RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Styl angielski – jakie są jego cechy charakterystyczne?

  • Napisany przez:

Podczas urządzania mieszkania często zależy nam, aby wystrój nawiązywał do konkretnego stylu wnętrzarskiego. Jeśli lubisz niebanalne rozwiązania, zwróć uwagę na styl angielski, który nawiązuje do angielskich domów z epoki wiktoriańskiej. Czym się charakteryzuje ten styl?

 

Wnętrze urządzone w angielskim stylu jest niejednoznaczne. Znajdziemy tu akcenty eleganckich domów wiktoriańskich czy też wiejskie motywy. Jest tu również miejsce na surowość stylu industrialnego oraz elementy shabby chic. Miłośnicy stylu retro powinni zwrócić uwagę na urządzone w stylu angielskim wnętrze, ponieważ na pewno znajdą tu inspiracje do urządzenia własnego mieszkania.

 

Styl angielski – czym się charakteryzuje?

 

Styl angielski stanowi dla wielu osób inspirację podczas aranżacji wnętrz. W zależności od potrzeb można zdecydować się na wierne odwzorowanie kluczowych elementów stylu lub też wprowadzenie wybranych elementów, które będą odwzorowywać najpopularniejsze motywy, jakie można znaleźć w angielskich wnętrzach. Jeśli mielibyśmy scharakteryzować wnętrze w stylu angielskim jednym słowem – z pewnością byłaby to elegancja. Takie właśnie były domy angielskie w czasach wiktoriańskich. Przemyślana przestrzeń, gustowne meble i schludne dodatki tworzą niezwykle estetyczne wnętrza. Elegancki wystrój może wyglądać uroczyście, ale mieszkanie nawiązujące do stylu angielskiego ma też przytulny klimat.

 

Charakterystyczną cechą angielskiego stylu są ściany wyłożone drewnianą okładziną przypominającą popularną w Polsce boazerię. Jednak w przeciwieństwie do polskiej, angielska boazeria ma zwykle jasny kolor i bardziej elegancki wygląd. Jest kładziona zwykle do połowy ściany i często zdobią ją dekoracyjne gzymsy czy sztukateria. Przypomina to czasem pałacowe wnętrza z XVIII wieku. Charakterystyczne dla angielskich wnętrz są też ściany w pastelowych kolorach, które budują przytulną atmosferę. Istotną rolę grają tu również wzory, takie jak pasy, szkocka kratka, czy pąki róż. Motywy to możemy znaleźć na poduszkach, sofach, podłogach czy ścianach.

 

Meble kojarzone ze stylem angielskim nie mają nic wspólnego z minimalizmem. Są to zwykle masywne meble wykonane z egzotycznego drewna lub litego drewna, w ciemnym kolorze lub też barwione na biało. Klasyczne meble mają zdobione fronty. Dekoracyjne gałki i zdobienia często nawiązują do sztukaterii znajdującej się na ścianie i suficie. Jeśli chodzi o klasyczne meble, warta uwagi jest też sofa chesterfield, którą wyróżnia elegancki wygląd. Jest ona lekko pikowana i ma gustowne obicie, wykonane zwykle ze skóry lub miękkiej tkaniny. Nie można zapominać, że styl angielski to też dużo ozdób, bibelotów, czy rodzinnych pamiątek ustawionych w całym domu.

 

Styl angielski w kuchni i łazience

 

Choć myśląc o stylu angielskim, zwykle mamy przed oczami elegancki, gustownie urządzony salon, elementy tego stylu możemy wprowadzić również do kuchni i łazienki. Jeśli chodzi o kuchnię, możemy postawić na drewniane meble z charakterystycznymi zdobieniami lub też angielską boazerię. Kuchnia w jasnych kolorach będzie się prezentować niezwykle stylowo, dzięki czemu będzie stanowić miłe miejsce do spędzania czasu w gronie najbliższych.

 

Na jasne kolory możemy postawić również w łazience, zarówno jeśli chodzi o półki, jak i armaturę. Dobrze sprawdzi się tutaj biel. Dobrym pomysłem będą też pozłacane lub mosiężne uchwyty. Krany w złotym odcieniu świetnie się tu sprawdzą. Chcąc wiernie odwzorować charakterystyczne elementy łazienki w stylu angielskim, nie można zapomnieć o wolnostojącej wannie ze skośnymi nóżkami. Dopełni ona wystrój i sprawi, że łazienka będzie się prezentować elegancko.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/inteligentny-okap-kuchenny-co-potrafi/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu