RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Jak wybrać karty do kamer sportowych, by bez problemów nagrywać w 4K?

  • Napisany przez:

Wybierasz się w wyczekiwaną od dawna podróż i chcesz przywieźć z niej wiele godzin atrakcyjnych materiałów wideo nagranych kamerką sportową? A może po prostu odkrywasz nieznane zakątki swojego regionu i chcesz się nimi podzielić z innymi? By Twoja kamera okazała się niezawodna w każdej sytuacji i umożliwiła Ci nagrywanie w olśniewającej rozdzielczości 4K, musisz zadbać o odpowiednią kartę pamięci. Na co zwrócić uwagę, wybierając karty do kamer sportowych? Oto kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę.

Karta pamięci do kamery sportowej – dlaczego jest tak ważna?

Sięgając po najnowsze modele kamer sportowych, mamy do dyspozycji sprzęt najwyższej jakości, który pozwala na nagrywanie zapierających dech w piersiach filmów nawet amatorom. By jednak móc w pełni korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji i trybów takiego gadżetu, trzeba poświęcić nieco uwagi na właściwy dobór kompatybilnej karty do kamery sportowej.

 

Karta pamięci o odpowiedniej specyfikacji jest niezwykle ważna: bez niej kamera może szwankować – zwłaszcza w kwestii właściwego zapisu nagrywanych filmów. Jeśli będzie zbyt wolna, próby nagrywania w wysokiej rozdzielczości najprawdopodobniej zakończą się niepowodzeniem. Warto więc przed zakupem dokładnie dowiedzieć się, jaka karta pamięci do kamery sportowej 4K będzie nam potrzebna.

 

Parametry kart pamięci – co ma znaczenie?

Jedną z pierwszych kwestii, na które zwykle zwracamy uwagę przy wyborze kart pamięci, jest oczywiście ich pojemność. Najnowsze modele kart kompatybilnych z kamerami sportowymi microSDXC zwykle dysponują pojemnością 128 GB lub 256 GB. Im większa pojemność karty, tym więcej materiałów wideo uda Ci się na niej zapisać. Niezwykle ważna jest też prędkość zapisu danych. Jeśli chcesz nagrywać w 4K, powinna być ona jak najszybsza – najlepiej, by sięgała 100 mB/s.

 

Zamierzasz nagrywać filmy w ekstremalnych warunkach? By mieć pewność, że nie stracisz zarejestrowanych materiałów, wybierz kartę oznaczoną jako wodoodporna. Niektóre karty posiadają też certyfikat odporności na znaczne zmiany temperatur: można liczyć na ich niezawodne działanie nawet podczas upałów i mrozów.

 

Jaka karta do kamery sportowej 4K będzie najlepsza?

Jeśli korzystasz z popularnej kamery Go Pro Hero 8 i zastanawiasz się, jaka karta pamięci do 4K okaże się w tym wypadku niezawodna, warto postawić np. na kartę Samsung EVO Plus 2020 microSDXC o pojemności 256 GB. Charakteryzuje się ona prędkością do 100 mB/s w odczycie i do 90 mB/s, zaś jej klasa prędkości to UHS-I (U3). Świetnie sprawdza się przy nagrywaniu filmów w technologii 4K UHD także w nietypowych warunkach – jest wodoodporna (wytrzymuje do 72h zanurzenia w wodzie), a także odporna na ekstremalne temperatury, promieniowanie rentgenowskie oraz pole magnetyczne.

Artykuł zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/czym-kierowac-sie-w-kupnie-fotela-gamingowego/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu