RSS

Stal Nierdzewna Vs Aluminium

Porównanie stali nierdzewnej z aluminium to temat często poruszany przy wyborze materiałów w projektowaniu produktów,…

Czym jest krykiet?

Krykiet jest jedną z najstarszych i najbardziej złożonych gier zespołowych, których korzenie sięgają Anglii w…

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

Dobroczynna moc kosmetyków naturalnych

Konsumenci mają coraz większą świadomość na temat kupowanych kosmetyków i ich składu. Interesują się również…

«
»

Kratki ściekowe – co musisz o nich wiedzieć?

  • Napisany przez:

Jeśli masz w planach budowę obiektu użyteczności publicznej lub budynku przemysłowego, nie powinieneś zapominać o kratkach ściekowych. To właśnie dzięki nim skutecznie odprowadzisz wodę do kanalizacji i nie napotkasz przy tym na żadne problemy. Kluczem do sukcesu jest umiejętne dobranie kratek. Pomóc mogą Ci w tym doświadczeni profesjonaliści. Miej na uwadze to, że kratki mogą stanowić odpływ kanału szczelinowego lub rynnowego.

Kratki ściekowe – kilka charakterystycznych cech

Wysokiej klasy kratki ściekowe mogą być stworzone ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej. To od Ciebie zależy, na który konkretnie rodzaj postawisz w powstających lub użytkowanych budynkach. Obie propozycje wykazują się niezwykłą wytrzymałością, funkcjonalnością i długą żywotnością. Do wyboru masz kratki w wersji MINI, Pro lub Semi-Prof. Zadbaj o to, aby dostarczone przez producenta kratki spełniały podstawowe wymogi sanitarne.

Kratki ściekowe z kategorii Pro są wykorzystywane w budynkach o bardzo dużej przepustowości. Ich dodatkowym atutem jest to, że radzą sobie ze sporymi obciążeniami. Wpusty typu Semi-Prof są łatwe w obsłudze, ekonomiczne i nie będziesz miał przy tym żadnych trudności z utrzymaniem pełnej higieny. Ostatnim rozwiązaniem, na które możesz się zdecydować są kratki MINI cechujące się atrakcyjnymi cenami. Stosuje się je na wszystkich tych obszarach, w których nie występuje zbyt duża przepustowość.

Z jakich elementów składają się kratki ściekowe?

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru powinieneś wiedzieć, z jakich konkretnie elementów składają się poszczególne kratki ściekowe. Wiele osób nie posiada na tej temat wystarczającej wiedzy, przez co później narażają się na pomyłki i błędy. W skład współcześnie projektowanych kratek ściekowych wchodzą:

  • korpus – ochrania przed nadmierną ilością zanieczyszczeń. Może się składać z części górnej oraz dolnej,
  • syfon – odpowiada za nadanie kratce najwyższego stopnia funkcjonalności,
  • ruszt – do wyboru są ruszty antypoślizgowe, drabinkowe, perforowane i płytkowe,
  • sitko – przyda się przy niewielkich zanieczyszczeniach i zabrudzeniach,
  • kosz osadczy – niezbędny przy większych zanieczyszczeniach.

Jak widać dobranie wpustów nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego za każdym razem polegaj na sprawdzonych dostawach. Przykładem może być firma KMB STEEL PRODUCT. Dzięki niej uzyskasz dostęp do wysokiej jakości kratek ściekowych, a fachowcy zaproponują Ci indywidualnie dobrane rozwiązania. W razie wątpliwości warto zapoznać się z opiniami innych użytkowników.

Artykuł zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/dekoracyjne-zbiorniki-na-wode-deszczowa/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu