RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Kamera samochodowa z trybem parkingowym – dlaczego warto z niej korzystać?

  • Napisany przez:

Podstawową funkcją kamery samochodowej jest rejestrowanie obrazu podczas jazdy. Wideorejestrator przydaje się jednak także podczas postoju, kiedy bardzo często dochodzi do uszkodzenia auta przez przypadkowych sprawców. Jego obecność w samochodzie pozwala bezbłędnie ocenić, kto stoi za zniszczeniem samochodu oraz skuteczniej dochodzić swoich praw. Taką możliwość oferuje kamera samochodowa z trybem parkingowym, często określana jako kamera samochodowa na czujnik ruchu.

Kamera samochodowa na czujnik ruchu czy z trybem parkingowym?

W kręgu zainteresowań osób pragnących zadbać o pełne bezpieczeństwo swojego samochodu podczas postoju znajduje się kamera samochodowa na czujnik ruchu. Nie jest to jednak określenie prawidłowe, gdyż nie ma kamery, która byłaby wyposażona w tego typu funkcję. Zbliżoną funkcjonalność oferują jednak kamery z trybem parkingowym, które pozwalają na monitorowanie pojazdu zarówno w czasie jazdy, jak i podczas postoju. Funkcja wykrywania ruchu polega na stałym analizowaniu obrazu rejestrowanego przez obiektyw kamery oraz uruchamianiu nagrywania w momencie, kiedy w obrazie nastąpi zmiana. Kamera samochodowa na czujnik ruchu jest więc kamerą wyposażoną w funkcję wykrywania ruchu wyposażona w dedykowany tryb parkingowy.

Kamera z trybem parkingowym posiada funkcjonalność pozwalającą urządzeniu na przełączenie się tryb monitorowania podczas postoju, co gwarantuje 24-godzinny monitoring auta oraz czuwanie nad jego bezpieczeństwem. Urządzenie tego typu sprawdzi się w szczególności w przypadku osób, które regularnie pozostawiają swoje auto na niestrzeżonych parkingach oraz chcą lepiej zadbać o jego bezpieczeństwo. Jej zalety docenią także ci użytkownicy, którzy w przeszłości zostali poszkodowani w wyniku zniszczenia auta przez nieznanych sprawców – kamera z trybem parkowania pomoże bowiem w ich ustaleniu, a pochodzące z niej nagranie stanie się silnym argumentem w ubieganiu się o odszkodowanie.

Jak działa kamera samochodowa z trybem parkingowym?

Urządzenie określane przez wielu jako kamera samochodowa na czujnik ruchu, czyli wideorejestrator z trybem parkingowym, do prawidłowego funkcjonowania wymaga podłączenia stałego zasilania. Jest to niezbędne, aby urządzenie mogło przez cały czas monitorować sytuację dookoła auta oraz uruchomić nagrywanie w razie wykrycia ruchu w obszarze widzenia. Oprócz samej kamery należy więc zainwestować w zakup dedykowanego adaptera zasilania, który pozwoli na stałe podłączenie urządzenia do instalacji elektrycznej samochodu. Zarówno kamery, jak i dedykowane akcesoria znaleźć można na stronie: https://www.wideorejestratory24.pl/kamery-samochodowe-z-czujnikiem-ruchu.

Tryb parkingowy w kamerach samochodowych działać może na trzy sposoby. Najpopularniejszym jest tzw. tryb detekcji ruchu, w którym kamera rozpoczyna nagrywanie wideo w chwili wykrycia ruchu. Detekcja ruchu nie jest jednak doskonała, gdyż opiera się na zmianach w obrazie rejestrowanym przez kamerę, a nie na ruchu samym w sobie. Nie jest to więc dobre rozwiązanie w słabych warunkach oświetleniowych. Inaczej sytuacja przedstawia się natomiast w przypadku kamer wyposażonych w tryb parkingowy pasywny z detekcją wstrząsów, które korzystają z dodatkowego czujnika wstrząsów uruchamiającego nagrywanie.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/foteliki-obrotowe-czy-warto-je-wybrac/

https://www.mistrzu.com/bezpieczny-podsluch-na-telefon/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu