RSS

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

Alkoholizm: czym jest i jak może wpłynąć na…

Alkoholizm jest poważnym problemem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i społecznych. Jeśli Ty…

Kosmetyki do włosów dla mężczyzn

Jakie kosmetyki do włosów dla mężczyzn? Włosy mężczyzn wymagają takiej samej pielęgnacji i troski, co włosy…

Dlaczego mężczyźni powinni uprawiać sport? Korzyści płynące z…

Różne formy aktywności fizycznej są częścią życia każdego człowieka. W wielu badaniach naukowcy potwierdzili, że…

«
»

Jak tanio wysłać paczkę za granicę?

  • Napisany przez:

Wolny rynek europejski sprawił, że swobodne przesyłanie towarów między krajami będącymi członkami Unii Europejskiej jest na wyciągnięcie ręki. Wysyłka paczki za granice Polski, czy to nadana przez firmę, czy też osobę prywatną nie jest obarczona dodatkowymi cłami. Ten fakt daje ogromne możliwości przedsiębiorcom, poszukującym nowych rynków zbytu, a innym pozwala bez przeszkód wysyłać, jak i odbierać, paczki od rodziny czy przyjaciół przebywających poza granicami kraju. Na ostateczną cenę przesyłki kurierskiej ma zatem wpływ dystans, jaki dzieli nadawcę od odbiorcy oraz popularność danego kierunku.

Paczka do Niemiec – cena

Niemcy jako nasz największy sąsiad, a jednocześnie jedna z największych gospodarek w Europie, jak magnes przyciągają biznes, szukający nowych rynków zbytu. Licząca ponad 60 mln konsumentów gospodarka to łakomy kąsek dla przedsiębiorstw stawiających na zaistnienie na zagranicznych rynkach. Bliskość, jak i rozmiar rynku sprawiają, że polscy rzemieślnicy coraz śmielej patrzą w kierunku niemieckiego konsumenta. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt zasobności Niemców i chłonności ich gospodarki jako takiej. Inną grupą zainteresowaną przesyłkami do Niemiec będą mieszkający tam na stałe rodacy, którzy wyjechali za pracą do naszego zachodniego sąsiada oraz ich rodziny, które są zainteresowane przesyłaniem paczek do Niemiec. Wymiana przesyłek między klientami indywidualnymi, jak i biznesowymi jest bardzo intensywna. Cena paczki do Niemiec jest w głównej mierze uzależniona od odległości, jaką musi pokonać paczka, a biorąc pod uwagę bliskie sąsiedztwo, to ten czynnik nie będzie znacząco podwyższał ceny. Dodatkowo wymiana towarowa między Polską a Niemcami jest duża, a to oznacza, że koszt pojedynczej przesyłki zagranicznej również nie będzie wysoki. Dokładny cennik przesyłki do Niemiec, który oferuje broker kurierski Boxfox, poznasz tutaj https://www.boxfox.pl/kurier-do-niemiec.

Cena paczki do Hiszpanii

Hiszpania to niezbyt oczywisty kierunek dla przedsiębiorców i przesyłek zagranicznych, ale wbrew pierwszemu wrażeniu z Hiszpanią łączy Polskę duża wymiana handlowa. Na terenie Królestwa Hiszpanii mieszka całkiem spora Polonia, która utrzymuje z rodziną w Polsce stałe kontakty. Hiszpania to kraj położony w znacznej odległości od Polski, dlatego cena przesyłki kurierskiej do Hiszpanii będzie wyższa niż w przypadku Niemiec, czy Austrii. Ilość kilometrów, które paczka ma do pokonania, będzie podwyższała cenę. Na obniżkę ceny wpływ będzie mieć popularność tego kierunku, a także dobrze skomunikowanie Hiszpanii z innymi europejskimi krajami. Warto pamiętać, że paczki za pośrednictwem brokera kurierskiego Boxfox można wysłać w obu kierunkach, czyli z Polski do Hiszpanii, jak również z Hiszpanii do Polski.

Paczki do Włoch cennik

Królestwo makaronu i pizzy, czyli Włochy, to również mniej oczywisty kierunek. Niemniej jednak Polskę z Włochami łączy bardzo dynamiczna wymiana handlowa, a zainteresowanie włoskim rynkiem jest u naszych przedsiębiorców coraz większe. Otwarty rynek UE to idealne miejsce do poszukiwania nowych rynków zbytu i lojalnych klientów. Bez względu na to, czy szukamy odbiorcy końcowego, czyli konsumenta naszych dóbr, czy też pragniemy zostać podwykonawcą dla większego przedsiębiorstwa, kwestie logistyki mogą spędzać sen z powiek. Nie bez znaczenia pozostaje fakt kosztów przesyłki do Włoch. W trakcie szacowania opłacalności ekspansji na rynek półwyspu apenińskiego mogą one okazać się kluczowe. Aby zapewnić sobie korzystną cenę przesyłek, warto rozważyć podjęcie współpracy z brokerem przesyłek międzynarodowych. Stała współpraca to korzyści dla obu stron, a jednocześnie dobry sposób na atrakcyjną cenę przesyłki do Włoch. Warto pamiętać, że mimo korzystania z oferty pośrednika otrzymuje się taką samą usługę kurierską, ale w korzystniejszej cenie.

Ceny przesyłek międzynarodowych nie są stałe. Na ich wysokość ma wpływ głównie dystans pomiędzy krajem nadania a krajem odbioru, popularność danego kierunku, dla przykładu paczka do Niemiec będzie tańsza niż do Grecji, oraz zmieniające się koszty transportu, głównie paliw. Aby zapewnić sobie najniższą z możliwych cen, warto rozważyć współpracę z brokerem kurierskim, a także korzystanie z usług jednej firmy brokerskiej. Takie podejście pozwoli uzyskać dobrą cenę przesyłek międzynarodowych.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu