RSS

Profesjonalne buty zapaśnicze to lepszy trening — zobacz…

Zapasy to jeden ze sportów walki znany od setek lat. Polega na fizycznym zmaganiu się…

Badania NDT - metody, zastosowanie, specyfikacja

Badania NDT - co to takiego? Gdzie znajdują zastosowanie? Dlaczego są tak istotne? O tym…

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

Alkoholizm: czym jest i jak może wpłynąć na…

Alkoholizm jest poważnym problemem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i społecznych. Jeśli Ty…

«
»

Specjalizacja, czyli błąd przedsiębiorców szukających księgowego

  • Napisany przez:
Każdy przedsiębiorca chce korzystać z usług biur rachunkowych, które zaoferują mu kompleksowe wsparcie merytoryczne i to na każdym poziomie prowadzonej działalności gospodarczej. Niestety, wielu przedsiębiorców uważa, że profesjonalny research wśród takich kancelarii nie jest im potrzebny. Częstym skutkiem takich działań są błędy, które trudno naprawić.

Specjalista od wszystkiego nie istnieje

Załóżmy, że działający w obszarze handlowym przedsiębiorca A szuka dla siebie najlepszej kancelarii podatkowej. Często zdarza się, że osoba ta nie traktuje swej pracy jako czegoś wyjątkowego i wybiera dla siebie taniego, zwykłego księgowego, który „zna się na wszystkim”. Dopiero po jakimś czasie okazuje się, że podjęte przez księgowego decyzje wcale nie są opłacalne dla firmy i – co gorsza – rodzą wątpliwości od strony prawnej. Nic w tym dziwnego – nie ma księgowego, który zna się na wszystkim.

Kompetencje to rzecz święta

Korzystanie z usług księgowego to poważne wyzwanie dla firmy. Po pierwsze, musi być to osoba posiadająca wszechstronne kompetencje. Po drugie, taki księgowy w Katowicach jest zwykle dość „drogi”, co oczywiście wiąże się z zadaniem sobie pytania o opłacalność takiej „inwestycji”. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy podmiotu, który zatrudnia dużo większą liczbę księgowych, którzy specjalizują się w wąskich zagadnieniach prawnych. Podmiotem tym jest oczywiści biuro rachunkowe, które zajmuje się realizacją wielu różnych zadań i usług związanych z prawem, przepisami podatkowymi, a także zagadnieniami powiązanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej. Profesjonalne usługi księgowe w Katowicach oferuje Kancelaria KLB, jednocześnie usługi dostępne są w mocno konkurencyjnych cenach.

Co powinien umieć księgowy?

Podmiot, który realizuje na rzecz przedsiębiorcy usługi z zakresu księgowości, powinien – w ramach prowadzonych przez siebie usług – zajmować się między innymi:

– ewidencją zdarzeń gospodarczych i ich uwzględnianiem w bilansie przedsiębiorstwa i jego księgach rachunkowych,
– świadczeniem usług związanych z prowadzeniem kompleksowego doradztwa prawnego,
– sporządzaniem różnego rodzaju sprawozdań, w tym dokumentacji zamykającej określony rok bilansowy (rachunek zysków i strat, bilans, określanie współczynników aktywów i pasywów itd.),
– sporządzaniem rocznych deklaracji podatkowych w odpowiednim dla nich terminie.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, korzystanie z usług profesjonalnego zaplecza księgowego wiąże się z nieco wyższymi kosztami. Dzięki temu można mieć pewność, że finanse przedsiębiorstwa są zawsze w najlepszych rękach i to niezależnie od aktualnej sytuacji gospodarczej.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/zalozenia-polskiego-ladu-z-punktu-widzenia-przedsiebiorcow/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu