RSS

CARTER® - Rajskie wyspy i egzotyczne wyprawy „szyte…

Butikowe biuro podróży CARTER® już od 2003 roku specjalizuje się w turystyce luksusowej, miedzy innymi…

Witamina B1 – właściwości, zastosowanie, objawy niedoboru

Witamina B1, znana też jako tiamina, często nazywana jest witaminą „uspokajającą ducha”. Dzieje się tak…

Przeszczep włosów w Turcji - czy warto się…

Problem wypadających włosów dotyczy bardzo wielu z nas, a co gorsza zaczyna się często w…

Jak zorganizować szybkie wakacje z pożyczką długoterminową?

Ostatnie miesiące były szczególnie wyczerpujące z powodu panującej epidemii wirusa SARS-CoV-2. Jednak sytuacja powoli się…

«
»

Dom parterowy z 5 sypialniami – przestrzeń, która zmieści wszystkie marzenia

Duży i przestrzenny dom jest marzeniem wielu ludzi. Często jednak marzenia muszą skapitulować na rzecz oszczędności. Czy budowa dużego domu może nam się opłacić?

Wielki dom, wielkie marzenia

Przez długi czas, w powszechnej świadomości widniało przekonanie, że dom powinien być duży. Sto metrów kwadratowych dla wielu ludzi to niezbędne minimum, aby naprawdę poczuć, że mieszkają w domu. Biorąc pod uwagę nasilające się trendy ekologiczne i minimalistyczne, znaczna część osób decyduje się na niewielkie domki. Dzięki przemyślanemu układowi pomieszczeń i sprytnej aranżacji można urządzić przytulne i wygodne gniazdo, redukując przy tym koszty. Są jednak sytuacje, w których budowa domu o powierzchni 40 mkw z poddaszem do zabudowy może nie wystarczyć. Dotyczy to głównie rodzin z dziećmi albo osób, które rodzinę mają dopiero w planach. Dobry dom to taki, w którym każdy członek rodziny znajduje przestrzeń dla siebie. Ale to nie wszystko. Przestrzeń wspólna również powinna pozwalać na przyjemne i komfortowe spędzanie czasu we wspólnym gronie. Właśnie taki cel stawiają sobie architekci, którzy projektują domy nie tylko z myślą o oryginalnym wyglądzie. Dom to przede wszystkim miejsce do wspólnego życia.

Parterowy czy piętrowy?

Od dłuższego czasu domy parterowe znajdują coraz szersze grono zwolenników. Kuszą one swoim specyficznym urokiem, który kojarzy się z nowoczesnością i minimalizmem. Domy piętrowe i z poddaszem do zabudowy dają możliwość uzyskania większej przestrzeni mieszkalnej z fundamentu o tej samej powierzchni, ale mają swoje zalety, których nie da się przecenić. Ponieważ wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie, cała przestrzeń jest zintegrowana w spójną całość. Rodziny, które stawiają na bliskość relacji i częste interakcje znajdą w tym stylu architektonicznym coś dla siebie. Dom parterowy z 5 sypialniami jest przykładem budynku doskonale nadającego się dla rodziny z dziećmi. Duża liczba pomieszczeń na pierwszy rzut oka kojarzy się z ogromnym metrażem, który może przytłoczyć kosztami na poziomie budowy. Wrażenie to jest mylne, ponieważ dom parterowy z 5 sypialniami jest osiągalny już na poziomie 80 mkw. Precyzyjny podział przestrzeni uwzględnia potrzeby mieszkańców, pozwalając stworzyć miejsce dla każdego domownika.

Dom parterowy z 5 sypialniami – inwestycja w wygodną przyszłość

Wybierając projekt domu, warto zastanowić się nad kształtem życia w perspektywie przyszłych lat. Czasami życie potrafi nieoczekiwanie zmienić priorytety. Podejście do powiększania rodziny może się zmienić. Aby jednak nie dać się zaskoczyć nowym potrzebom, warto podjąć niezbędne decyzje odpowiednio wcześniej.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/jak-urzadzic-sypialnie/

https://www.mistrzu.com/kuchnia-indukcyjna-wolnostojaca-i-styl-retro/

https://www.mistrzu.com/schody-na-ktore-trzeba-wejsc/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu