RSS

Profesjonalne buty zapaśnicze to lepszy trening — zobacz…

Zapasy to jeden ze sportów walki znany od setek lat. Polega na fizycznym zmaganiu się…

Badania NDT - metody, zastosowanie, specyfikacja

Badania NDT - co to takiego? Gdzie znajdują zastosowanie? Dlaczego są tak istotne? O tym…

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

Alkoholizm: czym jest i jak może wpłynąć na…

Alkoholizm jest poważnym problemem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i społecznych. Jeśli Ty…

«
»

Remont sypialni – jak przeprowadzić tani remont sypialni

  • Napisany przez:

Jak przeprowadzić tani i szybki remont sypialni urządzonej dawno temu? Czy możliwe jest przeprowadzenie metamorfozy tak aby uzyskać zupełnie inny charakter wnętrza bez tygodni w brudzie i kurzu? Jasne, w przypadku sypialni nawet pozornie niewielkie zmiany jak np. malowanie ścian w dowolnym kolorze czy nowe szafki nocne, a może wyróżniający zagłówek łóżka, mogą całkowicie odmienić wnętrze.

Metamorfoza sypialni – jak zmienić wystrój sypialni?

Jeżeli chcesz uzyskać całkowicie nowy charakter wnętrza postaw na zmianę mebli, a dokładniej łóżka. To ono stanowi najważniejszy element całej aranżacji. Przeważnie znajduje się w jej centralnym punkcie i to właśnie na nie zwracamy największą uwagę. Posiadasz łóżko w dobrym stanie? Nie wyrzucaj go, odmień jego wygląd. Wystarczy, że dodasz inny zagłówek czy postawisz na odmalowanie na nowy kolor.

Jeżeli łóżko nie posiadało do tej pory zagłówka możesz postawić na ozdobny zagłówek, który będzie wchodził na ścianę. Sypialnia to przeważnie małe pomieszczenie, dlatego ozdoby na ścianę to świetne rozwiązanie.

Nie posiadasz łóżka, a meble dostępne na rynku są zbyt drogie? Prawdziwym hitem są łóżka wykonane z palet. Idealnie wpisują się w styl skandynawski i loftowy. Są bardzo proste do wykonania, a pozostałe fundusze możesz przeznaczyć na dobrej jakości materac. Lubisz samodzielne prace? Postaw na dobre narzędzia jak: śruba m10, gwoździe pierścieniowe i klucz młotkowy.

Idealny styl w przypadku sypialni

Tutaj, najlepiej postawić na własny gust. Sypialnia powinna być miejscem w domu, w którym odnajdziesz spokój i wyciszysz się po długim dniu. Sypialnię możesz urządzić zarówno w stylu glamour jak i postawić na zdecydowane, ciemne kolory. Kolor ścian może stać się elementem wyróżniającym lub stać się jedynie tłem. To zależy od Ciebie.

Dobrym rozwiązaniem jest także położenie tapety lub fototapety z ciekawą grafiką, która jednocześnie będzie ozdobą. Jest to także zdecydowanie szybszy sposób na metamorfozę niż malowanie ścian. Nowoczesne tapety możesz położyć jedynie na jednej ścianie i uzyskać wtedy efekt dekoracyjny. Przyjęło się, że jest to ściana za łóżkiem. Jednak jeżeli posiadasz ciekawą grafikę i chcesz umieścić ją w centralnym miejscu wybierz ścianę na przeciwko. Tak, codziennie będziesz budzić się z pięknym widokiem.

Kolejnym prostym pomysłem na zmianę we wnętrzu są lampki nocne. Często zapominamy o nich, a te małe detale tworzą wyjątkowy klimat wnętrza. Lampkę warto postawić na ozdobnej szafce nocnej. Pamiętaj, że lampki nocne nie zawsze muszą być identyczne po obu stronach. Przeglądając najnowsze inspiracje wnętrzarskie z pewnością zauważysz wiele aranżacji, w których znajdują się zupełnie różne lampki na obu szafkach.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/dlaczego-warto-usluge-oprozniania-mieszkania-zlecic-specjalistom/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu