RSS

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

«
»

Mobilny bar kawowy –  Barista na event

  • Napisany przez:

Kawa to idealny pretekst do rozmowy! Aromatyczne espresso, intensywne americano czy delikatne latte macchiato – każdy z tych gorących napojów jest świetnym dopełnieniem wspólnych spotkań, także biznesowych. W ostatnim czasie mobilne bary kawowe stały się popularną atrakcją podczas eventów firmowych. To rozwiązanie cieszy się bardzo pozytywnym odbiorem wśród uczestników targów, konferencji i innych wydarzeń firmowych. Dlaczego? Odpowiedzi jest kilka. Zapraszamy do lektury!

CZYM JEST MOBILNY BAR KAWOWY?

Podczas gdy fotobudki, występy iluzjonistów czy pokazy kulinarne powoli tracą na popularności, mobilne bary kawowe są coraz chętniej wybieraną atrakcją na różnego rodzaju eventy. Tego typu oferta jest kierowana w szczególności do klientów biznesowych, którzy organizują wydarzenia branżowe, mają swoje stoiska na targach lub po prostu planują imprezę firmową.

Mobilny bar to coś więcej niż tylko miejsce serwowania gorących napojów. To maleńka kawiarenka wypełniona aromatem świeżo mielonej kawy, który zaprasza do wypróbowania znakomitych naparów i zachęca do wspólnych rozmów w trakcie degustacji. Barista do wynajęcia dysponuje różnymi gatunkami wysokiej jakości kaw ziarnistych oraz profesjonalnym sprzętem, takim jak ekspres ciśnieniowy czy profesjonalne młynki do kawy. Tylko tak wyposażony mobilny bar kawowy daje gwarancję przygotowania gorących napojów jak z najlepszej kawiarni.

KIM JEST BARISTA NA EVENT?

Barista na event nigdy nie jest osobą z przypadku. To dobrze przeszkolony profesjonalista, który na co dzień zajmuje się parzeniem oraz serwowaniem aromatycznych naparów. Ma on także bogatą wiedzę na temat różnych gatunków kaw, dzięki czemu nie tylko przygotuje znakomite napoje, ale będzie w stanie również opowiedzieć o nich wiele nieznanych faktów. Zdradzi sekrety przygotowywania idealnego espresso, wskaże różnice pomiędzy różnymi gatunkami kawy czy zrobi mały pokaz latte art. Będzie więc w stanie urozmaicić niejedną imprezę!

ZALETY MOBILNYCH BARÓW KAWOWYCH

Odpowiednia oprawa wydarzenia jest równie ważna, co sam event, a mobilny bar kawowy z pewnością stanowi idealne uzupełnienie imprez branżowych. Specjaliści od PR jednoznacznie stwierdzają, że tego typu atrakcje budują wiarygodność oraz zaufanie pomiędzy klientami a marką. To właśnie podczas przerw kawowych panuje przyjemna atmosfera, która zachęca do rozmów. Mobilny bar sprzyja więc nawiązywaniu relacji biznesowych oraz zacieśnianiu więzi.

Ponadto warto wspomnieć, że mobilny bar sprawdzi się praktycznie na każdym wydarzeniu – zarówno na ogromnych targach, jak również na niewielkim evencie. Nie zajmuje on bowiem wiele miejsca – jest niedużych rozmiarów, dzięki czemu bez problemu zmieści się nawet na małej przestrzeni. Stanowi zatem doskonałą alternatywę dla klasycznych stoisk cateringowych.

Jak wcześniej wspomnieliśmy, barista na event nie tylko zaserwuje uczestnikom wydarzenia pyszną kawę, ale przygotuje także specjalny pokaz baristyczny. W trakcie jego trwania zdradzi tajniki parzenia gorących napojów, zaprezentuje sztukę malowania mlekiem, czyli latte art, a także podzieli się wieloma ciekawostkami dotyczącymi kawy. Taka atrakcja bez wątpienia wprowadzi miłą atmosferę i pozwoli zbudować pozytywne relacje między ludźmi.

BARISTA NA EVENT – CO ZYSKUJESZ?

Decydując się na wynajęcie baristy na event zyskujesz przede wszystkim znakomitą kawę, którą poczęstujesz swoich gości, a także wsparcie profesjonalisty, który ją przygotuje. To jednak nie wszystko, ponieważ wbrew pozorom mobilny bar kawowy daje Ci znacznie więcej. Jest to bez wątpienia ciekawa atrakcja podczas eventu. Już sam bar robi wrażenie na uczestnikach, a co dopiero wysokogatunkowa kawa, której będą mogli zasmakować. Wśród nas jest bez wątpienia wielu kawoszy, którzy podczas konferencji, targów czy eventu z przyjemnością udadzą się na krótką przerwę w towarzystwie tego aromatycznego napoju. Właśnie dlatego bar kawowy to strzał w dziesiątkę! Nie można nie wspomnieć również o tym, że tego typu atrakcje pozwolą uczestnikom eventu zapamiętać Twoją firmę jako tę, która dba o swoich klientów. Pyszny, aromatyczny napój podany wprost do ich dłoni to miły gest, który bez wątpienia wywoła pozytywne emocje, a do tego zbuduje zaufanie do Ciebie i Twojej marki.

OFERTA SKROJONA NA MIARĘ TWOICH POTRZEB

Kawa sprawi, że uczestnicy wydarzenia zapamiętają Cię na dłużej. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą brandingu, którego jednym z elementów będzie właśnie mobilny bar kawowy. Firmy oferujące tego typu usługi bardzo często zapewniają bowiem możliwość umieszczenia logo firmy na swoich kubeczkach. Ten drobny element sprawi, że inni uczestnicy skojarzą identyfikację wizualną z aromatem kawy i z chęcią udadzą się do Twojego stoiska, przy okazji zapoznając się z ofertą marki. Na koniec wszyscy goście zapamiętają Twoją firmę jako tę, w której panuje pozytywna, miła atmosfera. Będą ją także kojarzyli z ciekawymi rozmowami, a także dobrze spędzonym czasem w towarzystwie znakomitej kawy.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu