RSS

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

Alkoholizm: czym jest i jak może wpłynąć na…

Alkoholizm jest poważnym problemem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i społecznych. Jeśli Ty…

Kosmetyki do włosów dla mężczyzn

Jakie kosmetyki do włosów dla mężczyzn? Włosy mężczyzn wymagają takiej samej pielęgnacji i troski, co włosy…

Dlaczego mężczyźni powinni uprawiać sport? Korzyści płynące z…

Różne formy aktywności fizycznej są częścią życia każdego człowieka. W wielu badaniach naukowcy potwierdzili, że…

«
»

Kiedy decydować się na outsourcing płac?

  • Napisany przez:
Prowadzisz niewielką firmę lub jesteś szefem dużej korporacji? Na Twoich barkach spoczywa szereg obowiązków, których pominięcie może skutkować przykrymi konsekwencjami? Trudno jest mimo wszystko samodzielnie zadbać o każdy z obszarów działalności. Z tego względu wielu przedsiębiorców decyduje się powierzyć część zadań ekspertom świadczącym swoje usługi w ramach outsourcingu.

Czym jest outsourcing płac?

To współpraca z przedstawicielami zewnętrznej firmy, którzy świadczą różnorodne usługi płacowe. Można wśród nich wyróżnić szereg niezbędnych do wykonania działań w zakresie naliczania wynagrodzeń dla pracowników, obliczania wysokości składek społecznych oraz zobowiązań podatkowych. Wszystkie te czynności odbywają się zgodnie z obowiązującymi zasadami prawa pracy i z uwzględnieniem specyfiki funkcjonowania konkretnego przedsiębiorstwa. To opłacalne rozwiązanie zarówno dla mniejszych, jak i większych spółek. Z usług outsourcingowych można skorzystać w ramach długoterminowej współpracy lub jednorazowo, wedle indywidualnych potrzeb i preferencji.

Jakich korzyści dostarcza outsourcing płac?

Często z różnych powodów, m.in. finansowych, przedsiębiorca nie decyduje się na utworzenie nowego działu i zatrudnienie dodatkowych pracowników w ramach umowy o pracę. O wiele korzystniejszym rozwiązaniem bywa nawiązanie współpracy z przedstawicielami zewnętrznej firmy, którzy specjalizują się w konkretnej dziedzinie działalności. Wybierając usługi outsourcingowe w zakresie kadr i płac, przedsiębiorca może mieć pewność, że w powierzonych ekspertom zadaniach nie będzie błędów i niedopatrzeń. Co więcej, zostaną w nich uwzględnione wszelkie zmiany i nowelizacje przepisów prawnych. Obecnie przedsiębiorcy korzystają ze wsparcia outsourcingowego w wielu różnych obszarach prowadzonej przez siebie działalności, na przykład w zakresie obsługi PPK czy obsługi benefitów oraz doradztwa HR.

Nie chcesz tworzyć osobnego działu w swoim przedsiębiorstwie? Jeśli tak, postaw na outsourcing kadrowo-płacowy oferowany przez zewnętrzne firmy i korzystaj z opłacalnych rozwiązań.

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu