RSS

Domowa koloryzacja - jak uniknąć rozczarowania?

Samodzielne farbowanie włosów w domu jest sporym wyzwaniem i warto się do niego odpowiednio przygotować,…

Rodzaje maszyn cnc - krótki przewodnik

Maszyny CNC to wiele różnorodnych urządzeń, które pozwalają na kształtowanie materiałów, nadawanie innym pewnych właściwości…

PIT 37 – różne formy znanej deklaracji

PIT 37 – różne formy znanej deklaracji PIT 37 to zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu lub…

Jak działają tabletki na powiększenie penisa jak member…

Jeszcze do niedawna jedyną dostępną metodą na zwiększenie rozmiaru penisa była operacja chirurgiczna polegająca na…

«
»

3 powody żeby sprzedać auto na skupie samochodów

  • Napisany przez:

Kupno samochodu jest często kosztowną inwestycją, która dla niektórych może być trudna do zrealizowania. Jeśli spodziewasz się, że może zabraknąć na to środków sprzedaj swoje stare auto na skupie aut! To szybki i pewny sposób na dodatkową gotówkę, dzięki której będziesz mógł doposażyć swój nowy pojazd.

Skup aut – szybka sprzedaż samochodu

W stosunku do nieco bardziej “tradycyjnych” form sprzedaży – czyli tych samodzielnych, sprzedaż auta na skupie to przede wszystkim oszczędność czasu! Firmy specjalizujące się w skupowaniu samochodów są w tym naprawdę dobre. O ile w przypadku gdy chcesz zrobić to samemu musisz zrealizować mozolnie wiele kwestii – zrobić zdjęcia, wykupić ogłoszenia, przygotować samochód względem jego stanu wizualnego i technicznego, tak w przypadku powierzenia sprzedaży skupowi – nie musisz robić nic. Naprawdę! Wystarczy, że skontaktujesz się z punktem handlowym i dokonasz jego szybkiej wyceny. U specjalistów zajmujących się kupnem i sprzedaży samochodów zwykle trwa to kilkanaście minut, po czym spisywana jest umowa. Szybko prawda?

Sprzedaż na skupie – natychmiastowa gotówka

Jeśli korzystasz z usług profesjonalnych skupów możesz być pewien, że dostaniesz swoje środki od razu. Firmy, które fachowo zajmują się takimi usługami często wypłacają należne kwoty jeszcze tego samego dnia w formie gotówkowej. Całość transakcji w dobrym skupie aut przebiega w stu procentach legalnie. Spisywana jest umowa kupna sprzedaży lub wystawiana faktura VAT zawierająca firmowe dane skupu. To spory plus, zwłaszcza, że nie trudno naciąć się na oferty szemranych handlarzy, którzy skupują auta na lewe dane, czy też nie gwarantują umowy wcale, bądź co gorsza fikcyjną. Korzystanie z takich ofert nigdy nie kończy się dobrze, a prędzej czy później będzie czekać nas tłumaczenie się przed ubezpieczycielem lub urzędem z tego “interesu”. Kluczowym więc jest aby znaleźć uczciwą i legalnie działającą działalność firmy skupującej auta! Fachowcy od tego, tacy jak firma prowadząca skup aut Auto-House w Gliwicach zawsze gwarantują dokonanie wszystkich formalności związanych ze sprzedażą i kupnem samochodów jedynie legalną drogą. Takich firm należy szukać!

Auto skup lepszy niż złomowanie

Alternatywną drogą do tego, by móc pożegnać się ze swoim starym samochodem jest opcja jego złomowania. Jeśli chodzi o auto złomy i złomowanie samochodów, to niestety prócz tego, że jest to szybki sposób na gotówkę, ceny złomowanego auta nie są już takie dobre jak w przypadku jego skupu. Oddajemy na auto złom pojazdy, które często nie nadają się już do dalszej odsprzedaży. Z różnych przyczyn – być może są niesprawne, być może ich naprawa jest nieopłacalna, a być może wizualny stan tych samochodów (częstym problemem jest głęboka korozja na elementach blacharskich) sprawia, że trudno znaleźć kupca, który odkupił by od nas auto. Gdy jednak pozostaje nam jedynie to rozwiązanie, pamiętajmy aby również weryfikować legalność takich usług. Stacja demontażu pojazdów powinna nam wystawić stosowne dokumenty – zaświadczenie o przyjęciu samochodu do recyclingu. To dzięki niemu będziemy mogli bez problemów wyrejestrować pojazd i zaprzestać opłacania składek OC po wypowiedzeniu polisy. Jest to o tyle istotne, że jeśli tego nie zrobimy mogą czekać nas kary administracyjne, jakie nakłada Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny na właścicieli pojazdów, którzy nie wykupili ubezpieczenia. Co więcej – gdy taka sytuacja się wydarzy przyjdzie nam zapłacić nawet kilka tysięcy złotych! To spory koszt, którego z pewnością można uniknąć wybierając usługi skupu lub złomowania aut jedynie w firmach, które można obdarzyć pełnym zaufaniem.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu