oraz grupową, a proces wychodzenia ze współuzależnienia jest równie trudny.

Kiedy potrzebny jest psycholog dzieci?

Gabinet psychoterapii to miejsce, w którym pacjenci z różnymi problemami mogą uzyskać pomoc. Wielu specjalistów koncentruje się na określonych problemach i kieruje swoją ofertą do konkretnych grup pacjentów. I jeśli zakłada się, że alkoholizm jest chorobą całej rodziny tak jak inne psychiczne zaburzenia, to psychoterapeuta dzieci i dorosłych musi pracować ze wszystkimi jej członkami. Uzależnienie dotyka każdego i jest bardzo niszczące. Szczególnie dzieci są najczęściej niewidzialnymi dla systemu i społeczeństwa ofiarami choroby alkoholowej. Rośnie również prawdopodobieństwo, że gdy dorosną, także sięgną po kieliszek, a dzieciństwo i młodość często mija im na problemach w szkole, brakach w relacjach rówieśniczych czy partnerskich lub też kłopotach zdrowotnych. Ratunkiem może być specjalnie przygotowana psychoterapia indywidualna.

Dobry specjalista psychoterapii uzależnień

Dla mieszkańców miasta Warszawa psychoterapia jest dostępna w różnych miejscach. Warto pamiętać o tym, że nowoczesna technologia znacznie ułatwia sięgnięcie po pomoc osobom, które mieszkają na terenach wykluczonych. Dla nich doskonałą opcją może być na przykład psycholog online. Często pomaga on wyjść z zamkniętego kręgu, w którym porusza się osoba uzależniona oraz jej rodzina. Poza wzorcami dzieci otrzymują również bardzo ciężki bagaż doświadczeń, z którym muszą się borykać. To objawy znęcania się fizycznego  psychicznego, które do złudzenia często przypominają diagnozę Zespołu Stresu Pourazowego (PTSD). I choć nie zawsze przecież mówimy o biciu. Już Adama nieobecność może być przyczyną tego, że pojawią się  zaburzenia osobowości, brak poczucia bezpieczeństwa, agresja już beż obojętność. Specjalista z zakresu psychoterapii z pewnością będzie w stanie dopasować metody i techniki pracy do konkretnych potrzeb. Warto pamiętać o tym, że ten proces jest długi i pracochłonny. Niezwykle ważna jest przy tym dobra relacja terapeutyczna, która zapewnia poczucie bezpieczeństwa tak mocno nadszarpnięte w rodzinnym domu. Dzieci alkoholików żyją bowiem w przewlekłym stresie i cały czas są na polu walki o siebie, rodzinę, relacje, a nawet przetrwanie. Z czasem ten wysiłek odbija się na ich funkcjonowaniu, a w dorosłości skutkuje bardzo poważnymi problemami. Dlatego odpowiednio wcześnie rozpoczęta psychoterapia dzieci jest szansą na to, by się w pewnym momencie po prostu podnieść i nauczyć się żyć bez brzemienia uzależnienia, na które przecież nie ma się wpływu. Świadomość społeczna, jak bardzo potrzebne jest wsparcie psychologa i terapeuty uzależnień też jest coraz większa.

Materiał zewnętrzny

Foto: Pixabay

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu