RSS

Czy zima to dobry czas na wycieczkę do…

Zima to czas, kiedy dotychczasowy sposób zwiedzania należy nieco zmodyfikować. W ciepłe dni z pewnością…

Czy wiesz czym jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to postępowanie, które prowadzone jest przed sądem gospodarczym. Jej celem jest uwolnienie się…

Czy można usunąć negatywne opinie o firmie z…

Nieograniczony dostęp do Internetu dał przedsiębiorstwom możliwość pokazania światu i wypromowania swoich usług i produktów…

Specjalizacja, czyli błąd przedsiębiorców szukających księgowego

Każdy przedsiębiorca chce korzystać z usług biur rachunkowych, które zaoferują mu kompleksowe wsparcie merytoryczne i…

«
»

Ubezpieczenie firmy – co warto wiedzieć?

  • Napisany przez:

Wszyscy odpowiedzialni przedsiębiorcy powinni zdawać sobie sprawę, że prowadzenie swojej działalności gospodarczej może nieść ze sobą ryzyko straty. Co jakiś czas mogą wystąpić zdarzenia o charakterze losowym, które generują ogromne szkody (np. pożar), lub może do nich dojść przez niewłaściwe wykonanie pracy. Wobec tego rozsądnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie firmy.

·         Ubezpieczenie firmy

·         Zakres ubezpieczenia dla firm

·         OC Przewoźnika drogowego – na co warto zwrócić uwagę?

 

W przypadku prowadzenia własnej firmy warto być przezornym i zdecydować się na ubezpieczenie mienia firmy i ubezpieczenie samochodu.

 

Ubezpieczenie firmy

Ubezpieczenie firmy jest jednym z czynników, który wpływa na finansową stabilność przedsiębiorstwa i pozwala nam zminimalizować straty, które są związane z prowadzeniem działalności oraz szkody powstające w skutek nieszczęśliwych zdarzeń losowych. Szeroki i elastyczny zakres ubezpieczenia dla firm sprawia, że można je indywidualnie dopasować do wymagań i potrzeb danego przedsiębiorstwa. Pamiętajmy, że inne oczekiwania względem polisy będą mieli np. właściciele aptek, a inne właściciele sklepów spożywczych, sieci hoteli, a jeszcze inne np. prezesi firm budowlanych. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru danego ubezpieczenia powinniśmy dokładnie przemyśleć kilka spraw. Po pierwsze, co chcemy ubezpieczyć i na jakie kwoty (np. sprzęty produkcyjne, lokal, magazyn). Po drugie, jakie dokładnie są nasze oczekiwanie względem ochrony od ubezpieczyciela (np. od utraconych korzyści czy kradzieży). Po trzecie, jaka jest maksymalna składka ubezpieczenia, na jaką możemy sobie pozwolić.

Zakres ubezpieczenia dla firm

Zakres obejmujący ubezpieczenie firmy zależy głównie od osobistego wyboru przedsiębiorcy i tego, ile pieniędzy chce się przeznaczyć na polisę. Ubezpieczanie firmy ma charakter otwarty, a towarzystwa ubezpieczeniowe starają się wyjść naprzeciw indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom klientów. Każda firma może skorzystać z dodatkowych rozszerzeń, które obejmują obszary, na których zależy ubezpieczanemu, np. polis zabezpieczających życie i zdrowie pracowników oraz ich rodzin, i ubezpieczeń, które gwarantują ochronę w trakcie podróży służbowych.

 

OC Przewoźnika drogowego – na co warto zwrócić uwagę?

Przewoźnicy we własnym interesie powinni zawierać ubezpieczenie oc przewożnika drogowego (tzw. OCPD), dlatego że zapewnia im ochronę i ubezpieczenie. Polisa ta chroni głównie samego przewoźnika, ale niekoniecznie ładunek, który jest przez niego przewożony. Opisywane ubezpieczenie jest dobrowolne, jednak dobrze je posiadać, ponieważ jest często wymogiem stawianym przez klientów firm przewozowych.

Przed zawieraniem polisy powinniśmy zwracać uwagę na listę wyłączeń – przypadków i szkód, za które ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Część ubezpieczycieli wprowadziło do swoich ofert dodatkową klauzulę, która wyłącza choroby zakaźne.

A jaki jest zakres ubezpieczenia OC? Ochrona jest dostosowywana indywidualnie i może obejmować m.in.: wypadek przy pracy czy szkodę powstałą przez awarię instalacji i urządzeń.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu