RSS

Profesjonalne buty zapaśnicze to lepszy trening — zobacz…

Zapasy to jeden ze sportów walki znany od setek lat. Polega na fizycznym zmaganiu się…

Badania NDT - metody, zastosowanie, specyfikacja

Badania NDT - co to takiego? Gdzie znajdują zastosowanie? Dlaczego są tak istotne? O tym…

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

Alkoholizm: czym jest i jak może wpłynąć na…

Alkoholizm jest poważnym problemem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i społecznych. Jeśli Ty…

«
»

Najczęstsze pytania dotyczące ubezpieczenia NNW – sprawdź już teraz!

Na co dzień spotyka nas wiele sytuacji, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Nie wszystkie z nich są dla nas korzystne, niektóre wręcz niosą ze sobą nieprzyjemne skutki. To właśnie przed nimi powinniśmy się chronić. Ubezpieczając siebie, a także swoich bliskich nie unikniemy nieszczęśliwych wypadków, ale zabezpieczymy się finansowo w celu walki z ich następstwami.

Zanim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z ofert ubezpieczenia NNW odpowiedzmy sobie na podstawowe pytania, z którymi boryka się większość z nas.

Czym jest ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych przypadków to polisa osobowa, która ma na celu ochronę życia, a także zdrowia klienta. Dotyczy sytuacji, w których doszło w sposób niezaplanowany do uszczerbku zdrowia osoby objętej ubezpieczeniem bądź jej śmierci. Wypadek musi jednak wywoływać skutki objęte w warunkach umowy, co oznacza, że nie każda sytuacja kwalifikuje się do wypłacenia świadczenia.

Co uznawane jest za nieszczęśliwy wypadek?

Pod tą nazwą kryje się przede wszystkim nagła, nieprzewidywalna sytuacja, która doprowadziła do naruszenia zdrowia. W zależności od stopnia uszczerbku wyceniane jest odszkodowanie, które następnie wypłacane jest klientowi. Agenci w swoich ofertach podają własne, konkretne definicje nieszczęśliwego wypadku, dołączając do tego różnorodne pakiety dopasowane do potrzeb. Dlatego bardzo ważne jest, aby przed wykupieniem polisy zapoznać się z warunkami w niej zawartymi.

W przypadku ubezpieczenia NNW komunikacyjnego nieszczęśliwy wypadek określa zdarzenie powiązane zarówno z ruchem jak i pojazdem mechanicznym, w wyniku którego kierowca, a także pasażerowie ulegli urazowi.

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie?

Istnieje wiele powodów, dla których opłaca się zabezpieczyć siebie jak i swoich bliskich przed niespodziewaną szkodą. Przede wszystkim ułatwiamy sobie w ten sposób zdobycie finansów potrzebnych na rehabilitację bądź pokrycie kosztów leczenia. Dodatkowo w sytuacji krytycznej możemy odciążyć rodzinę w kwestii opłacenia pochówku, co niewątpliwie pozwala im na spokojniejsze przeżywanie żałoby.

Za pomocą ubezpieczenia NNW jesteśmy w stanie uzyskać kwotę nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Koszt takiej polisy jest znacznie mniejszy niż świadczenie, które jest wypłacane w przypadku zdarzenia się nieszczęśliwego wypadku. Ponadto często w ofertach proponowane są pakiety zarówno dla dzieci i dorosłych z opcją dopasowania ich do swoich potrzeb. Dzięki temu jesteśmy w stanie w kontrolowany sposób zadbać o wsparcie finansowe również w sytuacjach wykonywania, np. ekstremalnych sportów.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu