RSS

CARTER® - Rajskie wyspy i egzotyczne wyprawy „szyte…

Butikowe biuro podróży CARTER® już od 2003 roku specjalizuje się w turystyce luksusowej, miedzy innymi…

Witamina B1 – właściwości, zastosowanie, objawy niedoboru

Witamina B1, znana też jako tiamina, często nazywana jest witaminą „uspokajającą ducha”. Dzieje się tak…

Przeszczep włosów w Turcji - czy warto się…

Problem wypadających włosów dotyczy bardzo wielu z nas, a co gorsza zaczyna się często w…

Jak zorganizować szybkie wakacje z pożyczką długoterminową?

Ostatnie miesiące były szczególnie wyczerpujące z powodu panującej epidemii wirusa SARS-CoV-2. Jednak sytuacja powoli się…

«
»

Kampanie programmatic i linki sponsorowane, czyli sposób na skuteczną reklamę Twojej firmy

Szacuje się, że do końca 2021 roku aż 88% cyfrowego marketingu w USA będzie robione z wykorzystaniem automatyzacji. Kampanie programmatic są coraz popularniejsze również w Polsce. Co więcej, z wyszukiwarki Google korzysta aż 90% polskiego społeczeństwa, stąd każdy z nas z pewnością natrafił na linki sponsorowane. Czym są te modele reklamowe i czy warto z nich korzystać?

 1. Czym są kampanie programmatic?
 2. Benefity kampanii programmatic
 3. Czym są linki sponsorowane?
 4. Zalety reklamowania się za pomocą linków sponsorowanych

Czym są kampanie programmatic?

Najprościej mówiąc, kampanie programmatic wykorzystują oprogramowanie do zakupu reklamy cyfrowej. Podczas gdy tradycyjne metody promowania obejmują zapytania ofertowe, przetargi, oferty i negocjacje, w których udział biorą ludzie, reklamy programmatic wykorzystują komputer i algorytmy do zakupu powierzchni reklamowej. Komputer w krótkim czasie ocenia, na podstawie historii tzw. „ciasteczek”, czy użytkownik może być zainteresowany usługą bądź produktem, po czym pokazuje mu ofertę.

Nie jest to jednak całkowicie zautomatyzowany proces. Człowiek zawsze będzie niezbędny do planowania oraz optymalizacji reklamy, by w jak największym stopniu zaspokoić potrzeby konsumentów. I chociaż kampanie programmatic są potężnym narzędziem, jeszcze nie są doskonałe. Dlatego warto zwrócić się w tej kwestii do specjalistów, którzy będą mieć pieczę nad tego typu kampaniami.

Benefity kampanii programmatic

 • Targetowanie. Możliwość precyzyjnego wybrania grupy, której ma wyświetlać się reklama.
 • Automatyzacja. Szybsze reklamowanie bez konieczności zatrudniania przedstawicieli handlowych.
 • Statystyki w czasie rzeczywistym. Efekty z kampanii widoczne niemal od razu. Widać więc, czy są skuteczne, czy może wymagają optymalziacji.

Czym są linki sponsorowane?

Wyszukiwarka Google oferuje reklamodawcom specjalne miejsca w wynikach wyszukiwania (tzw. SERP), czyli właśnie linki sponsorowane. Reklamy tekstowe, wywoływane przez wybrane słowa kluczowe, wyświetlają się zazwyczaj przed i po wynikach organicznych. Dzięki nim marketerzy mają możliwość znacznego zwiększenia ruchu na stronie firmy.

Zalety reklamowania się za pomocą linków sponsorowanych

 • Zasięg. Z wyszukiwarki Google korzysta większość Polaków, stąd istnieje ogromna szansa na dostrzeżenie Twojej reklamy.
 • Płatność. Płacisz wówczas, gdy ktoś kliknie w reklamę. Masz też kontrolę nad wydatkami.
 • Zaufanie. Niektórzy użytkownicy chętniej klikają w reklamy w SERP (niż w te w social mediach), gdyż to właśnie w wyszukiwarce szukają informacji.
 • Widoczność. Reklama pojawia się od razu, nie musisz czekać na wyniki jak w przypadku działań SEO.

Jeśli zainteresowały Cię te zagadnienia i chcesz zwiększyć skuteczność reklamy online swojej firmy, więcej dowiesz się u Datamasters.pl.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu