RSS

Rola naturalnych emulgatorów w poprawie jakości produktów spożywczych

Świadomość zdrowego odżywiania rośnie, społeczeństwo zaczyna przyglądać się składnikom, które znajdują się w produktach spożywczych…

Stal Nierdzewna Vs Aluminium

Porównanie stali nierdzewnej z aluminium to temat często poruszany przy wyborze materiałów w projektowaniu produktów,…

Czym jest krykiet?

Krykiet jest jedną z najstarszych i najbardziej złożonych gier zespołowych, których korzenie sięgają Anglii w…

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

«
»

Pożyczka na prezent

  • Napisany przez:

Zaskoczenie, błysk w oczach, a na końcu szeroki uśmiech na twarzy ukochanej osoby – taki widok raduje każdego. Czasem potrzeba naprawdę niewiele, by sprawić radość najbliższym. Nie trzeba czekać na specjalne okazje, takie jak święta czy urodziny; drobny prezent wręczony członkowi rodziny czy przyjacielowi na pewno poprawi mu humor. Warto pomyśleć o podarunku szczególnie w momencie, gdy chcemy docenić czyjeś starania i wysiłki. Dobrym pomysłem będzie na pewno prezent dla dziecka, które zdało ważny egzamin w szkole czy niespodzianka dla bliskiej osoby, której udało się zrealizować jakiś cel. Skąd jednak wziąć na to pieniądze?

Czasami sprawienie komuś prezentu kosztuje naprawdę niewiele – zwłaszcza, jeśli jest to drobiazg lub podarunek wykonany własnoręcznie. Każdy jednak pragnie czasem ofiarować najbliższym coś, co byłoby spełnieniem marzeń tych osób; bez względu na to, czy jest ku temu specjalna okazja, czy też nie. W takich sytuacjach znacznie trudniej o wolne środki finansowe, które można przeznaczyć na taki cel. Ratunkiem może okazać się niewielka pożyczka.

Spraw przyjemność drugiej osobie

Wiele osób zapomina, jak przyjemne jest obdarowywanie innych. Sprawianie prezentów najbliższym uszczęśliwia także obdarowującego. Czasem wystarczy zwykły drobiazg; raz na jakiś czas wystarczy jednak przeznaczyć na prezent nieco więcej, tak, by móc spełnić marzenie obdarowywanej osoby. Dla jednych będzie to zagraniczna wycieczka, dla innych – kurs gotowania. Ważne, by przed zakupem prezentu dowiedzieć się, co sprawi drugiej osobie prawdziwą przyjemność. Warto pamiętać, że najważniejsza jest radość tych, którym postanowiliśmy zrobić niespodziankę – nie należy kupować czegoś tylko dlatego, że sami chętnie otrzymalibyśmy taki prezent.

Czasami jednak brakuje środków, by kupić wymarzony podarunek. W takiej sytuacji warto pomyśleć o skorzystaniu z niewielkiej pożyczki, najlepiej pozabankowej (ze względu na potencjalną szybkość jej uzyskania).

Pożyczka na prezent: czy to rozsądne?

Niektóre osoby mogą zastanawiać się, czy pożyczanie pieniędzy na zakup prezentu to na pewno dobre rozwiązanie. Wahają się zazwyczaj osoby, które rzadko zaciągają zobowiązania finansowe, lub które do tej pory nie robiły tego wcale. Na pożyczkę warto jednak spojrzeć z innej strony – to tylko jeden z wielu możliwych sposobów na sfinansowanie wybranej rzeczy; bezpieczny, stosunkowo szybki, a do tego często niezbyt kosztowny. Pożyczka wzięta na miarę możliwości Klienta nie jest dużym obciążeniem i bardzo często spłacana jest już przy następnej wypłacie. Zaciągając zobowiązanie w instytucji finansowej można uniknąć sytuacji, w której pieniądze trzeba pożyczyć od rodziny lub znajomych. Nie wszyscy mają też możliwość zarobienia dodatkowej gotówki w przeciągu kilku lub kilkunastu dni (np. pracują na cały etat, wychowują dzieci, nie są w stanie wziąć nadprogramowych zleceń). W takiej sytuacji pożyczka wydaje się najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza, jeśli Klient chce otrzymać dodatkowe środki jak najszybciej.

Pożyczka w wonga.pl

Wonga.pl oferuje swoim Klientom dwa rodzaje pożyczek – krótkoterminową i ratalną. Oferty różnią się od siebie maksymalnym okresem spłaty zobowiązania oraz jego najwyższą możliwą wysokością. Pożyczka krótkoterminowa to świetna propozycja dla wszystkich, którzy potrzebują stosunkowo małego wsparcia finansowego; w ramach tej usługi Klient może uzyskać do 2500 zł (dotyczy to nowych Klientów) na okres 60 dni. Warto zaznaczyć, że koszt pierwszej pożyczki krótkoterminowej to jedynie 10 zł.

Drugą usługą oferowaną przez wonga.pl jest pożyczka ratalna. W tym przypadku okres spłaty jest znacznie dłuższy; Klient ma maksymalnie 12 miesięcy na uregulowanie zobowiązania. Także kwota, jaką może otrzymać, jest wyższa; to aż 3000 zł. Koszt pożyczki jest uzależniony od wybranego okresu spłaty i wysokości zaciąganego zobowiązania. Klient może łatwo sprawdzić, ile będzie go kosztować skorzystanie z tej usługi – wystarczy, że odwiedzi główną stronę firmy, wybierze interesującą go opcję (pożyczkę ratalną) i ustawi odpowiednio suwaki. Pod spodem wyświetli się koszt usługi. Pożyczka ratalna to zatem dobre rozwiązanie w przypadku, gdy Klient potrzebuje nieco większej ilości pieniędzy (np. gdy planuje wykupić dla najbliższych zagraniczną wycieczkę).

Cały proces zaciągania zobowiązania w wonga.pl jest niezwykle prosty, a zasady są sformułowane w sposób jasny i przejrzysty, tak, by każdy potencjalny Klient mógł się z nimi w całości zaznajomić.

Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem zewnętrznym

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu