RSS

Podróż klienta – wszystko, co musisz wiedzieć na…

Stworzenie mapy klienta, czyli tzw. customer journey map, to proces, który może skutecznie pomóc Ci w…

Lina stalowa - do czego możę się przydać?

Liny stalowe to powszechnie wykorzystywany element konstrukcyjny wielu maszyn oraz urządzeń. Stosowane są w wielu…

Korzystaj z konta Revolut Premium i dbaj o…

Oszczędzanie na codziennych zakupach jest możliwe bez konieczności odmawiania sobie wszystkich przyjemności. Każdy może sobie…

Nowoczesne kliniki dentystyczne w Opolu

W Opolu jest parę nowoczesnych klinik dentystycznych. Należy jednak pamiętać, że nowoczesny sprzęt to nie…

«
»

Jak chłodzić budynek za pomocą pompy ciepła?

  • Napisany przez:
Lata w Polsce są coraz cieplejsze. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że chętnie sięgamy po urządzenia, które zapewniają nam optymalną temperaturę we wnętrzach również latem. Najczęściej są to klimatyzatory. Ale warto pamiętać, że również chłodzenie pompą ciepła jest jak najbardziej możliwe. Co więcej, decydując się na takie rozwiązanie, pamiętaj, że jest ono nie tylko efektywne, ale również naprawdę przyjazne środowisku. Pompy ciepła mogą chłodzić zarówno aktywnie, jak i pasywnie.

Na czym polega chłodzenie pompą ciepła?

Jak wspomnieliśmy, chłodzenie pompą ciepła może być:

  • aktywne;
  • pasywne.

W przypadku tego pierwszego pracę wykonuje sprężarka, w jaką wyposażona jest pompa ciepła. W pasywnym chłodzeniu ciepło usuwane jest za sprawą pomp obiegowych. Jeśli chcesz na ten temat dowiedzieć się więcej, wejdź nahttps://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/chlodzenie-pompa-ciepla-na-co-warto-zwrocic-uwage/.

O czym pamiętać, decydując się na pompę ciepła z opcją chłodzenia?

Jeśli interesuje Cię chłodzenie pompą ciepła, pamiętaj, że trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim bardzo ważne jest, aby możliwie jak najdokładniej obliczyć obciążenie budynku. To odbywa się oczywiście na etapie projektowania – odpowiedzialny jest za to projektant całej instalacji. Układ odbiorników ciepła musi być dostosowany do funkcji chłodzenia. Jeśli mają one służyć zarówno do grzania zimą, jak i chłodzenia latem, należy pamiętać o tym, że ta druga funkcja ma większe wymagania, jeśli chodzi o objętość przepływu. Muszą one być po prostu dużo większe. Może zdarzyć się również tak, że niezbędna będzie kontrola temperatury punktu rosy.

Niezbyt wysoka temperatura w domu, kiedy na zewnątrz są prawdziwe upały to marzenie wielu osób. Dzisiaj można je naprawdę spełnić. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie urządzenie. Świetnie sprawdza się pompa ciepła, która większości z nas kojarzy się wyłącznie z ogrzewaniem. Tymczasem w przypadku chłodzenia jest ona równie wydajna. Decydując się na nią, naprawdę nie masz się czego obawiać.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu