RSS

Nieudane przeszczepy włosów . Jak ich uniknąć?

Zmagasz się z łysieniem plackowatym? A może natura nie obdarzyła cię bujną fryzurą? Jeśli w…

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

«
»

Dressing do opon – po co go stosujemy?

  • Napisany przez:

Dla wielu właścicieli samochodów opony mają mieć przede wszystkim dobre parametry użytkowe, które pozwalają na bezpieczne poruszanie się pojazdem. Nie zwracają zbyt często uwagi na ich wygląd. Tymczasem w sklepach dostępne są specjalne kosmetyki detailingowe, które pozwalają o nie odpowiednio zadbać, co ma znaczenie nie tylko dla estetyki auta. Po co powstał dressing do opon i jak się go stosuje? Przedstawiamy podstawowe informacje.

Dressing do opon – co to takiego?

Dressing do opon (in. czernidło) nie jest powszechnie znanym i używanym środkiem. To specjalistyczny kosmetyk samochodowy, który wykorzystują głównie prawdziwi miłośnicy czterech kółek, poświęcający mnóstwo czasu na szczegółową pielęgnację auta. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że ten specyfik nie powstał wyłącznie po to, by opony pięknie prezentowały się w zestawieniu z wypielęgnowaną karoserią.

Należy podkreślić, że profesjonalny dressing do opon przeciwdziała wypłowieniu gumy na skutek intensywnego działania promieni słonecznych. Odzyskuje ona głęboką czerń i zyskuje matowe lub delikatne satynowe wykończenie. Nie pojawiają się na niej niechciane przebarwienia i tłuste ślady. Czernidło to sprawdzony preparat, który pozwala ukryć ślady zużycia. Po dokładnym umyciu auta i zastosowaniu tego rodzaju środków, samochód może wyglądać jak zupełnie nowy model wyjeżdżający prosto z salonu.

Jeszcze kilka lat temu kosmetyki detailingowe były zupełnie nieznanym dla większości właścicieli pojazdów tematem. Stosowali je wyłącznie użytkownicy aut z najwyższego segmentu. Dzisiaj to preparaty dostępne dla każdego i cieszące się coraz większym zainteresowaniem. Są regularnie stosowane przez osoby, które planują sprzedać swoje auto – wyraźnie poprawiają jego wygląd i sprawiają, że zainteresowanie potencjalnego kupca rośnie.

Po co stosujemy dressing do opon?

Jak już wspomnieliśmy, poprawa strony wizualnej pojazdu to nie jedyne powody, dla których użytkownicy zaczęli regularnie sięgać po czernidło do opon. Oczywiście, to kosmetyk samochodowy, który pozwala uzyskać przyjemny dla oka efekt, jednak te zmiany to dopiero początek realnych korzyści.

Dobrej jakości dressing do opon to skuteczna ochrona gumy przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Czernidło odpowiada bowiem za stworzenie trwałej warstwy ochronnej. Wykazuje ona właściwości hydrofobowe, a więc w przyszłości znacznie trudniejsze okazuje się osadzanie się zanieczyszczeń. Zabezpiecza również przed niekorzystnym działaniem promieni UV i płowieniem. Dzięki niemu guma również nie parcieje. Oznacza to, że regularnie stosowane kosmetyki detailingowe pochodzące ze sprawdzonego źródła wpływają korzystnie nie tylko na walory estetyczne, ale przede wszystkim żywotność poszczególnych elementów naszego pojazdu.

Jak stosuje się dressing do opon?

Znamy już korzyści z regularnego stosowania środków kosmetycznych przeznaczonych do samochodu. Wiemy, że pozwalają na sezonowe odświeżenie gumy i jej skuteczną ochronę. Warto jeszcze zdawać sobie sprawę, który dressing do opon jest godny naszej uwagi.

Jednym z najczęściej wybieranych preparatów jest środek w butelce z atomizerem. Pozwala bowiem na stosunkowo łatwą aplikację. Niezwykle ważne natomiast jest to, by przed jego zastosowaniem dokładnie wyczyścić opony. Następnie należy nałożyć preparat na czystą gąbkę i precyzyjnymi ruchami rozprowadzić po oponie, uważając na felgi. Jak widać, zajmie nam to zaledwie kilka minut, a efekt będzie zniewalający.

Jeśli nie wiesz, który dressing do opon wybrać, zaufaj specjalistom. Skorzystaj z branżowej wiedzy sprzedawców w sklepie Chemotion, którzy proponują środki o właściwościach pielęgnacyjnych i ochronnych. W ich ofercie znajdziesz preparat skuteczny i łatwy w użyciu, by kosmetyka samochodowa sprawiała ci czystą przyjemność.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu