RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Prawidłowa segregacja odpadów – jak wybierać worki na śmieci?

  • Napisany przez:

Prawidłowa segregacja odpadów to dziś konieczność, ale i wygoda w życiu codziennym. Wyrzucając śmieci zgodnie z ich rodzajem oraz tym, czy nadają się do powtórnego wykorzystania, łatwiej nam zachować porządek w domu. Ponadto do minimum ograniczamy kontakt z odpadami, które stanowią największe zagrożenie dla zdrowia.

Jak jednak wybierać worki na śmieci, aby wyrzucanie odpadów nie było wyzwaniem, a budżet domowy nie odczuł wydatku na kolejne worki?

Trwałość przede wszystkim

Niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu znajdzie się kosz na śmieci, a także od rodzaju umieszczanych w nim odpadów, należy stawiać na trwałe i wytrzymałe worki na odpady. Nie będą one należały do najtańszych, ale nikt nie marzy o sytuacji, w której podczas wynoszenia worka tenże ulegnie rozerwaniu i trzeba będzie wszystko zbierać rękoma.

Worki z cienkiej folii bardzo łatwo ulegają przerywaniu. Bałaganu możemy narobić nie tylko w drodze do altany śmietnikowej, ale i już w domu, przy podnoszeniu i zawiązywaniu takiego worka. Ponadto tanie produkty nie są opatrzone uszkami czy taśmami ściągającymi, zatem ich wyjmowanie z kosza i zawiązywanie sprawia sporo problemów.

Dokładając nieco z domowego budżetu do wytrzymalszych worków na odpady wykonanych z grubszej folii, finalnie oszczędzamy. Tego typu produkty znajdziemy w sklepie E-hurtownia-opakowan.pl. Poza tym możemy liczyć na bezproblemową segregację domowych odpadów.

Jak wybierać?

Grubsza folia – to już wiemy. Co dalej? Warto skupić się na sprawdzonych produktach, workach pochodzących od cenionych na rynku producentów. Nie zawiedziemy się wybierając takie artykuły. Również dlatego, że w ofercie poza klasycznymi workami, znajdziemy te, które zdecydowanie ułatwiają zbieranie i wynoszenie zapakowanych odpadów.

Praktyczne rozwiązanie to worki opatrzone specjalnymi uchwytami. Ułatwiają one zawiązywanie i wynoszenie całości do altany śmietnikowej. Są przy tym wytrzymalsze, dlatego zostaje zminimalizowane ryzyko rozerwania podczas podnoszenia, wiązania i spaceru w stronę śmietnika. Jeszcze wygodniejsze w użyciu są worki, które w brzegach mają zastosowaną taśmę ściągającą. Dużym atutem jest ich higieniczność. Podczas zawiązywania i wynoszenia śmieci praktycznie nie mamy kontaktu z odpadami.

Kolory worków na śmieci

Bardzo ważne są kolory worków na odpady. Nie mają one na celu wpisywać się w kompozycję kuchni, lecz niosą istotną informację – jakie śmieci można w nich gromadzić. Najpopularniejsze, czarne worki służą do zbierania odpadów zmieszanych. W niebieskich możemy gromadzić papier i tekturę, w żółtych zaś tworzywa sztuczne i produkty wielomateriałowe. Czerwone worki zastosujemy do metalu, a zielone do szkła kolorowego lub ogrodowych odpadków organicznych. Resztki żywności, czyli odpady biodegradowalne wrzucimy do fioletowych worków.

Jak widać po powyższym, wybór foliowych worków na odpady nie musi być trudny. I z pewnością trzymając się tych wskazówek zadbamy o prawidłową segregację oraz bezproblemowe zbieranie odpadów różnego rodzaju.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu