RSS

Rola naturalnych emulgatorów w poprawie jakości produktów spożywczych

Świadomość zdrowego odżywiania rośnie, społeczeństwo zaczyna przyglądać się składnikom, które znajdują się w produktach spożywczych…

Stal Nierdzewna Vs Aluminium

Porównanie stali nierdzewnej z aluminium to temat często poruszany przy wyborze materiałów w projektowaniu produktów,…

Czym jest krykiet?

Krykiet jest jedną z najstarszych i najbardziej złożonych gier zespołowych, których korzenie sięgają Anglii w…

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

«
»

Wiedza o Airsoft dla początkujących

Wiele rzeczy, które można znaleźć w sieci na temat airsoftu, jest najzwyczajniej w świecie niezachęcająca do rozpoczęcia przygody z tymi rozgrywkami. Z forów internetowych dowiadujemy się, że chcąc w ogóle spróbować swoich sił i określić, czy jest to na pewno temat dla nas, musimy już na starcie wydać na to sporą sumę gotówki.

Nie jest tak. ASG to dla wielu pasja i najważniejsze hobby. Z różnych wydarzeń na świecie można wywnioskować, że nie da się kupić sobie umiejętności, a drogi sprzęt dla początkującego wcale nie uczyni go profesjonalistą. To właśnie osoby, które krok po kroku zaczynając przygodę z airsoftem nabierają doświadczenia, mają szansę zostać najlepszymi i wciągnąć się w to na długie lata.

Czym w ogóle jest ASG?

Wiele osób myśli, że airsoft to po prostu inna nazwa dla paintballa. Nie do końca tak jest. Owszem, rozgrywki te posiadają bardzo wiele podobieństw, jednak różni je jeszcze więcej. Od początku. Airsoft to forma rozgrywki, w której udział biorą dwa lub więcej zespołów. Akcja odbywa się przeważnie w terenach leśnych bądź miejscach stworzonych przez graczy, imitujących obszar wojenny. W tej rozgrywce, do strzelania służą repliki prawdziwych broni, które wypuszczają z siebie pociski w postaci plastikowych kulek. W grze chodzi głównie o to, aby wypunktować przeciwników celnymi strzałami oraz zdobyć ich bazę.

Do zaczęcia przygody potrzebne jest stworzenie drużyny, czyli znalezienie osób, z którymi będzie chciało się dzielić tą pasją. Istnieje kilka podstawowych zasad rozgrywki, które wpływają na bezpieczeństwo oraz pozwalają stworzyć miłą atmosferę gry. Po pierwsze, osoba postrzelona musi przyznawać się do otrzymania na siebie pocisku. Ciężko z perspektywy strzelającego zobaczyć lot kulki. Następnie warto mieć na uwadze, że w przypadku bliskiego podejścia do rywala, zamiast strzelać, po prostu krzyczymy. Nie narażajmy nikogo na niebezpieczeństwo.

Podstawowe wyposażenie

Wiadome jest, że z czymś trzeba zacząć. Nie ma potrzeby wydawania na sam początek kilku tysięcy, ale konieczne jest przeznaczenie minimalnego budżetu ze względów bezpieczeństwa. Zacznijmy od broni. Wspomniane wyżej ASG repliki możemy kupić na różnego rodzaju aukcjach już za niecałe 200zł. Nie wydawajmy z początku zbyt dużo na broń. W pierwszej kolejności zajmijmy się umundurowaniem. Pasuje, aby jedna drużyna miała jednolity kolor umundurowania. Podstawą do tego może być kamizelka. Reszta umundurowania może być zrobiona nawet ze starych „ogrodniczków” przeznaczonych do pracy i kurtek roboczych.

Najważniejszą rzeczą są jednak gogle, słuchawki i ochraniacze na stawy. Bez tego wyposażenia nie zaleca się w ogóle wychodzić na pole walki. Istotny jest również zakup obuwia powyżej kostki po to, by nie skręcić stawu skokowego.

Jak grać?

W airsofcie występują trzy podstawowe formuły rozgrywki. Pierwszą z nich jest najpopularniejsza i najprostsza strzelanka. Polega ona na wypunktowaniu przeciwnika i zdobyciu jego bazy. Druga w kolejności jest rozgrywka Mil-Sim. Ta z reguły odgrywana jest przez osoby doświadczone i zdecydowanie wytrwałe. Zadaniem uczestników jest zorganizowanie prawdziwego pola walki i gra do samego końca. Często takie rozgrywki mogą trwać nawet całą dobę, a gracze w tym czasie nie mogą opuszczać pola walki.

Ostatnią formą jest tzw. LARP. Jej celem jest odzwierciedlenie wydarzeń historycznych i opracowanie ich scenariusza. W tym wypadku strzelanie schodzi nieco na drugi plan. Grunt to znaleźć wystarczająco dużą obsadę oraz precyzyjnie odegrać swoje role.

Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu