Formalności konieczne przy przedłużaniu spłaty pożyczki
Biorąc pożyczkę w banku lub w firmie pożyczkowej, klient decyduje się na warunki ustalone w umowie, które dotyczą zarówno kwoty, jak i terminu spłaty. Jeśli pożyczkobiorca nie może spłacić wyznaczonej sumy w terminie, powinien skontaktować się z bankiem, aby nie ponieść żadnych konsekwencji związanych z niespłaceniem pożyczki.
W jakim terminie należy spłacić pożyczkę?
Klient, który potrzebuje pieniędzy błyskawicznie, może skorzystać z pożyczek chwilówek przez internet lub przez sms. Jeśli kwota nie przekracza 1500 złotych, nie są naliczane dodatkowe opłaty. W przypadku wyższych sum (do 4000 złotych), na stronach internetowych firm pożyczkowych, np. na stronie http://viasms/pl/, znajdują się specjalne kalkulatory, na których można obliczyć kwotę do oddania. Pożyczone pieniądze należy oddać w przeciągu miesiąca od daty przelania przez pożyczkodawcę pieniędzy na konto. Jeśli klient nie może oddać kwoty w wyznaczonym terminie, warto porozmawiać z konsultantem – zadzwonić do biura lub pójść do siedziby firmy pożyczkowej.
Co powinien zrobić klient, jeśli nie może spłacić pożyczki?
Firmy pożyczkowe udzielając kredytu, wyznaczają dokładny termin spłaty, którego klient nie powinien przekroczyć. Zdarzają się jednak trudne sytuacje (wypadek, pobyt w szpitalu) sprawiające, że dana osoba nie może spłacić pożyczki. W takich okolicznościach klient bądź ktoś upoważniony z rodziny powinien jak najszybciej skontaktować się z firmą pozabankową, aby ustalić formalności dotyczące przedłużenia spłaty pożyczki. Jeśli klient nie może oddać pieniędzy, ponieważ nie uzbierał wyznaczonej kwoty, również powinien skontaktować się z konsultantem. Na stronie http://viasms.pl znajdują się zasady przedłużenia spłaty pożyczki. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest bezpośredni kontakt z firmą pożyczkową w celu wyznaczenia kolejnego terminu zwrotu pożyczonej kwoty..
Konsekwencje związane z niespłaceniem pożyczki w terminie
Niespłacenie pożyczki w terminie wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Z tego względu, najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa z konsultantem, który ustali dodatkowy termin spłaty. Jeśli klient nie skontaktuje się z firmą pożyczkową, od pierwszego dnia po wyznaczonej dacie zwrotu pieniędzy, będą naliczane odsetki od zadłużenia przeterminowanego. Poza tym, konsekwencją braku kontaktu z pożyczkobiorcą, będzie przekazanie sprawy na drogę przedsądową, a następnie sądową. Jeśli sądowy nakaz spłaty nie przyniesie efektu, może dojść do egzekucji komorniczej.
Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem zewnętrznym