RSS

Podróż klienta – wszystko, co musisz wiedzieć na…

Stworzenie mapy klienta, czyli tzw. customer journey map, to proces, który może skutecznie pomóc Ci w…

Lina stalowa - do czego możę się przydać?

Liny stalowe to powszechnie wykorzystywany element konstrukcyjny wielu maszyn oraz urządzeń. Stosowane są w wielu…

Korzystaj z konta Revolut Premium i dbaj o…

Oszczędzanie na codziennych zakupach jest możliwe bez konieczności odmawiania sobie wszystkich przyjemności. Każdy może sobie…

Nowoczesne kliniki dentystyczne w Opolu

W Opolu jest parę nowoczesnych klinik dentystycznych. Należy jednak pamiętać, że nowoczesny sprzęt to nie…

«
»

Lustro – elegancki i intrygujący detal we wnętrzach

  • Napisany przez:

Ukazywanie oblicza jest naczelną i pierwotną funkcją lustra. To dzięki niemu mamy możliwość skontrolowania i skorygowania naszego wyglądu. Praktyczne zastosowanie tego obiektu było i jest najczęściej wykorzystywane w łazience czy przedpokoju. Współcześnie poza praktycznym zastosowaniem lustro wykorzystywane jest jako niezwykle dekoracyjny detal w pomieszczeniu. Dzięki możliwości odbijania fragmentów pomieszczenia lub w intrygujący sposób rozpraszania światła, lustro coraz chętniej wykorzystuje się do dekoracji salonu czy sypialni.

Jak zaczarować wnętrze lustrem?

Zanim wybierzesz odpowiedni model, zastanów się, w którym miejscu chcesz powiesić lustro i czy ma ono pełnić funkcję praktyczną, czy ozdobną. Coraz częściej wiesza się bowiem lustra w miejscu kompletnie nieprzystosowanym do przeglądania się w nich. Tym samym całkowicie traci ono swoją funkcję użytkową. Gdy chcesz, by praktycznie służyło domownikom, musisz je powiesić na odpowiedniej wysokości. Niezwykle istotna jest oczywiście wielkość przedmiotu. Komfortowe lustra do przedpokoju mają dość duże wymiary i prostokątny kształt. Wiesza się je w pionie. Dzięki temu będziesz w stanie obejrzeć całość sylwetki. Lustra łazienkowe najczęściej są kwadratowe, okrągłe lub prostokątne. Te ostatnie zwykle zawieszone są w poziomie nad umywalką. Wybierając miejsce, należy sprawdzić jaka część sylwetki odbijać się będzie w wybranym miejscu na ekspozycję przedmiotu.

Jeśli chcesz, aby lustro pełniło funkcję dekoracyjną,  zastanów się, gdzie będzie ono najatrakcyjniej wyglądało. Często są to fragmenty ściany w salonie, gdzie powieszone lustro odbija fragment pomieszczenia lub promienie słoneczne. Niezwykle intrygująco wygląda kilka przedmiotów powieszonych obok siebie. Przepiękna konstelacja luster o różnych wymiarach o podobnej stylistyce to jeden hitów designu wnętrz. Umiejętnie zestawione tworzą niespotykanie dekoracyjny detal w pomieszczeniu.

W jakim stylu wybrać lustro?

Tak jak i inne meble lustra również projektowane są z duchem różnych stylistyk. W modernistycznych i loftowych wnętrzach najlepiej sprawdzi się lustro o prostych, geometrycznych kształtach oprawione w stalową cienką lub grubą ramę. We pomieszczeniach w stylu glamour i art deco nie bój się dekoracyjnych, zdobnych i bogatych luster. Posrebrzane i złocone ramy, pięknie wykończone wytwornymi detalami, to modele idealne do wnętrz o tym charakterze. Do niezwykle popularnych skandynawskich pomieszczeń najlepiej pasować będą lustra w białych, postarzanych ramach. Do wnętrza w stylu boho i energetycznym warto poszukać luster o ciekawych formach i różnokolorowych ramach. Modele w kształcie słońca, zarówno z metalu, jak i w intrygujących plecionych makram to tylko jedna z nielicznych propozycji. Ilość ciekawych wzorów i designów jest zaskakująca. Do kolonialnych lub rustykalnych wnętrz najbardziej pasować będą modele w grubych, ciężkich ramach wykonanych z drewna. Polecamy również modele z ratanu lub bambusa.

Ilość zaskakujących produktów może przyprawiać o ból głowy, dlatego warto podpatrzeć stylizacje, jakie proponuje się na zdjęciach projektów wnętrz z zastosowaniem wybranego produktu. Jeśli będziesz mieć wątpliwości, możesz również skorzystać z porad zawodowego dekoratora wnętrz.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu