RSS

Rola naturalnych emulgatorów w poprawie jakości produktów spożywczych

Świadomość zdrowego odżywiania rośnie, społeczeństwo zaczyna przyglądać się składnikom, które znajdują się w produktach spożywczych…

Stal Nierdzewna Vs Aluminium

Porównanie stali nierdzewnej z aluminium to temat często poruszany przy wyborze materiałów w projektowaniu produktów,…

Czym jest krykiet?

Krykiet jest jedną z najstarszych i najbardziej złożonych gier zespołowych, których korzenie sięgają Anglii w…

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

«
»

Laptopy poleasingowe do nauki zdalnej

  • Napisany przez:

Sprzęt poleasingowy od lat cieszy się znaczną popularnością wśród przedsiębiorców. Znaczna grupa osób prywatnych, kupuje takie komputery i laptopy, także do pracy w domu. Obecnie, wielu rodziców poszukuje laptopa z kamerą HD, do nauki zdalnej, na czas epidemii Covid-19. Tutaj także, laptopy poleasingowe, mogą stanowić tańszą i lepszą jakościowo, alternatywę dla taniej elektroniki z marketów. Z zależności od potrzeb, rodzic może nabyć dziecku bardzo lekki ultrabook lub notebook z mocną kartą graficzną. Dla fanów urządzeń firmy Apple, mogą to być także prestiżowe MacBook Air czy MacBook Pro. W każdym wypadku, będzie to biznesowy sprzęt klasy premium.

Komputery i biznesowe laptopy poleasingowe

Duże firmy i korporacje, nabywają znaczne ilości komputerów i laptopów, które muszą pracować niezawodnie podczas godzin pracy biurowej i w podróżach służbowych. Stąd też, urządzenia te znacznie różnią się od produktów konsumenckich. Biznesowe komputery, takich marek jak Lenovo ThinkPad czy Dell Latitude, są na starcie do trzech razy droższe niż pozornie podobne komputery na szeroki rynek. W zamian otrzymujemy obudowę i zawiasy, wykonane z najlepszych materiałów. Na pokładzie pracują najszybsze serie procesorów firm Intel i AMD. Co więcej, taki laptop można poddać w przyszłości rozbudowie. Często możliwa jest nawet wymiana jego procesora czy karty graficznej. Matryca, to z reguły wysokiej klasy panel LCD typu IPS, podczas gdy sprzęt budżetowy, wyposażany jest w znacznie gorsze ekrany VA i TN. Różnica jest zauważalna, zarówno w zakresie kątów widzenia, jak i jakości i nasycenia obrazu.

Co to znaczy poleasingowe?

Po zakończeniu umowy leasingu, korporacja zwraca użytkowane przez jej pracowników komputery. Jeżeli użytkowaliśmy kiedyś laptop służbowy, to wiemy, że pracodawca może nas ukarać finansowo za jego uszkodzenie. Stąd też z reguły, jest to sprzęt bardzo zadbany. Przed powrotem na rynek, wszystkie komputery przechodzą gruntowny proces odnowienia, często wiążący się z wymianą dysków SSD i pamięci RAM na nowe układy. Istnieje szereg klas jakościowych, w ramach, których sprzedawcy oferują laptopy poleasingowe. Niektóre firmy, jak na przykład Scrascom, oferują wyłącznie sprzęt poleasingowy kategorii A+. Oznacza to, że taki komputer jest w znakomitym stanie wizualnym i każdy jego element jest absolutnie sprawny.

Laptopy poleasingowe do nauki przez Internet

Ważnym elementem wyposażenia każdego współczesnego komputera przenośnego jest kamera HD. Wraz z szybkim połączeniem internetowym poprzez sieć LAN lub LTE, taki sprzęt świetnie sprawdzi się w nauce i pracy zdalnej. Szkoły, często udostępniają uczniom edukacyjne konta Microsoft Office 365. Wiele instytucji, używa darmowego oprogramowania Google Classroom. Umożliwia ono, zarówno streaming lekcji, jak i interakcje między nauczycielem i uczniami. Wymagania takiego oprogramowania, z ogromnym zapasem wypełnią biznesowe komputery po leasingu. Szybkie procesory i dysk SSD sprawiają, że są one gotowe do pracy w około 15 sekund po włączeniu. Programy otwierają się błyskawicznie i działają płynnie. Tak więc laptopy poleasingowe, to nie tylko znaczna oszczędność dla domowego budżetu. Taki sprzęt będzie długo i wydajnie pracował przez kolejne lata.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu