RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Ciekawe wydarzenia w Los Angeles

  • Napisany przez:

Wybierając się do Los Angeles, już sama wycieczka do tego miasta będzie wzbudzać bardzo wiele emocji, ponieważ nie brakuje tutaj różnych atrakcji turystycznych. Jednak, wylatując do Stanów Zjednoczonych, nasza podróż akurat może się zbiec z różnymi wydarzeniami, które mają miejsce w tym regionie. Dlatego warto sprawdzić kalendarz kulturalny, aby się przekonać, czy będziemy mieli okazję wziąć udział w narodowych wydarzeniach.

Rose Parade

Jeżeli rzeczywiście chcemy wybrać się do Los Angeles i okolic na początku roku, to możemy natrafić na niezwykle popularną paradę Rose Paradę, którą określa się również jako Tournament of Roses Parade. Podczas tej parady możemy obserwować niezwykle dekoracyjne platformy, które są przyozdobione tysiącami kwiatów. Na pewno nie brakuje tutaj również orkiestr, które tanecznym krokiem maszerują za platformami. Ciekawostką jest niewątpliwe to, że pierwsza parada po raz pierwszy została zorganizowana 1 stycznia 1890 roku. Natomiast po paradzie odbywają się lokalne mecze futbolowe.

 

Secret Project

Dla spragnionych muzycznych wrażeń, coroczny festiwal Secret Project, który odbywa się w październiku, gromadzi największe gwiazdy muzyki house. Całe wydarzenie odbywa się tak naprawdę w Chinatown. Jest to przemysłowa dzielnica Miasta Aniołów. I właśnie w takim klimacie utrzymuje się cały festiwal, ponieważ sceny oraz inne elementy tymczasowej infrastruktury, są właśnie zbudowane z kontenerów. Jednocześnie całe muzyczne wydarzenie można z powodzeniem oglądać z okien przejeżdżających po sąsiedzku pociągów. Podczas Secret Project występują największe gwiazdy muzycznej sceny, takie jak Loco Dice, Helena Hauff, czy też Peggy Gou. W takim razie podróżując do Los Angeles na jesieni, nie może nas zabraknąć na muzycznym festiwalu Secret Project. Po tym wydarzeniu również nie zabraknie nam ciekawych miejsc do zwiedzania, ponieważ jak już wspomniano Los Angeles to miasto będące najpopularniejszym centrum kultury na terenie całego kraju.

 

Podróżowanie do Stanów Zjednoczonych bez większych formalności

Na szczęście w obecnych czasach nie ma większego problemu z podróżowaniem do Stanów Zjednoczonych. Ponieważ tak naprawdę nie musimy już za bardzo obawiać się tego, że ktoś odmówi nam wizy. W końcu taki obowiązek posiadania tego dokumentu zniknął już jakiś czas temu. Natomiast od pewnego czasu można złożyć prosty wniosek ESTA, którego wypełnienie rzeczywiście nie zajmuje zbyt wiele czasu. Jednocześnie można z takiego przywileju skorzystać, jeżeli planujemy podróż do Stanów Zjednoczonych na okres maksymalnie 90 dni i na pewno zamierzamy podróżować wyłącznie w celach turystycznych lub ewentualnie biznesowych. Samo wypełnienie wniosku nie powinno sprawiać nam większego problemu. Najważniejsze jest tak naprawdę to, aby dokładnie wypełnić wszystkie dane, a także potwierdzić, że jest się obywatelem Polski. Ponieważ właśnie nasz kraj zyskał taki przywilej, że nie trzeba już się starać o uzyskanie wizy turystycznej. Jest to naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu