RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Oferta handlowa – wzór. Czy warto z niego skorzystać?

  • Napisany przez:

Pierwszym krokiem do zwiększenia sprzedaży i pozyskania kolejnych klientów jest stworzenie dobrej oferty handlowej. Warto się do niej przyłożyć, bo źle napisana oferta sprzedażowa przyniesie zupełnie odwrotne skutki. Nie marnuj potencjału swojego biznesu! Skorzystaj ze wskazówek specjalistów z Kuźni Treści i przekonaj się, jak napisać skuteczną ofertę handlową, która zwiększy Twoją sprzedaż!

 

Oferta handlowa – jak ją napisać?

Na początek smutna informacja – nie ma jednej uniwersalnej oferty. Wzór takiego dokumentu również nie przyniesie korzyści, jeśli nie będzie spełniał kilku istotnych zasad. Dlatego skorzystaj z naszych wskazówek i przekonaj się, na co zwracać uwagę, pisząc ofertę handlową.

 

Zastanów się, do kogo kierujesz swoją ofertę handlową

Personalizacja oferty sprzedażowej to pierwszy krok, który warto podjąć przed wysłaniem jej do klienta. Jak zrobić to dobrze? Przede wszystkim musisz dowiedzieć się, kim jest Twój klient – osobą prywatną, biznesmenem, a może przedstawicielem organizacji?

Następnie koniecznie zorientuj się, z jakimi problemami mierzy się Twój potencjalny klient. Jest to kluczowy krok. Dzięki tej wiedzy będziesz w stanie tak skonstruować ofertę handlową, by zaproponować w niej odpowiednie rozwiązania i przedstawić korzyści płynące ze współpracy. Dzięki temu będziesz w stanie dokładnie określić, na co zwracać uwagę przy tworzeniu skutecznej oferty sprzedażowej.

Pamiętaj też, żeby nie tworzyć dla wszystkich grup docelowych jednej oferty. Wzór być może ułatwi Ci pracę, ale nigdy nie zagwarantuje sukcesu.

 

Jasno określ zalety Twoich produktów

Dobra oferta handlowa dla firm i przedsiębiorców powinna dokładnie prezentować usługę/ produkt oraz podkreślać ich najważniejsze zalety. Tutaj znów najistotniejsze jest dostosowanie przekazu do odbiorcy. Zastanów się, które cechy Twojego produktu lub usługi przyniosą największe korzyści dla klienta i wyeksponuj je na samym początku. W końcu nie ma nic lepszego niż pierwsze dobre wrażenie!

 

Dostosuj język do odbiorcy

Musisz pamiętać o tym, że najczęściej to Ty jesteś ekspertem, a Twój klient chce skorzystać z Twoich usług, bo sam nie zrobi tego lepiej. Dlatego nie próbuj zarzucać go eksperckimi pojęciami czy wykresami. Dobra oferta sprzedażowa powinna być przejrzysta i zrozumiała dla odbiorcy. Dzięki temu pokażesz, że masz dużą wiedzę i przekonasz klienta, że warto z Tobą współpracować.

 

Zachęć klienta do działania

Choć każda dobrze napisana oferta handlowa ma zachęcić klienta do współpracy, na koniec warto mu jeszcze o tym subtelnie przypomnieć. W treści przekazu zawrzyj zwroty, które przekonają odbiorcę do podjęcia konkretnych działań. „Skorzystaj z usług Kuźni Treści”, „napisz do nas”, „kup ten produkt” – zwracaj się bezpośrednio do odbiorcy, ale pamiętaj, by w tym wszystkim nie przesadzić!

Istnieje dużo czynników, które wpływają na skuteczność ofert sprzedażowych. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ich temat, skorzystaj z naszego poradnika o tym, jak napisać dobrą ofertę handlową. Znajdziesz w nim wskazówki, porady i praktyczne przykłady, dzięki którym zauważalnie zwiększysz sprzedaż Twoich usług i produktów.

 

Oferta handlowa – wzór. Czy warto z niego skorzystać?

Wiele stron internetowych kusi darmowymi wzorami ofert handlowych do pobrania. Jednak mają one z założenia jedną istotną wadę – chcą być uniwersalne. A w biznesie najważniejsze jest, by docierać do konkretnego klienta i rozwiązywać jego indywidualne problemy. Tego nie zapewnią gotowe oferty – wzór może być co najwyżej wskazówką. I właśnie taką solidną wskazówkę zapewnia przygotowany przez naszych ekspertów wzór oferty sprzedażowej Kuźni Treści zawierający elementy, które koniecznie powinieneś wykorzystać we własnym biznesie!

Wiesz już, że dopasowanie komunikatu do jasno określonego odbiorcy realnie zwiększa szansę na nawiązanie współpracy oraz sprzedaż usług i produktów. To jednak nie wszystkie zalety skutecznej oferty handlowej. O kolejnych, równie istotnych, przeczytasz w dalszej części artykułu.

 

Zalety dobrze napisanej oferty handlowej

Wiesz już, że odpowiednie przygotowanie treści oferty handlowej realnie wpływa na sprzedaż i zwiększenie liczby klientów. Jest jednak więcej zalet, o których najpewniej nie miałeś pojęcia. Wśród nich koniecznie trzeba wymienić:

  • poprawę wizerunku firmy,
  • zdobycie nowych kontaktów,
  • zwiększenie zasięgu oferty produktowej,
  • zachęcenie klienta do skorzystania z innych Twoich usług,
  • wzmocnienie pozycji firmy na rynku,
  • zwiększenie szans na długofalowe zyski.

 

Dobra oferta sprzedażowa nie wystarczy? Zaufaj Kuźni Treści!

W Kuźni Treści przygotowywaliśmy oferty handlowe dla firm i przedsiębiorców z całej Polski.

Zdajemy sobie sprawę, że pisanie oferty handlowej jest trudnym i czasochłonnym zadaniem. Dlatego zostaw je nam! Nasi specjaliści współpracują z klientami z wielu branż i regularnie dostarczają im treści, które sprzedają. Dołącz do grona zadowolonych klientów. Skorzystaj z naszych usług i pozwól nam stworzyć skuteczną ofertę sprzedażową, która natychmiast rozkręci Twój biznes!

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu