RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Dlaczego warto wdrożyć system ERP w firmie?

  • Napisany przez:

Zarządzanie współczesnym przedsiębiorstwem jest trudnym i wymagającym zadaniem. Jego realizację znacząco ułatwiają jednak nowoczesne rozwiązania informatyczne, do których należą systemy ERP. Są to wysokofunkcjonalne rozwiązania dla biznesu, które ułatwiają zarządzanie firmą oraz pozwalają na podniesienie efektywności wszystkich realizowanych w niej procesów. Z ich wdrożeniem wiążą się liczne, wymierne korzyści. Jakie konkretnie – o tym powiemy w tym artykule.

Czym jest system ERP i dlaczego warto zdecydować się na jego wdrożenie?

System ERP (z ang. Enterprise Resources Planning) to nowoczesne rozwiązanie informatyczne stworzone w celu ułatwienia zarządzania przedsiębiorstwem. W większości firm i organizacji praca poszczególnych działów jest wspierana przez osobne oprogramowanie dedykowane wykonywaniu konkretnych czynności. Brak koordynacji ze sobą poszczególnych programów oraz gromadzenie informacji o procesach w osobnych, niepowiązanych ze sobą bazach danych przyczynia się do mało efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem. Rozwiązaniem tych problemów jest system ERP, który składa się z wielu połączonych ze sobą modułów, z których każdy odpowiada za jeden, konkretny obszar zarządzania przedsiębiorstwem.

System ERP działa w oparciu o jedną bazę danych, w której są gromadzone i przechowywane informacje ze wszystkich obszarów działalności firmy. Posiada funkcje pozwalające na zarządzanie nimi, co daje szybki dostęp do zawsze aktualnych danych oraz sprawniejsze koordynowanie działań przedsiębiorstwa. Wdrożenie systemu ERP gwarantuje efektywne zarządzanie firmą oraz uporządkowanie wszystkich zachodzących w niej procesów. Jego funkcjonalność pozwala także na sprawowanie bieżącej kontroli nad wszystkimi działaniami, co przyczynia się do wzrostu efektywności i produktywności pracy oraz przybliża firmę do realizacji jej celów biznesowych. System ERP pozwala zwiększyć efektywność produkcji, wyeliminować zbędne koszty oraz zoptymalizować całokształt pracy firmy.

Systemy ERP Polkas i ich funkcjonalność

Czerpanie maksimum korzyści z wdrożenia systemu ERP jest jednak możliwe pod warunkiem wyboru właściwego, nowoczesnego i wysokofunkcjonalnego oprogramowania. Jednymi z najlepszych, aktualnie dostępnych na rynku systemów ERP dysponuje firma Polkas – autoryzowany przedstawiciel producentów oprogramowania do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Systemy ERP Polkas łączą w sobie najwyższą jakość, inteligentne, innowacyjne rozwiązania oraz możliwość ich idealnego dostosowania do potrzeb współczesnych, wymagających użytkowników biznesowych. Aktualne w ofercie ERP Polkas znajdują się systemy enova 365, Comarch ERP Optima (dla małych i średnich firm), Comarch ERP XL (dla dużych przedsiębiorstw) oraz Sage Symfonia.

Oprócz wysokiej klasy systemów do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, firma Polkas oferuje także zaawansowane wsparcie zarówno na etapie wdrożenia wybranego oprogramowania, jak i po jego wdrożeniu. Klienci biznesowi mogą liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie doboru urządzeń i oprogramowania oraz obsługę serwisową w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Możliwość podpisania stałej umowy serwisowej zapewnia natomiast szybkie wsparcie w razie zaistnienia jakichkolwiek problemów z funkcjonowaniem oprogramowania oraz gwarantuje przywrócenie mu pełnej funkcjonalności.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/czym-w-zasadzie-jest-oprogramowanie-komputerowe-i-jakie-sa-jego-rodzaje/

https://www.mistrzu.com/strategia-przedsiebiorstwa-dowiedz-sie-dlaczego-jest-ci-potrzebna/

https://www.mistrzu.com/czy-warto-zlecic-rekrutacje-zewnetrznej-agencji/

https://www.mistrzu.com/jakie-korzysci-zapewnia-system-zarzadzania-produkcja/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu