Jak długo utrzymuje się kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy kojarzony jest przede wszystkim jako substancja stosowana w medycynie estetycznej. Tam służy do wypełniania i niwelowania zmarszczek czy powiększania ust. Kwas hialuronowy jest składnikiem ogólnie dostępnych kremów zapobiegających starzeniu się skóry. Ale kwas hialuronowy wykorzystuje się także w ortopedii. Leczy się nim osteoporozę, stany zwyrodnienia stawów, zmiany reumatyczne.
Kwas hialuronowy na choroby zwyrodnieniowe stawów
Choroba zwyrodnieniowa stawów należy do grupy chorób przewlekłych. Przyczyną jej powstawania jest tworzenie się zwyrodnień w okolicy tkanki chrząstnej stawowej, na skutek czego następuje ograniczona ruchomość stawu. Najczęściej obejmuje stawy kolanowe, biodrowe oraz kręgosłup. Bezpośrednią, chociaż nie jedyną przyczyną powstawania zwyrodnień stawów jest ograniczona aktywność fizyczna pacjentów, siedzący tryb życia, otyłość, ale też sport wyczynowy, profesjonalny. Chorób stawów nie należy lekceważyć, proces leczenia jest bowiem bardzo długi. Jedną z popularnych metod leczenia jest wiskosuplementacja, czyli zabieg polegający na wstrzyknięciu domiejscowo kwasu hialuronowego w odstępach czasowych. Ceny Easy Go 1.8% w różnych aptekach mogą przyjmować różne wartości, dlatego przygotowując się do zakupu preparatu warto sprawdzić ceny w aptekach oraz bezpośrednio w miejscach zabiegowych.
Jak przebiega zabieg z kwasem hialuronowym?
Wiskosuplementacja polega na wprowadzeniu w bolące miejsca od 3 do 5 zastrzyków kwasu hialuronowego. Sam zabieg jest bezbolesny i pozbawiony skutków ubocznych. Jednak efekty zabiegu mogą przebiegać bardzo różnie w zależności od zaawansowania choroby. Istotną cechą zabiegu jest precyzyjne znalezienie miejsca iniekcji, kwas hialuronowy musi trafić idealnie do jamy stawowej i tam utworzyć otoczkę chroniącą chrząstkę stawową. Zastrzyki powtarza się co kilka miesięcy, z uwagi na to, że kwas hialuronowy ostatecznie zostaje wchłonięty przez organizm, prędzej czy później rozpuszcza się i znika. Leczenie za pomocą tego preparatu poprawia ruchomość stawu i zmniejsza ból. To jak dotąd najskuteczniejsza metoda leczenia choroby zwyrodnieniowej stawu.
Zastrzyki z kwasu hialuronowego, w przeciwieństwie do leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi doustnymi lub iniekcjami nie powodują niepożądanych skutków w systemie pokarmowym czy krwiotwórczym. Dzięki wiskosuplementacji kwasem hialuronowym można ograniczyć całkowicie przyjmowanie leków przeciwbólowych, z korzyścią dla organizmu.
Dla kogo leczenie kwasem hialuronowym?
Leczenie za pomocą iniekcji kwasem hialuronowym zaleca się pacjentom z objawami uszkodzenia chrząstki stawowej na skutek zmian przeciążeniowych, pourazowych czy zwyrodnieniowych. Leczenie skierowane jest do osób uprawiających sport amatorski czy wyczynowy, do osób starszych cierpiących na permanentny ból, które nie chcą zdecydować się na leczenie operacyjne lub się do niego nie kwalifikują. Podawanie kwasu hialuronowego do chorych stawów uśmierza ból i opóźnia rozwój zmian zwyrodnieniowych stawów.
Materiał zewnętrzny
https://www.mistrzu.com/atopowe-zapalenie-skory-mozliwosci-leczenia/
https://www.mistrzu.com/medycyna-estetyczna-potrzeba-czy-fanaberia/