RSS

Domowa koloryzacja - jak uniknąć rozczarowania?

Samodzielne farbowanie włosów w domu jest sporym wyzwaniem i warto się do niego odpowiednio przygotować,…

Rodzaje maszyn cnc - krótki przewodnik

Maszyny CNC to wiele różnorodnych urządzeń, które pozwalają na kształtowanie materiałów, nadawanie innym pewnych właściwości…

PIT 37 – różne formy znanej deklaracji

PIT 37 – różne formy znanej deklaracji PIT 37 to zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu lub…

Jak działają tabletki na powiększenie penisa jak member…

Jeszcze do niedawna jedyną dostępną metodą na zwiększenie rozmiaru penisa była operacja chirurgiczna polegająca na…

«
»

Specjalizacja, czyli błąd przedsiębiorców szukających księgowego

  • Napisany przez:
Każdy przedsiębiorca chce korzystać z usług biur rachunkowych, które zaoferują mu kompleksowe wsparcie merytoryczne i to na każdym poziomie prowadzonej działalności gospodarczej. Niestety, wielu przedsiębiorców uważa, że profesjonalny research wśród takich kancelarii nie jest im potrzebny. Częstym skutkiem takich działań są błędy, które trudno naprawić.

Specjalista od wszystkiego nie istnieje

Załóżmy, że działający w obszarze handlowym przedsiębiorca A szuka dla siebie najlepszej kancelarii podatkowej. Często zdarza się, że osoba ta nie traktuje swej pracy jako czegoś wyjątkowego i wybiera dla siebie taniego, zwykłego księgowego, który „zna się na wszystkim”. Dopiero po jakimś czasie okazuje się, że podjęte przez księgowego decyzje wcale nie są opłacalne dla firmy i – co gorsza – rodzą wątpliwości od strony prawnej. Nic w tym dziwnego – nie ma księgowego, który zna się na wszystkim.

Kompetencje to rzecz święta

Korzystanie z usług księgowego to poważne wyzwanie dla firmy. Po pierwsze, musi być to osoba posiadająca wszechstronne kompetencje. Po drugie, taki księgowy w Katowicach jest zwykle dość „drogi”, co oczywiście wiąże się z zadaniem sobie pytania o opłacalność takiej „inwestycji”. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy podmiotu, który zatrudnia dużo większą liczbę księgowych, którzy specjalizują się w wąskich zagadnieniach prawnych. Podmiotem tym jest oczywiści biuro rachunkowe, które zajmuje się realizacją wielu różnych zadań i usług związanych z prawem, przepisami podatkowymi, a także zagadnieniami powiązanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej. Profesjonalne usługi księgowe w Katowicach oferuje Kancelaria KLB, jednocześnie usługi dostępne są w mocno konkurencyjnych cenach.

Co powinien umieć księgowy?

Podmiot, który realizuje na rzecz przedsiębiorcy usługi z zakresu księgowości, powinien – w ramach prowadzonych przez siebie usług – zajmować się między innymi:

– ewidencją zdarzeń gospodarczych i ich uwzględnianiem w bilansie przedsiębiorstwa i jego księgach rachunkowych,
– świadczeniem usług związanych z prowadzeniem kompleksowego doradztwa prawnego,
– sporządzaniem różnego rodzaju sprawozdań, w tym dokumentacji zamykającej określony rok bilansowy (rachunek zysków i strat, bilans, określanie współczynników aktywów i pasywów itd.),
– sporządzaniem rocznych deklaracji podatkowych w odpowiednim dla nich terminie.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, korzystanie z usług profesjonalnego zaplecza księgowego wiąże się z nieco wyższymi kosztami. Dzięki temu można mieć pewność, że finanse przedsiębiorstwa są zawsze w najlepszych rękach i to niezależnie od aktualnej sytuacji gospodarczej.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu