RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Inteligentny okap kuchenny – co potrafi?

  • Napisany przez:

Kuchnia to bardzo ważne miejsce w każdym domu, dlatego warto zadbać o jej czystość. Idealnym rozwiązaniem jest okap kuchenny, który jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej nowoczesnej kuchni. Dostępne na rynku modele oferują bardzo ciekawe funkcje dodatkowe i z łatwością dopasujesz je do wnętrza i stylu panującego w Twoim domu.

Wyciąg czy pochłaniacz kuchenny?

Wybierając okapy kuchenne, należy zapoznać się z tym, w jaki sposób można je podzielić, aby bez problemu dostosować je do możliwości, jakie mamy w naszym domu. Okap kuchenny służy do odprowadzania zanieczyszczeń, wybierając odpowiedni model, warto wiedzieć, jaka jest różnica między wyciągiem a pochłaniaczem. Pochłaniacze są bardzo popularne w we współczesnych domach, ponieważ nie wymagają połączenia z kominem. Działają one w systemie wentylacji zamkniętym, czyli pochłania opary kuchenne wraz z nieprzyjemnymi zapachami, przefiltrowuje dokładnie i z powrotem wpuszcza do pomieszczenia. Pochłaniacz kuchenny może być wyposażony w filtry węglowe lub z włókniny, więc trzeba pamiętać o regularnej wymianie, co 3 lub 6 miesięcy.

Wyciąg kuchenny, czyli modele kominowe, które pozbywają się nieprzyjemnych zapachów i oparów na zewnątrz pomieszczenia. Filtrem węglowym pochłania zapachy, a metalowym chroni przed osadzaniem się tłuszczu i kurzu, co pomaga w utrzymaniu doskonałej czystości w Twojej kuchni. Niezależnie od systemu wentylacji okapy kuchenne powinny znaleźć się w każdym domu i być wyposażone w filtry przeciwtłuszczowe, które należy regularnie wymieniać.

Okapy teleskopowe, okapy sufitowe, jaki wybrać okap kuchenny?

Warto poznać rodzaje okapów kuchennych, aby z łatwością dopasować je do wystroju każdej kuchni. Okap wyspowy daje Ci możliwość swobody, kiedy nie planujesz swojej kuchenki umieszczać w ciągu mebli. Pozwala Ci dowolnie zamontować go nad Twoim centrum gotowania bez konieczności dodatkowej zabudowy. Co więcej, dobre oświetlenie, które zapewnia inteligentny okap kuchenny tego rodzaju, sprawia, że nie będzie potrzeby montowania dodatkowej lampy sufitowej czy naściennej, aby doświetlić całą kuchnię.

W małych kuchniach nad kuchenką często montowane są takie modele, jak okap teleskopowy. Wiele osób wyposaża swoją nowoczesną kuchnię w ten rodzaj okapu, ponieważ charakteryzuje je nowoczesny design i oszczędność miejsca. Na czas gotowania zwiększa się szerokość okapu, aby skutecznie usuwać nieprzyjemne zapachy, a po zakończonej pracy całkowicie chowają się, oszczędzając przy tym bardzo dużo miejsca. Dobry okap potrafi pracować w trybie wyciągu i w trybie pochłaniacza. Właśnie dlatego ten rodzaj okapu jest niezwykle popularny wśród współcześnie urządzanych domów.

Okapy kuchenne, jakie powinny mieć cechy?

Wybór okapu kuchennego wbrew pozorom nie jest taki łatwy. Musimy dobrze się zastanowić czy w naszej kuchni sprawdzą się okapy blatowe, okapy kominowe, a może okapy przyścienne. Ponadto niezwykle często okap podszafkowy, to najlepsze rozwiązanie, ponieważ tworząc aneks kuchenny, potrzebujemy dużo miejsca na nasze sztućce, talerze i szklanki, które chowamy po prostu wygodnie w szafce, na której możemy zamontować nasz sprzęt do usuwania pary wodnej i niechcianych zapachów.

Kiedy stoisz przed wyborem urządzenia, powinieneś zaufać sprawdzonym markom https://solgaz.eu/, które już od wielu lat zajmują się tworzeniem zaawansowanych inteligentnych okapów kuchennych. Dobry pochłaniacz lub wyciąg powinien utrzymywać niski poziom hałasu, z pewnością pozwoli na sterowanie pilotem. Co więcej, nowoczesne pochłaniacze kuchenne, to takie, które  automatycznie uruchamiają się kiedy wykryją podwyższenie temperatury i wilgoci w zamkniętej kuchni. Wybierając inteligentny okap kuchenny, pamiętaj, żeby był w miarę cichy, ponieważ w kuchni spędza się wiele czasu podczas przygotowywania posiłków, więc poziom hałasu powinien być niski, a wygodne dotykowe sterowanie, to także dodatkowa funkcja, która może okazać się kluczowa.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu