RSS

Pianka do mycia twarzy

Pianka do mycia twarzy to kosmetyk, którego głównym zadaniem jest oczyszczenie skóry twarzy z zanieczyszczeń,…

Zarabianie na promocjach bankowych jest teraz proste jak…

Banki organizują wiele atrakcyjnych promocji, aby zachęcić klientów do wybrania ich oferty. Zobacz, jak działają…

Jak szybko wyrzeźbić brzuch za pomocą prostych ćwiczeń?

Pięknie wyrzeźbione, silne mięśnie brzucha to jeden z atrybutów zdrowej i wysportowanej sylwetki. Nic zatem…

Fuzje i przejęcia to nie jest to samo!…

Rynek jest coraz bardziej wymagający, co zmusza przedsiębiorców do szukania kolejnych rozwiązań. W praktyce wiąże…

«
»

Jak chłodzić budynek za pomocą pompy ciepła?

  • Napisany przez:
Lata w Polsce są coraz cieplejsze. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że chętnie sięgamy po urządzenia, które zapewniają nam optymalną temperaturę we wnętrzach również latem. Najczęściej są to klimatyzatory. Ale warto pamiętać, że również chłodzenie pompą ciepła jest jak najbardziej możliwe. Co więcej, decydując się na takie rozwiązanie, pamiętaj, że jest ono nie tylko efektywne, ale również naprawdę przyjazne środowisku. Pompy ciepła mogą chłodzić zarówno aktywnie, jak i pasywnie.

Na czym polega chłodzenie pompą ciepła?

Jak wspomnieliśmy, chłodzenie pompą ciepła może być:

  • aktywne;
  • pasywne.

W przypadku tego pierwszego pracę wykonuje sprężarka, w jaką wyposażona jest pompa ciepła. W pasywnym chłodzeniu ciepło usuwane jest za sprawą pomp obiegowych. Jeśli chcesz na ten temat dowiedzieć się więcej, wejdź nahttps://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/chlodzenie-pompa-ciepla-na-co-warto-zwrocic-uwage/.

O czym pamiętać, decydując się na pompę ciepła z opcją chłodzenia?

Jeśli interesuje Cię chłodzenie pompą ciepła, pamiętaj, że trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim bardzo ważne jest, aby możliwie jak najdokładniej obliczyć obciążenie budynku. To odbywa się oczywiście na etapie projektowania – odpowiedzialny jest za to projektant całej instalacji. Układ odbiorników ciepła musi być dostosowany do funkcji chłodzenia. Jeśli mają one służyć zarówno do grzania zimą, jak i chłodzenia latem, należy pamiętać o tym, że ta druga funkcja ma większe wymagania, jeśli chodzi o objętość przepływu. Muszą one być po prostu dużo większe. Może zdarzyć się również tak, że niezbędna będzie kontrola temperatury punktu rosy.

Niezbyt wysoka temperatura w domu, kiedy na zewnątrz są prawdziwe upały to marzenie wielu osób. Dzisiaj można je naprawdę spełnić. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie urządzenie. Świetnie sprawdza się pompa ciepła, która większości z nas kojarzy się wyłącznie z ogrzewaniem. Tymczasem w przypadku chłodzenia jest ona równie wydajna. Decydując się na nią, naprawdę nie masz się czego obawiać.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu