RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

W jakich sytuacjach warto skorzystać z usług PPOŻ?

  • Napisany przez:
Ogień słusznie uznawany jest zarówno za największe odkrycie człowieka, jak i niezwykle niebezpieczny żywioł. Nawet w XXI wieku pożar stanowi jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla budynków, mienia oraz zdrowia, dlatego wymogi dotyczące zapobiegania żywiołowi są ściśle regulowane przez prawo. Sprawnie działająca instalacja przeciwpożarowa stanowi najlepszą gwarancję bezpieczeństwa, dlatego ocenę, montaż oraz konserwację tego systemu należy powierzyć specjalistom.

Kiedy warto skorzystać z firmy świadczącej usługi PPOŻ?

Kontrola i przegląd – to prawdopodobnie najczęściej spotykane rodzaje usług świadczonych przez firmy specjalizujące się w usługach przeciwpożarowych. Kontrola koncentruje się na sprawdzeniu stanu sprzętu gaśniczego, a także wskazaniu lub przeprowadzeniu ewentualnych napraw. Podczas kontroli pracownicy dokonują również inspekcji hydrantów, instalacji natryskowej oraz pozostałych elementów systemu przeciwpożarowego. Firma PPOŻ zajmuje się również okresowymi przeglądami, które mają na celu sprawdzenie, czy ochrona przed ogniem wciąż spełnia wymogi prawne. Oprócz powyższych czynności specjaliści mogą również przeprowadzić audyt budynku pod kątem zabezpieczenia przed ogniem, co pozwala ustalić m.in. potrzebne warunki ochrony przeciwpożarowej, występowanie stref pożarowych, obciążenie ogniowe oraz zagrożenie wybuchem.

Legalizacja – urządzenia gaśnicze muszą być nie tylko regularnie sprawdzane, ale również legalizowane. W tym celu specjaliści dokonują m.in. oględzin zbiorników, węży, zaworów, sprawdzają poziom ciśnienia oraz przepustowość hydrantów. Legalizacja urządzeń daje gwarancje, że dany sprzęt jest w pełni sprawny i w przypadku pożaru będzie działał zgodnie z przeznaczeniem.

Szkolenie – oddanie instalacji przeciwpożarowej do użytku nie jest ostatnim krokiem na drodze do bezpieczeństwa. Aby system mógł działać bez zakłóceń, niezbędne jest przeszkolenie personelu budynku zarówno w kwestii użytkowania instalacji, jak i zachowania się w przypadku alarmu. Odpowiednia wiedza umożliwia sprawne wdrożenie procedur ewakuacji oraz znacznie zmniejszyć ryzyko podczas wybuchu pożaru.

Montaż – firma PPOŻ zajmuje się nie tylko konserwacją, ale również może świadczyć usługi instalacyjne. Specjaliści w tej dziedzinie nie tylko zajmują się rozmieszczeniem czujek, przewodów oraz zraszaczy w odpowiednich miejscach, ale wykonają również zabezpieczenia przejść dla instalacji oraz przystosowaniem budynki zgodnie z obowiązującymi normami.

Doradztwo oraz planowanie instalacji – wszystkie powyższe czynności uzależnione są od fachowo przygotowanego projektu systemu przeciwpożarowego. Dobrze przygotowana dokumentacja pozwala zaplanować rodzaj oraz wielkość instalacji, typ montowanych urządzeń, przepustowość systemu zraszającego oraz zaplanować rozmieszczenie modułów alarmujących i sygnalizacyjnych. Jako że każdy budynek posiada odmienne potrzeby, doradztwo jest nieocenioną pomocą podczas montażu lub eksploatacji istniejącego systemu. Aby mieć gwarancję, że Twój budynek trafi w dobre ręce, skontaktuj się z firmą PPOŻ Warszawa i zapoznaj się z ofertą z zakresu inżynierii pożarowej.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu