RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Najlepsze sposoby na codzienną pielęgnację twarzy

  • Napisany przez:

Twarz stanowi naszą wizytówkę, na którą większość rozmówców od razu zwraca uwagę, już przy pierwszym spotkaniu. Dlatego tak, jak dbamy o idealny strój, trzeba także dbać o skórę twarzy, żeby wyglądała zawsze zdrowo i pięknie. Sposobów i rozwiązań jest naprawdę wiele – można stosować kosmetyki, skupić się na rozmaitych domowych rytuałach lub udać się na specjalistyczne zabiegi do gabinetu kosmetycznego. Podstawowa zasada głosi, że piękna skóra twarzy jest wynikiem regularnej i odpowiednio dopasowanej pielęgnacji. Dziś zatem skupimy się na pokazaniu, co robić, żeby zachować świetlisty i młodzieńczy wygląd skóry przez długie lata.

Rutyna królową wszystkich działań pielęgnacyjnych

Na początek – kubeł zimnej wody. Nie ma czegoś takiego, jak magiczne kremy, które po jednej aplikacji sprawią, że odmłodniejesz o 10 lat. Owszem, w przypadku rozmaitych zabiegów kosmetycznych, przeprowadzanych pod okiem specjalistów w niektórych wypadkach efekt będzie od razu widoczny i satysfakcjonujący. Jednak, aby się utrzymał, również potrzeba systematyczności i serii zabiegów, realizowanych co jakiś czas.

Starzenie się skóry jest procesem nieubłaganym i postępujących, którego nie da się zatrzymać w pełni. Można jednak walczyć z jego efektami poprzez regularne działania pielęgnacyjne. Powinny one wejść do codziennej rutyny. Wówczas szansa na widoczne rezultaty, czyli piękną, napiętą i młodzieńczą skórę twarzy jest zdecydowanie większa.

Dlaczego skóra się starzeje?

Z każdym kolejnym rokiem skóra ma coraz mniejszą zdolność do regenerowania się. Dlaczego? Jej wnętrze składa się ze specjalnych włókien – kolagenu i elastyny. Z wiekiem jest ich coraz mniej, a te już istniejące ulegają uszkodzeniu, przez co stają się zdecydowanie mniej elastyczne. W tworzonym przez nie szkielecie pojawiają się przerwy, czyli… zmarszczki.

Do postępowania procesów starzenia przyczyniają się też rodniki, czyli szkodliwe cząsteczki, które niszczą włókna kolagenowe, uszkadzają powłokę lipidową – naturalną ochronę skóry. Przez to jest ona bardziej narażona na uszkodzenia i przesuszenie.

Jak sobie radzić ze starzeniem skóry?

Choć procesów starzenia skóry nie da się całkiem zatrzymać, to jednak istnieje wiele sposobów spowolnienia ich, aby utrzymać piękny wygląd skóry na długie lata.

Należy oczywiście zacząć od codziennej pielęgnacji i indywidualnych rytuałów – to od nich w dużej mierze zależy dobra kondycja i wygląd skóry twarzy.

Prawidłowa pielęgnacja powinna się opierać na trzech etapach – oczyszczeniu, tonizacji oraz nawilżeniu/odżywieniu.

Każdy z nich jest niezmiernie istotny. Oczyszczanie skóry usuwa wszelkie nagromadzone na niej zanieczyszczenia. Tonizacja przywraca naruszoną równowagę pH po zastosowaniu kosmetyków myjących, przygotowując skórę na przyjęcie aktywnych składników odżywczych i nawilżających.

Powinno się zatem każdego dnia używać kilku typów kosmetyków:

  • myjących (delikatne żele lub pianki, bez mydła w składzie),
  • toników,
  • kremów i balsamów.

Należy dobrać je do typu skóry oraz trybu życia tak, żeby dostarczyć cerze wszystkiego, czego potrzebuje.

Aloes – roślina do każdego typu kosmetyków

Zawsze warto sięgać po naturalne kosmetyki, na bazie składników pochodzących wprost ze świata roślin. Często bowiem nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i urodę mogą one mieć.

Świetnym tego przykładem jest aloes, czyli roślina o szeregu zastosowań, powszechnie używana do produkcji kosmetyków. Tego typu specyfiki oferuje NajlepszyAloes.pl.

W zasadzie można wręcz rzec, że aloes możemy znaleźć we wszystkich typach kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Pojawia się jako składnik łagodzący w preparatach do mycia twarzy. W tonikach stosuje się go do łagodzenia podrażnień oraz walki z niedoskonałościami skóry.

Powszechnie występuje także w kremach jako bogate źródło witaminy A, C, E oraz wielu minerałów. Zawarte w miąższu tej rośliny antyoksydanty pomagają usuwać rodniki, co znacząco spowalnia procesy starzenia skóry.

Dzięki aloesowi dbamy zatem o piękny i zdrowy wygląd skóry w pełni kompleksowo.

Skóra twarzy – nasza wizytówka na całe życie

O ile karty wizytowe lub ubranie możemy zmieniać każdego dnia, to twarz stanowi naszą wizytówkę, która pozostaje z nami na całe życie. Regularne dbanie o nią stanowi zatem klucz do pięknego wyglądu, zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

Zatroszczmy się w codziennej pielęgnacji o naszą skórę, żeby prezentowała się pięknie przez długie lata.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/codzienne-menu-a-nasze-zdrowie/

https://www.mistrzu.com/kiedy-warto-siegnac-po-mate-do-akupresury/

https://www.mistrzu.com/jak-dlugo-utrzymuje-sie-kwas-hialuronowy/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu