RSS

Pianka do mycia twarzy

Pianka do mycia twarzy to kosmetyk, którego głównym zadaniem jest oczyszczenie skóry twarzy z zanieczyszczeń,…

Zarabianie na promocjach bankowych jest teraz proste jak…

Banki organizują wiele atrakcyjnych promocji, aby zachęcić klientów do wybrania ich oferty. Zobacz, jak działają…

Jak szybko wyrzeźbić brzuch za pomocą prostych ćwiczeń?

Pięknie wyrzeźbione, silne mięśnie brzucha to jeden z atrybutów zdrowej i wysportowanej sylwetki. Nic zatem…

Fuzje i przejęcia to nie jest to samo!…

Rynek jest coraz bardziej wymagający, co zmusza przedsiębiorców do szukania kolejnych rozwiązań. W praktyce wiąże…

«
»

Medycyna estetyczna: potrzeba czy fanaberia?

  • Napisany przez:

Medycyna estetyczna niejednokrotnie kojarzy nam się z przesadą, ze sztucznością, wręcz karykaturalnymi efektami zabiegów. Warto jednak spojrzeć na tę kwestię z szerszej perspektywy i zastanowić się, na czym polega fenomen medycyny estetycznej. To dzięki niej osoby, które mają wiele kompleksów, tracą pewność siebie, są przygnębione, a często także nieszczęśliwe, mogą odzyskać piękny wygląd, a przy tym również dobre samopoczucie i pewność siebie.

  1. Medycyna estetyczna: skąd się wzięła?
  2. Medycyna estetyczna: dla kogo?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że lekarz medycyny estetycznej może poprawić nie tylko nasz wygląd, ale i nasze zdrowie. Są zabiegi, które znacząco poprawiają komfort życia. Ponadto chirurgia estetyczna, dermatologia estetyczna, stomatologia estetyczna czy też np. ginekologia estetyczna, pozwalają pacjentom diametralnie odmienić swoją codzienność.

1. Medycyna estetyczna: skąd się wzięła?

Nie od dziś atrakcyjność fizyczna odgrywa bardzo ważną rolę. Na przestrzeni wieków zmieniały się jedynie ideały piękna. W starożytnej Grecji wykonywano pierwsze zabiegi kosmetyczne, a kobiety próbowały się upodobnić do bogini Afrodyty. Nakładały więc maseczki na twarz i korzystały przy tym z właściwości miodu oraz glinki (cenimy je do dziś).

Jeśli chodzi o medycynę estetyczną, wszystko zaczęło się od francuskiego endokrynologa, który w 1973 r. założył Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. Zabiegi lekarzy medycyny estetycznej dość szybko stały się popularne wśród gwiazd największego formatu. Czy wiesz, że nawet Marylin Monroe, uważana za ikonę seksu, przeszła korektę nosa?

Oczywiście z czasem medycyna estetyczna uległa wielu udoskonaleniom. Wiele się zmieniło, przez co efekt zabiegów jest coraz bardziej zadowalający. Za ojca medycyny estetycznej uważany jest Jean Jacques Legrand. W starożytnej Grecji wykonywano pierwsze zabiegi kosmetyczne.

2. Medycyna estetyczna: dla kogo?

We współczesnym świece zabiegi medycyny estetycznej nie są zarezerwowane dla osób sławnych i bogatych. Jeśli zastanawiasz się, czy wykonać jeden z takich zabiegów, pamiętaj, by znaleźć miejsce, gdzie pracują profesjonaliści. Klinika medycyny estetycznej powinna dbać o jak najlepszy poziom zabiegów oraz bezpieczeństwo pacjentów.

Kwas hialuronowy, toksyna botulinowa, powiększanie ust, wampirzy lifting i wiele innych… zabiegi na najwyższym poziomie znajdziesz w SIM-MED – medycyna estetyczna Kraków.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu